מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

האם כדאי ללמוד על שוק ההון?

האם כדאי ללמוד שוק ההון?

אנשים רבים שואלים את עצמם האם כדאי ללמוד על שוק ההון ולהיכנס אל תחום ההשקעות. אלו שמחליטים להתחיל ולעסוק בתחום שואלים את עצמם אם כדאי להוציא את כספם על לימודי שוק ההון או שמא עדיף לחסוך את הכסף, לקבץ מידע ממספר אתרים ברשת וללמוד על אודות מסחר בשוק ההון באופן אוטודידקטי.

התשובות לתהיות אלו באות לידי ביטוי בכמות הגדולה של האנשים שמחליטים להירשם אל לימודי שוק ההון מדי שנה.

מסחר בשוק ההון היום. האם כדאי ללמוד על שוק ההון

למה ללמוד על שוק ההון?

לפני שנרחיב על לימודי שוק ההון כדאי גם לחשוב למה ללמוד שוק ההון. הנה כמה סיבות מצוינות:

1. אפיק הכנסה נוסף. בימים שבהם יש אי ודאות כלכלית בנושא עבודה, טוב שתהיה הכנסה נוספת.

2. הבנה מה קורה לכסף שלנו. גם אם אתם לא משקיעים בשוק ההון, משקיעים את הכסף בשבילכם, הבנקים, גופי הפנסיה, בתי ההשקעות וקופות הגמל. כולם משחקים בכסף שלכם בבורסה. לא עדיף שתשלטו במה שהם עושים?

3.תשואות גבוהות מחסכונות. כיום הריבית בחסכונות היא אפסית. כדי להרוויח צריך להיות משקיע, גם קטן. בחירה במניה, או בסל מניות, עם ערך יכולה להביא תשואות גבוהות יותר מאשר חסכונות.

4. כסף נזיל. למרות שיש נתיבי השקעות אחרים, כמו נדל”ן, יצירות אומנות, השקעות סגורות ועוד, יש חשיבות רבה לנזילות, היכולת למשוך את הכסף בכל עת. ושוק ההון נותן מענה לכך.

כל אלו הופכים את תחום שוק ההון לתחום שכדאי ללמוד ולהכיר.

שוק ההון – מה זה אומר?

בטרם נענה על השאלה האם כדאי ללמוד שוק ההון, מה זה בכלל שוק ההון? אותו שוק שבו מדי שנה מספר האנשים שמחליטים לסחור ולהשקיע את כספם בו הולך וגדל.

שוק ההון הוא אותו השוק שבו סוחרים על כסף ובכסף. המטרה העיקרית בשוק זה היא תיווך בין אותו אדם שזקוק לכסף לבין אדם שיש לו כסף. כלומר יש מפגש בין חברות שזקוקות לכסף לבין בעלי ההון, לרוב משקיעים מהציבור, בעלי עסקים מהמגזר הפרטי או מוסדות שונים בעלי כיס רחב.

בעלי ההון מעוניינים להשקיע בחברה מסוימת כדי שיוכלו להרוויח בשלב מאוחר יותר מרווחיה.  פעילות זו מתרחשת בשוק ההון, כלומר ההתנהלות של שוק ההון נעשית בבורסה לניירות ערך (כל מדינה והבורסה שלה) ואך רק באמצעות הבורסה.

האנשים שמבצעים את העסקאות עבור שני הצדדים, כלומר “המתווכים”‘, נקראים ברוקרים (סוכנים מטעם חברות השקעות ובנקים שונים בישראל).

משום ששוק ההון הוא בעל פוטנציאל עצום לרווחים, אנשים רבים מחליטים ללמוד את התחום ולהשקיע בו.

מעוניינים ללמוד את התחום? האם כדאי ללמוד על שוק ההון לבד או בקורס?

הבנתם שהשאלה האם כדאי ללמוד על שוק ההון היא לא שאלה, ואלו לימודים חיוניים לכולם. נותרה השאלה האם כדאי ללמוד על שוק ההון לבד או בקורס.

אם  אתם מעוניינים ללמוד את כל הקשור אל שוק ההון, אמנם תוכלו לעשות זאת בצורה עצמאית, אך כאן אף אחד לא יבטיח לכם את כל הידע והטכניקות הנדרשות. לימודי קורסים שונים בתחום יבטיחו לכם מידע רב בשוק ההון שיועבר לכם על ידי מרצים בעלי ניסיון רב. 

במהלך הקורסים מונהגת שיטת למידה מיוחדת שתבטיח שכל תלמיד יבין את כל אותם הדברים החשובים בתחום שוק ההון ויקבל את כל הכלים המקצועיים והמידע המתקדם ביותר בתחום זה

. המטרה של הלימודים היא להכין את הסטודנטים למציאות הקיימת במסחר והשקעות בשוק ההון. בנוסף, במכללות מסוימות, כמו למשל מכללת אפיק, ניתן לקבל ליווי והדרכה בהתאמה אישית לכל תלמיד ותלמיד.

אתם בוחרים את מסלול הלימוד

כל אחד צריך לבחור לעצמו כיצד הוא מעוניין לפעול במסגרת שוק ההון. כלומר, יש משקיעים שמחליטים להירשם לקורס מבואות של שוק ההון.

אחרים בעלי ידע קודם מחליטים על קורס למתקדמים בשוק ההון ואילו יש גם כאלו שמחליטים להתמקד בכל מיני נושאים שונים הקשורים ישירות או בעקיפין לשוק ההון.

יש הבוחרים למשל קורסים הקשורים אל השקעה חכמה בעידן היזמות העסקית, קורס שוק ההון האמריקאי, קורס מסחר יומי ועוד.

לסיכום, כשבוחנים את השאלה האם כדאי ללמוד על שוק ההון, נכון להיום כל מי שמעוניין להשקיע במניות, תעודות סל, אגרות חוב, קרנות נאמנות, השקעה ועוד חייב להיות מוכן להכיר את שוק ההון כפי שהוא במציאות. 

לימודי שוק ההון במכללה בעלת מוניטין מוצלח יכינו אתכם להשקעות מוצלחות ואיתן גם רווחים יפים. כעת, כל שנותר הוא להירשם אל אותו קורס בשוק ההון שמתאים לכם. תוכלו להירשם כאן למטה ⬇⬇⬇.

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות