מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

חסרונות ויתרונות של ביטקוין

מהם החסרונות והיתרונות של ביטקוין? מה זה ביטקוין קאש? ואיך כל זה קשור לצריכת החשמל?
גרף ביטקוין. חסרונות ויתרונות של ביטקוין כיתוב

במאמרים קודמים דיברנו על היתרונות של העברות או של חוזים חכמים. במאמר זה נדבר על חסרונות ויתרונות של ביטקוין.  החוזים החכמים וההעברות הרבה יותר מהירים מהטכנולוגיה הקיימת היום. אם אני רוצה היום להעביר כסף באמצעות הבנק לחו”ל, בדרך  כלל זה ייקח שבוע פחות או יותר. לפעמים גם זה בלתי אפשרי כי אני רוצה להעביר ממערכת כזאת למקום אחר. הכסף שאני אצטרך לשלם בדרך כלל יותר גבוה מהעמלות שאני אשלם עם המטבעות. 

חסרונות ויתרונות של ביטקוין – מהירות

אז מהירות זה יתרון מאוד משמעותי. אם אני צריך עכשיו עכשיו להעביר את הכסף למישהו אחר, אני אומר, במקום ללכת לבנק וכו’, לבקש העברה, או באינטרנט, זה יקרה רק עוד שבוע. בביטקוין אני מעביר עכשיו והופ הוא קיבל את זה. גם אם הוא לא קיבל עכשיו ממש, אז הוא יראה את ההעברה, והוא יבין שעוד 10 דקות, העברה אמורה להגיע אליו. יש מטבעות שעושים את ההעברות האלה יותר מהר מביטקוין

וגם כן בחוזים חכמים, החוזה עצמו מתבצע מהר. אני לא צריך עכשיו להתקשר לעורך דין שיבוא להיפגש איתנו, ושנסכים לתנאים ולניירת וכו’. יש לנו את החוזה, אתה מעוניין לעשות 1, 2, 3, 4, הוא מעוניין לעשות 1, 2, 3, 4, אז יאללה בוא נעשה את העסקה.

שם ומייל פה ונשלח לך מיני קורס ופרטים, מתאים?

חסרונות הביטקוין – אין צד שלישי

המאמר עוסק כאמור בחסרונות ויתרונות של ביטקוין. מה החסרונות של המערכת הזאת? החסרונות הם שאין צד שלישי. אם הייתה לנו בעיה עם הבנק, ואמרנו  אבדה לי הסיסמה, או לא יודע מה, משהו אחר, והרבה אנשים אוהבים לבוא לבנק ולצעוק על הפקיד. אז לצערנו כבר לא נוכל להתקשר לבנק ולצעוק על הפקיד, ואף אחד לא יוכל לעזור לנו אם איבדנו את הסיסמה, לא משנה על מי נצעק. אין מנהל אחד, מה הבעיה בזה שאין מנהל אחד? 

היום בכל מוסד או כל ארגון אם יש מישהו אחד שעומד בראש ומכתיב את הדרך, הוא אומר תקשיבו אנחנו צריכים לעשות 1, 2, 3, 4. ואם אין מנהל אחד, כל אחד והדעה שלו, ואנשים חושבים לפעמים שונה. ויכול לבוא איזה מישהו ולהגיד תשמע, לדעתי גודל הבלוק של הביטקוין צריך להיות 10 מגה בייט. או 8 מגה בייט, ולא 1 מגה בייט. ואז יבוא הצד השני יגיד לא, אני חושב שזה צריך להיות 1 מגה בייט, כי 1, 2, 3, 4. וברגע שאין הסכמה, זו קצת בעיה.

גרף ביטקוין. חסרונות ויתרונות ביטקוין
גרף ביטקוין. חסרונות ויתרונות

ביטקוין וביטקוין קאש

בחבר’ה שדואגים לעדכן את הקוד של הביטקוין. יש גם חילוקי הדעות האלה, והדבר הזה נקרא Fork. אז הביטקוין מתפצל. יש את ביטקוין קאש, וכו’. יש כאלה שאומרים שהביטקוין זה אמיתי ולא הביטקוין קאש. אני לא אכנס לוויכוחים האלה כי אף אחד לא יודע באמת מי צודק. 

לא כולם הם בהכרח הפורקים של הבלוקצ’יין, פורק זה אומר שיש לנו את המערכת של הבלוקים. ומבלוק, מה-1000, יש פיצול. לביטקוין קאש יש ההיסטוריה של הבלוקים הקודמים, ומפה הם פועלים על רשת מקבילה עם בלוקים אחרים שלא קשורים לבלוקים שייכרו בביטקוין עצמו.  במאמרים אחרים נדבר על פורק בהרחבה. 

חיסרון בביטקוין – ביזור

עוד חיסרון של טכנולגיית הבלוקצ’יין שהיא מבוזרת. הטכנולוגיה הזאת היא לא כל כך פשוטה והיא לא כל כך קלה להבנה. ולא רק שהיא לא קלה להבנה, היא בטח שלא קלה למימוש. צריך לכתוב את הקוד, ולתכנת את הסיפור הזה וזה לא דבר שהוא כל כך פשוט, זה מורכב. 

באנר ללימודי מטבעות דיגיטליים

פריצה ותקלות

יש גם פריצה ותקלות. היו פריצות ותקלות שקשורות למטבעות ולביטקוין. הרבה כספים נגנבו ממשקיעים. בדרך כלל אלו כספים שהיו בבורסות. גם מארנקים נגנבו. רוב הפעמים מה שקרה זה רשלנות של בורסה. הבורסה mt gox הייתה הבורסה הגדולה בעולם לביטקוין, והמשקיעים איבדו כ-73 מיליון דולר בסיפור הזה. החברה פשטה את הרגל. היו הרבה קונספירציות שאמרו שהחברה עצמה גנבה. והיא אמרה שהיא לא יכולה להחזיר את הכסף למשקיעים. יש הרבה ויכוחים על הדבר הזה. 

חסרונות ויתרונות של ביטקוין: מדינות בלי חשמל

איפה שאין חשמל, אין כרייה. אין ביטקוין. אלו בדרך כלל כפרים נידחים או מקומות שבהם אין חברת החשמל כמו בישראל שמביאה את החשמל לכל חור. הם צריכים להסתדר בעצמם. ואם הם לא עשו את זה, אז לא יהיה להם חשמל ולא יהיה להם רשת ביוב, ולא יהיה להם מים ואלף ואחד דברים אחרים. אז בין היתר גם אין להם חשמל. 17 אחוז מהאנשים בעולם מנותקים מחשמל. יכול להיות שבעוד כמה שנים האנשים כן יהיה להם חשמל.  

זה מה שמעריכים, צריכת החשמל מן הסתם תעלה קצת בכל העולם במדינות שכבר יש להן חשמל. ובמדינות שאין להן חשמל כבר יהיה להם חשמל.  וכשזה יקרה אז הם פתאום לאט לאט ילכו ויעלו עוד יותר. והם יבזבזו יותר חשמל ויכול מאוד להיות שהם ירצו גם כן ביטקוין. הם שמעו על הדבר הזה, ואמרו הופה יש לי חשמל, בוא נשתמש בזה. מה יקרה אם הם גם יחליטו להשתמש בזה? יש רק 17 מיליון ביטקוינים.

 

לסיכום, מתעניינים בנושא חסרונות ויתרונות של ביטקוין. בואו ללמוד קורס מסחר במטבעות וירטואליים. מקליקים, ממלאים פרטים ומתחילים מיד בקורס 100% אונליין! כולל מבחנים ותרגולים. 

מוזמנים לבדוק יותר על קורס מסחר במטבעות וירטואליים 

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות