מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

לימודי שמאות מקרקעין ותואר

לימודי שמאות מקרקעין ותואר שני

כלכלנים רבים בוגרי תואר ראשון, בוחרים לעצמם אפיק מקצועי בתחומי הנדל”ן ומימונו. אחד המקצועות הנחשקים והיוקרתיים בתחום, הינו שמאות מקרקעין.

שמאות מקרקעין הוא מקצוע בעל השפעה מהותית על הכלכלה המקומית והעולמית, באשר בהתאם להערכת השווי של הקרקעות או הנכסי דלא ניידי, יושפעו העסקאות וההשקעות במקום, תמהיל האוכלוסייה באזור, אופי וסוגי המסחר ועוד.

מאחר ומדובר במקצוע מולטי דיסציפלינרי, הכולל מלבד הידע הנדרש בכלכלה ומימון, גם ידע נרחב במשפטים, בתכנון ובניה ובהנדסה, ישנם גופים ומוסדות לימוד, המציעים קורסים והכשרה מקצועית המעניקים את כל הידע הנדרש.

קורסים אלו הינם ארוכים ומורכבים, עולים הון רב ואינם מבטיחים את עמידת הלומד במבחני ההסמכה של מועצת שמאות המקרקעין. כלומר, עלול להיווצר מצב, בו אדם למד באינטנסיביות במשך שנה או שנתיים ולא עמד בבחינות ויוצא מהתקופה ללא כלום ביד, להוציא כמובן את הידע שרכש.

איפה לומדים שמאות מקרקעין ותואר?

לאחרונה, בכמה אוניברסיטאות ומכללות, הוקמו בפקולטות לכלכלה, מחלקות המציעות לימודי תואר שני במימון נדל”ן ושמאות מקרקעין, שבעצם מעניק לסטודנט את הידע הנדרש למקצוע השמאות, במקביל לרכישת התואר.

מעלת התארים הללו הינה עצומה. ראשית, מאחר ומדובר במוסדות אקדמיים, רמת ואיכות הלמידה, גבוהה ואיכותית הרבה יותר ממוסדות להכשרה מקצועית. שנית, גם אם הסטודנט לא עמד במבחני ההסמכה לשמאות, הוא לפחות רכש תואר שני משמעותי שיוכל לסייע לו אולי להמשיך לאחר מכן למחקר או להוראה בתחום.

לימודי שמאות מקרקעין בשילוב תואר

מלבד אלו, הלומדים לתואר שני בתחום, זכאים לפעמים לפטורים על חלק ממבחני ההסמכה של מועצת השמאות, וכל זאת בנוסף לעובדת היות שכר הלימוד באוניברסיטה מסובסד על ידי המועצה להשכלה גבוהה, מה שעשוי להוזיל מהותית את שכר הלימוד להכשרה.

הלימודים נמשכים בדרך כלל בין שנה וחצי לשנתיים, וכוללים מגוון רחב של נושאים הקשורים למנהל עסקים ולניהול נדל”ן ושמאות. לדוגמא:  מימון, שיווק, מערכות מידע, משפטים, חשבונאות, מיסוי, שימושי קרקע ואיכות הסביבה, מודלים כלכליים בתחום מקרקעין, ומערכות לאיסוף ועיבוד מידע מרחבי ושערוך מקרקעין ועוד.

לאחר תום הלימודים והזכאות לתואר, מקבלים הבוגרים פטורים מחלק ממבחני ההסמכה ולאחר עמידה בשאר בחינות ההסמכה, תקופת התמחות פרקטית ותשלום אגרה למועצת שמאות המקרקעין, הם נרשמים בפנקס השמאים של המועצה ורשאים לעסוק בתחום.

רוצים עוד פרטים על לימודי שמאות מקרקעין בשילוב תואר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

 

שיתוף

פוסטים נוספים

אלי קאופמן וינקי קווינט, האם תוכנה תחליף את שמאי המקרקעין?

האם תוכנה תחליף את שמאי המקרקעין

רשות מקרקעי ישראל פיתחה תוכנה שתחליף חלק מתפקידי שמאי המקרקעין. האם יש לסטודנטים מה לדאוג והאם אנחנו ערוכים לכך?
אלי קאופמן, מנכ”ל מכללת אפיק, בראיון עם יו”ר רמ”י, עם כל הפרטים.

אדם על מחשב. כיתוב: איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

מה המוסדות שבהם אפשר ללמוד שמאות מקרקעין? מה לומדים בשמאות מקרקעין? ומה היתרונות של אפיק? השאלה איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין היא שאלה של הרבה

תמונה: זרועות לצד מחשבים ניידים ושרטוט. טקסט: התמחות בשמאות מקרקעין

התמחות בשמאות מקרקעין – כל הדרך

כמה זמן נמשכת התמחות  בשמאות מקרקעין? מתי אפשר להתחיל להתמחות? מה צריך לעשות כשמסיימים? וגם: איך מוצאים התמחות שמאי מקרקעין? כדי להיות שמאי מקרקעין יש

תמונה: ידיים על מקלדת נגישה. טקסט: הצהרת נגישות

הצהרת נגישות – מכללת אפיק

באפיק אונליין אנחנו מחויבים להנגשה לכל בעלי המוגבלויות באפיק אונליין חשוב לנו מאוד להנגיש את הלימודים ואת האתר לכל בעלי המוגבלויות, כך שלא יהיה תלמיד

שלחו לנו הודעה

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות