מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

מאפייני מטבעות דיגיטליים

מהם מאפייני המטבעות הדיגיטליים? מה ההבדל בין ביטקוין למטבעות הדיגיטליים האחרים? ומה היתרונות והחסרונות של אנונימיות?
מטבעות דיגיטליים בשבבים. כיתוב: מאפייני מטבעות דיגיטליים

יש כמה מאפייני מטבעות דיגיטליים המבדילים אותם ממטבעות אחרים, למשל אינפלציה. זה מצב של עליית מחירים. אם אני מרוויח בחודש 4000 שקל, ואני רגיל לקנות ב-4000 שקל האלה עגבניות ובגדים וכו’, מתישהו יכול להיות שתהיה אינפלציה. ואז מה יקרה?  עם אותם 4000 שקל במקום לקנות 20 עגבניות ושתי חולצות, אני אקנה 10 עגבניות וחולצה אחת. 

מאפייני מטבעות דיגיטליים: אינפלציה וביטקוין

בעצם כוח הקנייה שלי הולך וקטן בגלל האינפלציה. בשנת 85′ שיעור האינפלציה במדינת ישראל עמד על 27 אחוז בחודש. זאת אומרת שכמעט 30 אחוז מהכסף שלכם אין לכם אותו. אתם לא יכולים להשתמש במה שבחודש שעבר יכולתם לקנות איקס דברים, החודש הזה איקס מינוס 30 אחוז. מה זה קשור לביטקוין ולמטבעות? 

בהרבה מטבעות רוצים לתת מענה לדבר הזה, והם אומרים חבר’ה, אצלנו לא תהיה אינפלציה כי אנחנו הולכים ושורפים את כמות המטבעות בכל חודש או כל רבעון, ואז יש ההיפך, יש די-אינפלציה. ואצל הביטקוין יש הרבה סיבות לדי-אינפלציה. כי הרבה כתובות נעלמות. אומנם הביטקוין מיוצרים. אבל ככל שאנחנו הולכים עם הזמן, כמות הייצור הולכת ופוחתת. וגדלה כמות האנשים שמאבדים קודים. אז דיאינפלציה זה חלק ממאפייני מטבעות דיגיטליים.

הפיצה הכי יקרה בהיסטוריה

מה זה  הפיצה הכי יקרה בעולם?  הפיצה הכי יקרה בעולם היא פיצה שמן הסתם נרכשה תמורת ביטקוין. זאת העסקה הראשונה שידועה שהתבצעה באמצעות ביטקוין תמורת מה שנקרא for good. לצרכים לקנייה של משהו ספציפי ולא תמורת החלפה של מטבע אחר. בשנת 2010 לאסלו האנייז ביצע את הרכישה המתועדת הראשונה הידועה על ידי ביטקוין והוא קנה שתי פיצות של ביטקוין, באמצעות עשרת אלפים ביטקוין. אם אני אכנס לבלוקצ’יין אני יכול  לראות את העסקה הזאת בשנת 2010. עשרת אלפים ביטקוין הועברו. 

מי זה לאסלו האנייז? אומרים שהוא היה אחד מהמפתחים של הביטקוין. היו לו עשרת אלפים ביטקוין. אני שמעתי ספקולציות שהוא שמר את זה. כמה דקות אחרי זה הוא כבר העביר למישהו אחר. הוא העביר לו 5777 ולמישהו אחר הוא העביר 4223. לא יודע למי. לא יודע למה. אולי זה לכתובת אחרת שלו. אי אפשר לדעת. אבל זאת העסקה הראשונה שידועה לכולם עם הביטקוין שהתרחשה תמורת משהו שהוא לא כסף.

בבלוקצ’יין כולם יכולים לראות את העסקה הזו. 

שם ומייל פה ונשלח לך מיני קורס ופרטים, מתאים?

מאפייני מטבעות דיגיטליים: תפיסה וטכנולוגיה

ברגע שבלוק נכתב אי אפשר למחוק את מה שכתוב. ואם אנחנו רוצים לעשות את זה, אנחנו נצטרך לבוא ולהגיד חבר’ה, אם אני רוצה לשנות בלוק, אני צריך לשנות את כל הבלוקים, כי כל בלוק קשור לבלוק הקודם בכתובת שלו. אם אני משנה אחד, ולא שיניתי את השאר אז הבלוק שם רואה שגיאה, אי אפשר לשנות רק אחד כי הוא משורשר לקודמים. 

כדי לשנות את כולם צריך כמות כוח וחשמל כמעט לא קיימת בעולם. אז יש המון חברות סטארטאפ שכבר מדברות על הבלוקצ’יין ועל הביטקוין שמתבססות על הטכנולוגיות האלה של המטבעות הדיגיטליים והבלוקצ’יין. והכמות הולכת וגדלה עם הזמן. במאמרים אחרים נדבר גם על ה- ICO’s ועל הנפקות של ICO’s. 

ערמת מטבעות ביטקוין. מה מאפייני מטבעות דיגיטליים?

100 עשירי הביטקוין

אני יכול להיכנס למערכת ולראות כתובת של אנשים שיש להם הרבה מאוד ביטקוינים. יש הרבה אנשים שעוקבים אחרי זה וכשהם רואים שמישהו עשיר מוכר. אז הוא אומר אוקי אז הולכות להיות ירידות. זו אסטרטגיה של מישהו מסוים. יש הרבה אנשים שיש להם. אתם יכולים לראות כמה ביטקוינים יש לכל אחד. יש גם חוק פארטו, 20-80.. לדוגמה אחד עם 10,000 ביטקוין בחשבון. 

העסקה הראשונה הגיעה אליו ב-2011 .זה לא ההוא עם הפיצה כנראה. ב-2011 הגיעה אליו. הוא כנראה כורה. אתם רואים שכל פעם נכנסים אליו קצת וקצת ביטקוינים. לא יודעים מי זה. אבל הוא לא מוציא את הכסף שלו. איך יודעים? רואים רק ירוק. רק נכנסים. אין יציאה. יכול להיות שמתישהו יוציאו את זה עלינו את הכסף הזה וימכרו, לא יודעים. אבל יש לכם אפשרות לראות את המעקב של כל האנשים העשירים בעולם.

 כמו כן יש ברוקרים, או בעברית מתווכים, או בורסות שנותנים  את האפשרות למכור או לקנות.  יש גם מספר כספומטים בארץ. אנחנו ניגע בכל הכספומטים במאמרים הבאים בהרחבה. 

יתרונות וחסרונות של המטבעות הדיגיטליים לעומת מטבעות הפיאט

למטבעות דיגיטליים יש יתרונות וחסרונות (קראו על יתרונות וחסרונות הביטקוין), למשל תנודתיות גבוהה מאוד. יש כאלה שיגידו מעולה לי התנודתיות הזאת, לעומת פיאט – הכסף שהוא לא דיגיטלי,  הכסף שמדינה מנפיקה אותו ושולטת ואחראית עליו. פיאט בלטינית זה כך יהיה, או כך ייעשה. פיאט  מדבר על הדולרים ועל השקלים ועל האירו, שזו מערכת, מדינה מסוימת או גוף מסוים שמחליטים על הניהול של הדבר הזה. והוא שולט בהיצע והביקוש של הדבר הזה. 

המטבעות הדיגיטליים זה כסף אחר שהוא לא פיאט.  כאמור היתרונות הם תנודתיות גבוהה מאוד. יש שיגידו שזה חיסרון. יש שיגידו שזה יתרון. למה יתרון? אני עולה היום 10 אחוז מחר יורד 10 אחוז. אני מרוויח מהתנודות האלה. זה טוב לי. יש שיגידו לא מתאים לי, אני מפחד לישון בלילה עם הירידות והעליות האלה. כל אחד איך שהוא מסתכל על הדבר הזה. 

היתרונות של המטבעות שיש בדרך כלל לרוב המטבעות הם מהירות העברה גבוהה. עמלות נמוכות. אוטונומיה על הכסף שלנו. אין רגולציה. זה גם כן יכול להיות טוב. יכול להיות לא טוב. הפושעים והגנבים יכולים להגיד שזה לא טוב. האלה שהם לא פושעים וגנבים יכולים להגיד שזה כן טוב. ולהפך. כל אחד איך שהוא מסתכל על זה.

באנר ללימודי מטבעות דיגיטליים

מאפייני מטבעות דיגיטליים: אנונימיות, כן או לא?

חלק מהמטבעות הדיגיטליים אנונימיים, בניגוד לביטקוין שבו יש את הפרטים ואת ההעברות שעשיתי כי אם במקרה אתם יודעים שהכתובת הזאת שייכת אלי, אתם יכולים עוד שנתיים לבוא ולבדוק  ולהגיד אני יודע שזה שלו והנה עכשיו הוא העביר 100 ביטקוין למישהו. למה הוא עושה את ההעברות האלה? אז יש מטבעות שנותנים פלטפורמה שהיא שונה. שמאפשרת לראות רק את ה- Hash את ההעברה, את המספר אסמכתא שהעברנו. אבל אי אפשר לראות מי העביר וכמה העביר.

אתם יכולים לראות את הכתובות שהעבירו. אבל אתם לא יודעים כמה הוא העביר. אתם לא יכולים לדעת את זה. ואם אתם תבואו להכניס כתובת, אז במונרו לדוגמה, שזה סוג של מטבע אנונימי,  הוא יגיד לי אתה לא יכול להסתכל. הוא באמת רושם את זה. והוא אומר, עכשיו אני מזהה שזו כתובת ואתה מנסה להסתכל למי העברת את הפרטים, אי אפשר להסתכל. אז יש כל מיני מטבעות שמציעים את השירות הזה. יש כאלה שאומרים שזה טוב. יש כאלה שאומרים הדארקנט משתמש בזה.

 מה זה דארקנט?

דארקנט זה פלטפורמה שיש אפשרות לגשת אליה, זה כמו אינטרנט שאף אחד לא יכול לגשת אליו אבל יש אנשים שיש להם גישה. זה לא כמו להיכנס בכרום או באינטרנט אקספלורר ולרשום. זה בעצם סוג של אינטרנט. בגלל זה קוראים לזה דארקנט. זו רשת אפלה שיש שם כל מיני דברים שאנחנו לא רוצים להיחשף אליהם.. ויש שם הרבה פשעים שקורים שם. ואומרים שהם עושים כופר, אז הם משלמים בביטקוין וכו’. אז מעדיפים את המונרו לדוגמה כי הוא עוד יותר אנונימי.  

אחד מהחסרונות של המטבעות האלה שאומרים שמשתמשים בהם לפשעים ולהונאות ולכל מיני דברים אחרים. היו מקרים של גניבות, גם כן חלק מהונאות. התחום הזה הוא לא פשוט. צריך ללמוד אותו, להבין אותו. אם אני רוצה לסחור בבורסה, פה אני צריך גם להבין את העקרונות שפועלים על פי הבורסה הרגילה וגם להבין מה זה ארנק, מה זה בלוקצ’יין, פחות או יותר וכו’. אז אלו היתרונות והחסרונות.

מעניין אתכם? חושבים שיש לכם עוד הרבה ללמוד על מאפייני מטבעות דיגיטליים? אתם מוזמנים להירשם לקורס השקעה בקריפטו ומטבעות דיגיטליים. אפשר גם לשלוח לנו שאלות בטופס למטה —->

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות