מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

בג”צ עבר לאונליין – מי הבא בתור?

מערכת המשפט הישראלית עברה טלטלה, והיא לא משפטית. השבוע חשפו שופטי בג"צ לעיני הציבור בשידור את הדיונים בעניינו של נתניהו ושל ההסכם הקואליציוני. האפקט התקשורתי היה מדהים.
מערכת המשפט הישראלית עברה טלטלה, והיא לא משפטית. השבוע חשפו שופטי בג”צ לעיני הציבור בשידור את הדיונים בעניינו של נתניהו ושל ההסכם הקואליציוני. האפקט התקשורתי היה מדהים. תכניות החדשות סיקרו כל מילה וכל פסיק של שופטי בג”צ ומאות אלפי ישראלים נשאבו למסך הטלוויזיה. לרוב הצופים נראו הדיונים כמו משהו יוצא דופן – שידור חי של שופטים ופרקליטים – אך מה שנראה יוצא דופן היום צפוי להיות עניין שבשגרה בעתיד הקרוב. הדוגמאות לגופים מוסדיים שכבר עשו את הקפיצה הגדולה קדימה הולכים ומתרבים. מערכת החינוך כבר בוחנת את האפשרות לעשות שימוש בלמידה מרחוק לצורך מטלות הבית של התלמידים בשנים הבאות, ואפילו תחום רגיש כמו רפואה, החלו רופאי המשפחה לבצע טיפולים מרחוק למטופלים שחששו להגיע. למעשה, התהליך שהיה איטי ומזדחל הפך בעקבות משבר הקורונה למהיר ודינמי. ההשכלה הגבוהה עברה לאונליין המעבר החד כל-כך אל תחום האונליין לא החל בישראל, ו-ודאי גם לא יסתיים בה. מבט מהיר לחו”ל יגלה כי מערכת ההשכלה הגבוהה במדינות רבות כבר עשתה צעד גדול קדימה בדרך לעתיד של לימודי אונליין, והבולטת שבהן היא ארה”ב. אחת האוניברסיטות הראשונות לעבור לאונליין היתה אוניברסיטת סאדלבק בדרום קליפורניה. “תוך חצי שנה נהפוך  לאוניברסיטת שהיא 90% אונליין”, אמר אליוט סטרן, נשיא האוניברסיטה. “אנחנו יודעים שיש סיכוי טוב לגל שני ואפילו אפשרות לגל שלישי, אנחנו לא לוקחים סיכונים”. מכללה בולטת נוספת שעשתה את המעבר המוצלח היא אוניברסיטת אריזונה סטייט. את הטרנספורמציה ללימודים מקוונים היא החלה כבר ב-2014, אך התכניות נהגו היה שנים רבות לפני כן, וההצלחה לא איחרה להגיע. מספר הסטודנטים שלומדים אונליין במכללה גדל פי 12 מאז השקת התכנית, וכיום לומדים בה כ-45 אלף סטודנטים. דוגמה נוספת מיני רבות ברחבי העולם לפריצה המטאורית של לימודי קורסים אונליין.

שם ומייל פה ונשלח לך מיני קורס ופרטים, מתאים?​

ישראל כבר בדרך בניגוד למצב בחו”ל, בארץ המעבר ללימודי האונליין היה מורכב יותר. הסטודנטים שסבלו יותר מכולם היו אלה שלומדים באוניברסיטאות. לצערם של הראשונים, מדובר בארגונים גדולים שנהנים מתקציב ממשלתי מובטח ולכן אינם עושים מאמצים רבים בשביל להשתפר ולהתקדם. לעומת האוניברסיטאות, המכללות לקחו את האונליין קדימה ובהן המהפכה מתרחשת בימים אלה ממש. מכללת אפיק מאפשרת לימודים אונליין בכל מסלוליה. מקצועות השמאות והמסחר בשוק ההון מהווים את אבן הפינה של ענפי הנדל”ן והפיננסים, ועל כן השקיעה המכללה רבות באיכות הלמידה בהם. דוגמה בולטת לשיפור טכנולוגי שבו נקטה המכללה הוא לאפשר לסטודנטים לצפות בקצב שנוח להם. מרגע שהמרצה מדבר על נושא שהסטודנט כבר מכיר היטב, הוא יכול להריץ את הסרטון עד פי שתיים מקצב הדיבור מבלי לאבד את איכות הצפיה, ולהיפך, באפשרותו להאט את הקצב בהתאם לרצונו:

(לחצו להגדלה)

בניגוד למסלולים הפרונטליים, סטודנטים במסלולי האונליין אינם נדרשים לשבת עם ספר כמו באוניברסיטה. המצגות מופיעות מתחת לסרטון וניתן לדפדף בהן בהתאם לנושא השיעור. בנוסף, בחנים אינטרנטיים מחליפי את הבוחן הכיתתי, כאשר הסטודנטים מיודעים מראש על מועד הבחינה ובאפשרותם להתחבר מכל מקום.

(לחצו להגדלה)

המסע אל האונליין כל דרך ארוכה מתחילה בצעד אחד קטן, אך בזמן שרוב המכללות עושות את צעדיהן הראשונים, מכללת אפיק כבר נמצאת בעיצומו של המסלול. המכללה מאפשרת ללמוד לסחור בשוק ההון ועולם הקריפטו, לקבל רישיון שמאות מקרקעין ולהיות שמאי רכוש, וכל זאת מבלי לקום מהכורסה. מעוניינים להצטרף? לחצו כאן לפרטי המסלולים או הירשמו בטופס שבצד האתר.
כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שלחו לנו הודעה

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות