מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

מהם חומרי הלימוד של לימודי שמאות מקרקעין?

ענף הנדל"ן לא יורד מהכותרות. הביקוש למקצועות הנדל"ן שובר שיאים ורבים מבין הסטודנטים הפוטנציאליים מנסים להשיג חומרי לימוד על מנת ללמוד שמאות מקרקעין. רוצים לדעת מהם חומרי הלימוד? הכנו לכם רשימה.

מסלול שמאות מקרקעין הוא ממסלולי הנדל”ן המבוקשים ביותר בקרב הסטודנטים, אך דורש ידע במספר רב של תחומים. מועצת שמאי המקרקעין עורכת 14 בחינות, מתוכן בחינה אחת ניתן לעשות בעת ההתמחות ובחינה נוספת, שהיא סיכום של כל המבחנים, לאחריה מקבלים תעודת שמאי מקרקעין מוסמך. לפניכם כמה מחומרי הלימוד החשובים ביותר לקראת הבחינות.

שם ומייל פה ונשלח לך את כל מה שצריך לדעת על
לימודי שמאות מקרקעין

 

תכנון ובניה

תכנון ובניה הוא קורס המורכב משני נושאים נפרדים: יסודות התכנון והבניה ודיני התכנון והבניה. אחד מכלי הלימוד החשובים של הסטודנטים במסלול זה הוא ספר התמ”א. בספר תמצאו את פירוט תכניות המתאר הארציות. בזמן שהתכנית המוכרת ביותר בתקשורת היא תמ”א 38, הרי שישנן מספר רב של תכניות מתאר ארציות שעל הסטודנטים להכיר, אחת מהן למשל היא תמ”א 1 שמטרתה שמירה על שטחים ציבוריים.

ספר לימוד נוסף הוא ספר החוקים. מדובר בספר הכולל את כל סעיפי חוק התכנון והבניה. מדובר בכ-300 סעיפים, ביניהם תקנות לאיחוד וחלוקת שטחים, תסקירי השפעה על הסביבה חישובי שטחים ואחוזי בניה, רישוי ובניה, תקנות סדרי דין בוועדות הערר ועוד אינספור תקנות שעל הסטודנט לדעת כיצד לגשת אליהן במידה ויישאל שאלה במבחן.

ספר הבחינות הוא כלי נוסף העומד לרשותו של הסטודנט בבואו להתכונן לבחינה. בספר זה שאלות רבות שהופיעו בשנים קודמות והוא מכין את הסטודנט בצורה הטובה ביותר כיוון שהוא מהווה הכנה מדוייקת ביותר בהסתמך על העבר.

 מיסוי מקרקעין

הבחינה במיסוי מקרקעין, כמו כל הבחינות של שמאות מקרקעין, מתקיימת פעמיים בשנה, פעם בקיץ ופעם בחורף, כך שמי שלא עובר מועד אחד יכול ללכת למועד שלאחריו. מספר מכללות מככבות בראש רשימת העוברים את הבחינה, בראשן מכללת אפיק אשר שליש מהסטודנטים שעברו את הבחינה הארצית הגיעו ממנה.

קורס מיסוי מקרקעין נוגע במספר רב של מקרים אשר עשויים להתרחש בכל עת במהלך תהליך רכישת או מכירת הדירה. אחד מחומרי הלימוד המרכזיים בקורס זה הוא חוק ערך מוסף, אשר כולל לא פחות מ-150 סעיפים. חוק זה ככל חוקי המיסוי נתון לשינויים תכופים ועל כן רצוי להירשם לקורס בטרם ניגשים לבחינות המועצה בו.

חומר לימוד נוסף הרלוונטי לקורס מיסוי מקרקעין הם מבחני סימולציה. מבחנים אלה מותאמים לנבחנים בקורס ומאפשרים תרגול אינטנסיבי בטרם יגשו לבחינה. גם במקרה של מבחני הסימולציה, מי שיירשם לאחר ממסלולי האונליין של קורס מיסוי מקרקעין צפוי ליהנות מחזרה אפקטיבית יותר על חומר הלימוד.

מדידה ומיפוי

בקורס מדידה ומיפוי יש ללמוד היטב את פקודת המדידות. חוק זה נוגע במספר רב של נושאים כגון מתן רשיונות למודדים ולאופן שבו יש להכין תרשימים. חוק זה עוסק במרבית הנושאים הנלמדים במהלך הקורס, ביניהם חישובי שטח, נפח, גובה ומרחק, שרק נשמעים קלים, אך הם מורכבים בהרבה מכפי שניתן לחשוב, שכן על השמאי לדעת לבצע חישובי אזימוט, חישובי נקודות וגם להכיר את מכשירי המדידה השונים ושימושיהם.

מיקרו ומקרו כלכלה

קורס מיקרו ומקרו כלכלה הוא אחד הקורסים מהם עשויים הסטודנטים לקבל פטור במידה ולמדו אותו במהלך התואר הראשון. אם לא למדתם אותו, רצוי שתשיג את ספר ההכנה של מיקרו ומקרו כלכלה למבחני מועצת השמאים. ספר זה עוסק בנושאים כגון קשיחות וגמישות ההיצע והביקוש, העוסק בעוצמת שינוי המחיר בהתאם לגידול בביקוש הצרכני או בהיצע הנכסים. חשיבות נושא זה נובעת מכך ששוק הנדל”ן הוא שוק בעל היצע קשיח יחסית, כזה שלא משתנה מהר על אף שינוי המחיר שעשוי להיות משמעותי בזמן קצר.

איפה משיגים את החומרים

את חלק מחומרי הלימוד ניתן למצוא בחיפוש אינטרנטי ובתשלום, אך רק במכללת אפיק תמצאו את כל חומרי הלימוד למקצועות שמאות מקרקעין. הספרים זמינים להורדה גם למי שאינו סטודנט המכללה. 

רוצים את חומרי הלימוד? לחצו כאן והשאירו פרטים >>

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות רכוש

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שלחו לנו הודעה

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות