מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

מהם איגוד השמאים והארגון לקידום והעשרת שמאים

מה ההבדל בין שני הארגונים, איגוד השמאים ןהארגון לקידום והעשרת שמאים? ועם מי הם עובדים?

להיות שמאי זה לא רק מקצוע מבוקש אלא גם מקצוע שיש מאחוריו ארגונים ואיגודים חזקים, דוגמת איגוד השמאים והארגון לקידום והעשרת השמאים. כל אחד מהם מביא אלמנטים שונים העוזרים לשמאים להתמצא בתחום, בלימודים, בקריירה, בחוק ובזכויות המגיעות להם.

מה זה איגוד השמאים

קודם כול נדבר על מה זה איגוד השמאים. איגוד השמאים הוא גוף שמאגד את השמאים מכל הסוגים. הוא כולל עצמאים, שכירים ובעלי משרדי שמאות. הארגון מייצג את השמאים מכל הענפים. זהו מוסד שמנוהל על ידי ועד מנהל הנבחר אחת לשנתיים, ובו לכל ענף שמאות יש נציג. הוא עוסק בין היתר במחלוקות עם גופים אחרים, דוגמת חברות ביטוח, מוסכים, עורכי דין ומבוטחים.

האיגוד עוזר גם במציאת שמאי מכריע למבוטחים מתוך אינדקס השמאים שלו ובעיקר נותן שירותים לחברי האיגוד. חשוב לציין שהאיגוד הוא איגוד מקצועי שאמור להיות לעזר לשמאים, אך אין כל חובה להיות באיגוד כדי לעסוק במקצועות שמאות, כמו שמאות רכוש למשל, שאין עליהם רגולציה (נכון לכתיבת שורות אלו)

איגוד השמאים עובד עם מכללת עדיף.

לאתר איגוד השמאים

 

שם ומייל פה ונשלח לך את כל מה שצריך לדעת על
לימודי שמאות מקרקעין

מה זה הארגון לקידום והעשרת שמאים

הארגון לקידום והעשרת שמאים הוא ארגון ששם לו למטרה ללוות את שמאי העתיד. הוא עוזר לשמאים צעירים ולסטודנטים ברישום לבחינות, בהכנה ללימודים, בליווי בלימודים, בהגשת עררים, בבקשה למלגות ובשמירה על איכות המקצוע.

סטודנטים
הארגון לקידום והעשרת שמאים משקיע בסטודנטים

נוסף על כך, הארגון לקידום והעשרת שמאים עוזר בהשמה של שמאים צעירים במשרדי השמאות הגדולים ובחברות הביטוח. באתר הארגון תוכלו להתעדכן במועדי הבחינות, בפתרונן, במשרות חדשות ועוד.

ענפי הארגון לקידום והעשרת שמאים כוללים את שמאות המקרקעין, שמאות הרכוש ושמאות הרכב. כמו כן ניתן לעקוב בארגון אחר הטבות לחברי הארגון.

הארגון עובד עם כל השמאים בישראל לרבות רכוש, רכב, מקרקעין, אמנות ועוד.

לאתר הארגון לקידום ולהעשרות שמאים

מה ההבדל בין איגוד השמאים לארגון לקידום והעשרת שמאים

כפי שניתן להבין, איגוד השמאים והארגון לקידום והעשרת שמאים פונים אל קהלים שונים. בעוד איגוד השמאים פונה לקהל השמאים מכל הגילים והתחומים ומשמש מעין איגוד מקצועי, הארגון לקידום והעשרת שמאים פונה לסטודנטים ולשמאים העושים את צעדיהם הראשונים בתחום. וכאמור, שמאי מורשה לא חייב להיות חבר אחד האיגודים.

איך מצטרפים לארגונים

כדי להצטרף לאיגוד השמאים יש להיות שמאי ביטוח, תושב ישראל שעוסק בישראל. תנאי נוסף הוא להיות בעל תעודת בגרות לפחות או תעודה מקבילה, בעל השכלה פורמלית בתחום אם החוק מחייב, ולאחר התמחות אצל מאמן מורשה שחבר האיגוד לפחות חמש שנים. בהתאם לצורך ייתכן שתידרשו לעמוד בבחינות ובריאיון.

טופס בקשת קבלה לאיגוד השמאים

כדי להצטרף לארגון לקידום והעשרת שמאים יש להיות בעל השכלה פורמלית בהתאם לתחום: שמאות מקרקעין, שמאות רכוש או שמאות רכב.

בתחום שמאות המקרקעין צריכים להיות בהליך לימודים, או לאחר התמחות של שנתיים אצל מאמן מורשה. כמו כן צריך לעמוד בהצלחה בדרישות הענף, ובכללן בחינות בכתב או בעל פה, ראיונות, עבודות הגשה וכל דרישה אחרת. על המצטרף לארגון להיות תושב ישראל, שמאי מקרקעין או מתעתד לעסוק במקצוע כמקצוע עיקרי.

בתחום שמאות הרכוש צריך להיות בעל השכלה פורמלית בתחום או במהלך הלימודים, להיות בעל תעודת בגרות או תעודה מקבילה, לעמוד בדרישות על פי התקנות, בהן בחינות בכתב או בעל פה, עבודות הגשה וראיונות. כמו כן על חברי הארגון להיות תושבי קבע בישראל, עוסקים במקצוע או מתעתדים לעסוק במקצוע כמקצוע עיקרי.

על המצטרפים לארגון להמציא את הטופס המצורף מטה לאחר שמולא, תעודות השכלה, שתי תמונות פספורט עדכניות. כמו כן יש לצרף המחאה על סך 500 שקלים לפקודות הארגון לקידום והעשרת שמאים עבור דמי חבר לשנה. סטודנטים של מכללת אפיק פטורים מדמי חבר בשנה הראשונה.

לסיכום, יש כמה ארגונים הפועלים למען סטודנטים לשמאות, בוגרי לימודי שמאות, מתמחים ומי שעושים את צעדיהם הראשונים בתחום. המטרות של הארגונים שונות, אבל הן מקלות על בעלי המקצוע והופכות את השמאים לבודדים פחות מול הגורמים והמוסדות השונים.

לטופס הצטרפות לארגון לקידום והעשרת שמאיםכתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שלחו לנו הודעה

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות