מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

הבשורה של שמאי המקרקעין: האם חברות מחו”ל בדרך לארץ?

האם ענף שמאות המקרקעין נמצא על סף פריצה? בזמן שחברות כמו אינטל ואמזון עושות דרכן אל ארץ הקודש, נראה כי יש מי שמכינים את הקרקע לבואן של חברות הנדל”ן הגדולות מחו”ל בימים אלה ממש.

עפ”י מידע שהגיע לכתבי כלכליסט, בימים אלה מתגבשת תוכנית מטעם מועצת השמאים שמטרתה להעביר את תחום שמאות המקרקעין בישראל לתקינה בינלאומית אחידה ולחבור לארגון ה-IVSC. הצטרפות ישראל לתקינה של חברות ה-IVSC צפויה לייצר חשיפה בינלאומית לפעילות המתרחשת בישראל ותעודד חברות וגופים בינלאומיים להשקיע בארץ.

אם עד היום היה ברור כי הדרישה לשמאי מקרקעין הולכת וגוברת, וכי כמות השמאים הפעילים בישראל כבר נמצאת על הגבול האדום של 1,000 בלבד, הרי שהרפורמה הנוכחית צפויה לשפוך שמן נוסף על מדורת הביקוש לשמאים. מצב שכזה עתיד לא רק לייצר מקומות תעסוקה נוספים לשמאים ישראלים, כי אם גם להעלות את קרנו של המקצוע.

תרגום התקינה מבוצע בימים אלה והשאיפה הינה לאגד קבוצת אנשי מקצוע שתכלול נציגים מלשכת שמאי המקרקעין, מועצת השמאים ואגף שמאות המקרקעין במשרד המשפטים. בראיון לכלכליסט הביע יו”ר לשכת שמאי המקרקעין, חיים מסילתי את קורת רוחו וציין כי הוא מאמין ש”תוך פרק זמן של כחצי שנה אפשר יהיה לבשר על הצטרפותה של ישראל ל-IVSC”.  

מעוניינים להצטרף למסלול שמאי המקרקעין של מכללת אפיק? קליק כאן  >>

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות מקרקעין

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שלחו לנו הודעה

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות