מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

התמחות בשמאות רכוש – איפה מוצאים וכמה מרוויחים

איפה מוצאים התמחות בשמאות רכוש לאחר הלימודים? איך מוצאים התמחות? כמה מרוויחים בתחילת הדרך? - טיפים למציאת התמחות לאחר הלימודים

התמחות בשמאות רכוש לאחר הלימודים שונה מאשר התמחות בלימודי שמאות מקרקעין. בעוד התמחות בלימודי שמאות מקרקעין היא תנאי מחייב כדי לקבל תעודת שמאי מקרקעין, בשמאות רכוש אין ממש תנאים מוגדרים להתחלה בעבודה, ותיאורטית כל אחד יכול להכריז על עצמו כשמאי רכוש.

אך מעשית קשה מאוד להתחיל בתחום בלי רקע לימודים רלוונטי ועשייה משמעותית. כך גם חוות דעת בבית המשפט מתקבלות בעיקר בידי שמאים מומחים שמכירים את התחום על בוריו. ובכל זאת, כל אחד צריך לעשות את צעדיו הראשונים איפשהו, ולכן יש חשיבות להתמחות אחרי לימודי שמאות רכוש, לפני שהופכים לשמאים מומחים.

איפה מתמחים בשמאות רכוש

המקומות העיקריים שבהם אפשר להתמחות בהם לאחר לימודי שמאות רכוש הם חברות הביטוח ומשרדי השמאים הפרטיים. שני אלה הם המעסיקים העיקריים  של שמאי רכוש. שמאי רכוש נקראים גם  שמאים כלליים, שמאי ביטוח, או פשוט רק שמאים.

אפשר לחפש את המונחים הנ”ל בלוחות הדרושים, בקבוצות העבודה בפייסבוק, ברשתות חברתיות אחרות ועוד. אתם יכולים  גם להיעזר בסטודנטים ובמרצים למצוא מקומות להתמחות.

סטודנטים מחפשים התמחות בשמאות רכוש. אילוסטרציה
מרוצים לאחר התמחות בלימודי רכוש

כמה זמן לוקח להתמחות בשמאות רכוש

כיוון שלכל משרד יש התנאים שלו וכך גם לחברות הביטוח, אין למעשה תקופת התמחות רשמית.  משרד אחד יכול להחליט שכדי להתחיל לפעול כשמאי מקצועי נדרש חודש ומשרד אחר יכול להחליט שנדרשת אפילו שנה. כמו בכל מקצוע, בהתאם לניסיון ולהתמחות, גם מקבלים יותר פרויקטים וכן השכר עולה בהתאם.

כמה מרוויחים מתמחים בשמאות רכוש

עוד שאלה הנוגעת להתמחות אחרי לימודי שמאות רכוש – היא כמה מרוויחים. גם כאן זה משתנה בין משרד למשרד ובין חברה לחברה. בזמן הלימודים ובמשרות חלקיות אפשר להרוויח שכר מינימום. אך לאחר תעודה וניסיון המחירים עולים. גורם הניסיון הוא גורם חשוב. גם יש משמעות רבה לשאלה האם המתמחה  התמחה במכללה מקצועיות המכשירה לשמאות רכוש, שסיפקה לו כבר ידע וניסיון. כלומר יש לו יתרון בשוק העבודה לעומת מי שלא למד את התחום.

כמה מרוויחים לאחר ההתמחות

יש הבדל בין שכר של שמאי רכוש עצמאי לשכיר.  לשמאי עצמאי יש פוטנציאל להרוויח מעל 20,000 שקל, ואילו שמאי שכיר שכבר עסק בתחום מרוויח בממוצע 15 אלף שקל. אך לרוב מתחילים בסכום ממוצע של קצת מעל 8,000 שקל בממוצע לפי המחירון.

ראו כמה מרוויח שמאי רכוש.

שם ומייל פה ונשלח לך את כל מה שצריך לדעת על
לימודי שמאות רכוש

איפה כדאי להתמחות

בסופו של דבר איפה כדאי להתמחות זו החלטה שלכם, בהתאם להתמחות שהצלחתם למצוא. השיקולים הסובייקטיביים כוללים שיקולים כמו מיקום, גמישות בשעות, כימיה עם המעסיק ועם הצוות ועוד הרבה תכונות.

יש גם שיקולים אובייקטיביים, כמו איזה מקום יציב יותר, איפה היחס לעובדים מדורג טוב יותר בסקרי דעת קהל, באיזה מקום יש יותר אפשרויות קידום ועוד.

בתחום שמאות הרכוש יש גם סוגים רבים של התמחויות, יש שמאים המתמחים בחקלאות, יש המתמחים באומנות, יש שמאים ימיים ואוויריים. כל תחום הוא עולם ומלואו. כל אחד צריך להתאים למתמחה בחינת תחומי עניין, היקף העבודה והביקוש למקצוע.

אם נסכם את הטיפים למציאת התמחות:

א. התייעצו עם חברים סטודנטים עם המרצים

ב. פרסמו שאתם מחפשים מקום, בין אם ברשתות החברתיות ובין אם אצל קרובים

ג. בדקו בקבוצות משרות רלוונטיות בפייסבוק, בלינקדאין ובלוחות הדרושים

ד. פנו לחברות הביטוח ולמשרדי השמאים בעצמכם

ה. חפשו משרדים המתאימים לתחום התמחותכם

ו. חשבו על היבטים סובייקטיביים, כמו מיקום, שעות, צוות העובדים והמעסיק

ז. חשבו גם על היבטים אובייקטיביים, עד כמה המקום יציב, רווחי ומדורג טוב בסקרי דעת קהל

התמחות בשמאות רכוש לעומת תחומי התמחות אחרים

באנר ללימודי שמאות רכוש

 לסיכום התמחות בשמאות רכוש שונה ממקצועות שבהם יש חובת התמחות, כמו שמאי מקרקעין, עורכי דין, רופאים, רואי חשבון, פסיכולוגים ועוד.

עם זאת, במשרדים ובחברות ביטוח רבים לא ניתן להתחיל מיד בעבודת השמאי ויש תקופת התמחות. כמובן שכל משרד שונה בדרכו. יש לכך לא מעט יתרונות, השכר מתאים את עצמו יותר לשוק, תקופת ההתמחות גמישה יותר ויש פחות מגבלות רגולטוריות.

מוזמנים לשאול אותנו יותר:

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות