מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

ארנקים דיגיטליים

אילו ארנקים דיגיטליים יש? מה ההבדל בין ארנקים חמים לקרים? ואיזו חברה מומלצת?
ידיים על מחשב. כיתוב: ארנקים דיגיטליים

מה זה ארנקים דיגיטליים?  הארנק זה כלי שמאפשר לי לשמור את הביטקוינים או את המטבעות הדיגיטליים האחרים שלי בו. יש לנו כמה סוגי ארנקים דיגיטליים ( קראו עוד ארנק דיגיטלי מומלץ).

יש למשל ארנקים חמים. מה זה ארנק חם? ומה זה ארנק קר? ארנק חם הוא ארנק שיש לו חיבור לרשת האינטרנט. ארנק קר זה בדיוק להפך. זה ארנק שהוא מנותק מרשת האינטרנט.

סוגי ארנקים חמים

בארנקים חמים יש לנו ארנק דסקטופ, שזה ארנק שאנחנו מורידים למחשב הנייד שלנו, למחשב השולחני, ואנחנו מכניסים את הארנק לשם והוא נשמר שם. יש הארנק באתר אינטרנט. זה ארנק שאנחנו יכולים גם כן להפעיל אותו דרך אתר אינטרנט ספציפי שמספק לנו את האפשרות הזאת. והביטקוין שלנו יקבל את הכתובת וה-private key משם (קראו עוד: הקוד של ביטקין).

יש גם הארנק בזירת מסחר.  אנחנו יכולים להיכנס לכל בורסה שיש ולהשאיר  גם שם את המטבעות ואנחנו נדבר על היתרונות והחסרונות של כל אחד מהדברים האלה בהמשך. 

אילו עוד ארנקים יש לנו? יש לנו ארנק נייר. אני נכנס לאתר של ביטקוין, שספציפית אני מקבל ממנו את ארנקי הנייר. אני יכול להתנתק מהאינטרנט, ואז אני מתחיל להזיז את העכבר. למה? כי הוא רוצה לראות איך לייצר לי את הקוד בצורה רנדומלית למעשה או חצי רנדומלית. ואז הוא נותן public key ו- private key. הוא נותן לי את שניהם, שה-private key מתיישב על ה- public key  והוא תואם לו. והוא עושה את זה ביחד. אני מקבל את שניהם. קיבלתי את שניהם. אני יכול להדפיס את זה. לשמור את זה בכיס. 

ואז כשאני רוצה לשלוח או שמישהו רוצה לשלוח אלי, אני מראה לו את ה-public key. וזה אסור שאף אחד יראה. זה סודי. אם אני מראה למישהו שהוא יכול לקחת, להיכנס לחשבון ולהעביר את כל הביטקוינים שלו למקום אחר.

אם ההדפסה לא טובה זו יכולה להיות בעיה, אתה צריך לראות שזה טוב. תעביר 0.001 ביטקוין, תראה שהגיע. תראה שיש לך גישה ואתה יכול להעביר, אם כן, תנסה להעביר סכום יותר גדול. יש הרבה סוגים של איך,  לאט לאט, לא צריך להעביר 100 ביטקוין, 1000 ביטקוין. מי שאין לו סבלנות שינסה. אבל שייקח בחשבון שילכו לו 1000 ביטקוין אולי. זה לא נעים לאבד 1000 ביטקוין. 

ידיים על טלפון. אילו סוגי ארנקים דיגיטליים יש?
אילו סוגי ארנקים דיגיטליים יש?

 

סוגי ארנק דיגיטלי קר

ארנק דיגיטלי קר זה תוכנת ארנק שמעודכנת על פלאפון בלי סים או על מחשב שלא מחובר לאינטרנט ואז לאף אחד אין גישה לארנק הזה, ארנק חומרה. אלו הארנקים הכי מאובטחים שקיימים לביטקוין או למטבעות אחרים. יש ארנק שמדברים על זה שהוא הארנק הכי מאובטח על פי כל התקנים של אבטחה, שאי אפשר לפרוץ אותו. הקוד הסודי ה-private key  נמצא בפנים אבל הוא מוצפן. קשה מאוד לגנוב מזה. 

אומנם גם מזה אפשר לגנוב, מן הסתם. יש סבירות שיגנבו אבל הסיכוי נמוך. הוא הכי חסין להתקפות של וירוסים ולגניבות אבל לא חסין לגמרי. רוב הארנקים באמת גם מגיעים עם המסכים. וככה זו פלטפורמה יחסית נוחה שאפשר להשתמש בה. 

אם אנחנו רוצים לאחסן את הביטקוין שלנו בזירת מסחר, אז הזירת מסחר  היא פחות מאובטחת. יש שיגידו יותר… בשורה התחתונה היא פחות מאובטחת כי הכסף שלך לא באמת אצלך. אבל מה שכן אתה יכול למכור בשנייה אם יש ירידה עכשיו של הביטקוין, אז אתה צריך לראות לפי הצרכים שלך איזה ארנק אתה צריך. 

אם אני כל היום קונה ומוכר, אז אני לא אשאיר את זה בארנק החומרה הקר שהוא בכספת שאין לי מה לעשות איתו. אני אכנס לבורסה ואני אשאיר את הכסף בבורסה. אז כל דבר יש לו את היתרונות והחסרונות. בארנק דסקטופ הרמת אבטחה היא יחסית טובה, זה תלוי בסוג הארנק. אם הוא מחובר לרשת זה פחות טוב, הכל עניין של חיבור לרשת או לא. 

עוד נושא הוא  אופציה לגיבוי אם הארנק אבד. זו אופציה שהיא חשובה, בכל ארנק צריך להבין אם יש אופציה לגיבוי או אין אופציה לגיבוי. החסרונות שהוא חשוף לווירוסים ופריצות כי הוא במחשב, גם אם הוא לא מחובר לאינטרנט, יכול להיות שאם תתחבר פתאום ייקחו לך.  הסבירות שהדברים האלה יקרו יחסית נמוכה. אבל עדיין היא קיימת. וחשוב להבין אותה. 


שם ומייל פה ונשלח לך מיני קורס ופרטים, מתאים?

סוגי חברות לארנקים דיגיטליים

יש את ביטקוין קור לדוגמא, אלה שפיתחו את הביטקוין. הם נתנו ארנק, הם אמרו חבר’ה, המצאנו לכם ביטקוין, אנחנו נותנים לכם גם ארנק. זה הארנק המקורי. מה החיסרון של הארנק הספציפי של הביטקוין קור? שאני צריך להוריד את כל הבלוקצ’יין על גבי המחשב. כמו שאתם יודעים עם כל בלוק זה 1 מגה ויש לנו 500 אלף בלוקים, קצת יותר, אז זה לא עכשיו נעים למחשב להוריד את כל הבלוקצ’יין הזה על המחשב. אז כל דבר יש לו את היתרונות והחסרונות וצריך 500 ג’יגה אולי קצת פחות, אני לא יודע, אולי הם עושים איזה כיווץ מסוים אבל בשורה התחתונה יש לך 500 אלף בלוקים וכל בלוק זה מגה. 

באנר ללימודי מטבעות דיגיטליים

יתרונות וחסרונות של ארנקים דיגיטליים קרים וחמים

היתרונות של ארנק דיגיטלי באתר אינטרנט  שזה יחסית נגיש. אני נכנס למחשב, אני נכנס לאתר והארנק שלי לא נמצא בכספת אלא באינטרנט. נכנס ומוריד, זה בדרך כלל לא עולה כסף. יש גם אתרים שמבקשים כסף. האופציה לגיבוי גם קיימת. באתרים זה כמו בנק, אם שכחתי את הסיסמה יכול להיות שהם יעזרו לי גם לשחזר את זה. הנגישות היא טובה.

 החסרונות שרמת האבטחה באתרי אינטרנט יחסית נמוכה, ובדרך כלל משם יהיו הפריצות. ארנקים בזירת מסחר, אז כמו שאמרתי מקודם אם אני רוצה למכור את הביטקוין אז עדיף לי שהביטקוינים יהיו בזירת מסחר אם אני עושה כל שנייה פעולה אני לא כל שנייה אעביר ואוציא מהארנק. אם מישהו מוכן לקחת את הדבר הזה ולהגיד אוקי אני מוכן למכור ולקנות אבל אני מעדיף שזה יהיה בלילה במקום מאובטח יותר אז גם בסדר, כל אחד יחליט איפה הוא נמצא. 

היתרונות הם שהממשקים של הבורסה בדרך כלל הם נוחים. יש בורסות שבהן זה יותר ויש בורסות שבהן זה פחות. יש אופציה לגיבוי אבל גם האופציה לגיבוי יכולה להיאבד.  בדרך כלל זה לא עולה כסף הבורסה עצמה. והנגישות היא גבוהה, למכירה והעברה.  אם אני נלחץ מהירידה, אני יכול ישר למכור. חסרונות,  אתם צריכים לקרוא את האותיות הקטנות. 

בדרך כלל ברוב הבורסות אם אתם חצי שנה משאירים את החשבון, לא משנה אם יש לכם מטבעות שם, אז הם לאט לאט יתחילו למכור את המטבעות ולקחת כסף. אז זה משהו שצריך לשים לב. אם אתם חצי שנה רוצים להשאיר את הביטקוין אל תשאירו אותו באתר בלי לגעת. כי הם יתחילו לקחת לכם כסף. אין  ביטחונות. 

אם אתם לא נוגעים באתר חצי שנה, יש הרבה פלטפורמות שרושמות את זה למטה, אם החשבון לא יהיה פעיל. חשבון לא פעיל זה חשבון שחצי שנה לא הייתה בו כניסה, כל אחד מגדיר את זה משהו אחר. אז אנחנו נתחיל לקחת כסף. כי אתם משתמשים בממשק  שלנו ואתם לא משלמים לנו כסף על העמלות. אנחנו צריכים להכיר את כל הדברים האלה. 

לסיכום, מתעניינים בנושא ארנקים דיגיטליים? בואו ללמוד קורס מסחר במטבעות וירטואליים. מקליקים, ממלאים פרטים ומתחילים מיד בקורס 100% אונליין! כולל מבחנים ותרגולים. 

 מוזמנים לבדוק יותר על קורס מסחר במטבעות וירטואליים 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות