מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

לא רק הייטק: הכירו את שיאני השכר של העתיד

חשבתם שהעתיד שייך למקצועות ההייטק? תחשבו שוב. 

לאחרונה ערך מכון פאנלס מחקר מקיף בשיתוף אולג’ובס במסגרתו בחנו את פוטנציאל הביקוש וההיצע למקצועות שונים בעתיד הלא רחוק. מהתמונה המפתיעה והאופטימית במיוחד של אחד המכונים המובילים בארץ עולות מסקנות מרחיקות לכת דווקא בנוגע לאחד המקצועות הוותיקים והפחות מתוקשרים בארץ: שמאות המקרקעין. 

 

בין הגורמים העיקריים לביקוש הגובר ניתן למנות לא רק את שוק הנדל”ן הפעיל בישראל, אלא גם את תופעת פרישתם של רבים מוותיקי השמאים בארץ אשר פינו את מקומם לדור הצעיר. שילוב זה של קיפאון בכמות השמאים לצד עליה בביקוש להם צפוי להזניק את שכר השמאים המכובד, אשר נכון להיום עומד על כ-15 אלף ₪ לבעלי מספר שנות נסיון.

בראיון לכלכליסט הסביר מנכ”ל מכללת אפיק, מר אלי קאופמן, את הסיבות לפריחתו של מקצוע השמאות: “שמאי המקרקעין הוא שחקן מרכזי בשוק הנדל”ן” הוא מסביר, “למעשה אין עסקה בתחום שלא עוברת דרכו. עסקה מינימלית נאמדת בכ-1 עד 2 מיליון שקל, כשבפועל יש גם עסקות של 10 מיליון ואפילו 50 מיליון שקל – על כן למקצוע השמאות נלווית אחריות אדירה.”

במכללת אפיק לא ממתינים למחסור הצפוי וכבר היום מאפשרת המכללה ללמוד את תחום שמאות המקרקעין לא רק בכיתה אלא גם הבית באמצעותו של מסלול לימוד אונליין ראשון מסוגו. בתקופה בה משכורות של הייטק מוצעות חדשות לבקרים לשמאי מקרקעין, עושה רושם שהדיון אודות זהותם של שיאני השכר של העתיד כבר ידוע לכל.

ההרשמה למסלול שמאי המקרקעין יצאה לדרך, לפרטים ושיחה עם יועץ לימודים לחצו כאן >>

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות מקרקעין

שיתוף

פוסטים נוספים

מהי אספנות, למה אוספים?

אספנות היא פעולה עתיקת יומין בתרבות האנושית. עדויות מורות על מצרים העתיקה בה השושלת הפתולמאית אספה ספרים , בתקופת הרנסנס באיטליה משפחת מדיצי היתה הראשונה שהחלה באיסוף יצירות אמנות והפכו לפטרונים של האמנים ובזאת שחררו את האמנים מתלותם הכלכלית במשפחת המלוכה או הכנסייה. הפריטים שנאספו מהווים תמיד מעין קפסולה של זמן ומעניקים הצצה לאורח החיים בתקופה שנאספו, למאפייני הזמן והמקום.

היועמ”ש קבע: חברות השכרת רכב מחויבות לשאת בכיסוי נזקי הרכוש שגרמו לקוחותיהם לרכבי צד שלישי

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט השתמש בכוח סמכותו בהליך המתנהל בבית המשפט העליון. עמדו של מנדלבליט מכירה בשוקת השבורה של נהגים מהצד השלישי אשר מוצאים עצמם חסרי אונים מול התנהלותן של חברות השכרת רכבים.

מה כולל תפקידו של שמאי הממשלתי הראשי?

אחד מהתפקידים המשפיעים והמשמעותיים בתחום השמאות בישראל הוא תפקידו של השמאי הממשלתי הישראלי. תפקיד שכיום מחזיק בו אוהד עיני אשר פועל כיום במספר מוקדים הנוגעים לתחום השמאות והנדל”ן בישראל.

שמאי מקרקעין שכר – כמה אפשר להרוויח?

אלו המעוניינים לפתח קריירה כשמאי מקרקעין בוחנים, בין היתר, כמה מרוויח שמאי מקרקעין. בין אם מדובר על השכר ההתחלתי של שמאי שהחל דרכו ובין אם בחינה של מדרגות השכר היותר גבוהות אליהן ניתן להגיע בעתיד.

הסרטונים האחרונים

שלחו לנו הודעה

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות