מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

מה זה ביטקוין ואיך משתמשים בו

מה משמעות המונח ביטקוין, איך זה עובדף מה זה כריית ביטקוין, ומה אומר החוק בישראל. ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם חייבים לדעת

אתם כל הזמן שומעים את השם ביטקוין. להשקיע או לא להשקיע? אבל מה זה  ביטקוין בכלל? ביטקוין הוא המטבע הדיגיטילי הידוע ביותר וגם הוותיק שבהם. שמו הרשמי Bitcoin והקיצור שלו במסחר BTC.  במאמר זה נסביר לכם יותר על המונח וגם על ביטקוין איך זה עובד.

הייחוד של מטבע הביטקוין ואחריו של מטבעות וירטואליים נוספים הוא שהמחיר לא מותאם לסחורה או לגוף מפקח. אלא הוא נקבע רק בהסכמה של רשת משתמשים ממחשבים שונים. 

תוכלו ללמוד עוד קצת על הנושא במאמר ביטקוין למתחילים, ומידע מלא תמצו בקורס מסחר  בביטקוין ובמטבעות וירטואליים.

ביטקוין הוא הלחם של המילים ביט – שהיא יחידת הזיכרון הבסיסית במחשב, סיבית – וקוין – כלומר מטבע. 

עד היום לא ידוע מי ממציא הביטקוין. הראשון שלמעשה יצר את הביטקוין היה משתמש או קבוצת משתמשים בשם סטושי נקמוטו, ולמרות שכמה אנשים טענו לכתר, עדיין אין ודאות מי זה והיכן הוא התחיל. 

רק שנה לאחר שהומצא, ב-2008, נעשה בביטקוין שימוש בטכנולגיית בלוקצ’יין, המתעדת את כל השימוש במטבע מיצירתו ועד לידיים שהוא עובר. הרישום נעשה באמצעות שרשרת בלוקים, ומכאן נוצר השם  בלוקצ’יין. 

שם ומייל פה ונשלח לך מיני קורס ופרטים, מתאים?

מהי כריית ביטקוין

יצירת המטבע הדיגיטלי כמטבע עובר לסוחר נקראת כרייה. הכורים הם הראשונים שמאמתים את העסקאות באמצעות כוח חישוב רב, אלגוריתם. הראשונים שמצליחים בכך מקבלים מטבעות ביטקוין. 

כמו כן הם בודקים שהעסקה מתועדת והמטבע לא מזויף. הם למעשה מחליפים את תפקיד המדינה והבנקים כמפקחים. לכן נקראים המטבעות הדיגיטליים גם מטבעות מבוזרים, כי אין גוף יחיד שמפקח עליהם.

מה זה ביטקוין איך זה עובד

השימוש בביטקוין נעשה באמצעות ארנק דיגיטלי שבהקשר של ביטקוין מאפשר לעשות עסקאות במטבע גם מרחוק. התוכנה יכולה להיות בטלפון, במחשב נייח או נייד, או בחומרה ייחודית למטבעות דיגיטליים.

השימוש בביטקוין מצריך  גם סיסמה וכן כתובת יעד שאליה מגיע המטבע הדיגיטלי.  הכתובת הזו בנויה כמו סיסמה, כתערובת של מספרים ואותיות, 34-27 תווים. 

הסחר אף הוא מתנהל במערכת בלוקצ’יין או במערכות אחרות לסחר במטבעות וירטואליים.

מה זה ביטקוין: תמונה של כמה מטבעות עם סמל הביטקוין

יתרונות וחסרונות של הביטקוין

יתרון מובהק של הביטקוין הוא שיש מספר מוגבל של מטבעות ביטקוין שאפשר ליצור. אומנם זה רק כמה מיליונים, אבל  בכל זאת יהיה אפשר לייצר אותם עוד 100 שנה וקצת יותר.

עוד יתרון של הביטקוין הוא שבאמצעות תכנות וחישובים הוא לא יכול לסבול מאינפלציה. הסיבה היא שידוע בדיוק מה מספר המטבעות שצריך כדי לא להציף את השוק. 

בנוסף הביטקוין הפך בשנים האחרונות לנתיב השקעה חלופי לשוק ההון ולהשקעות מסורתיות, כי התשואות בו יכולות להיות גבוהות הרבה יותר. 

עם זאת הוא גם תנודתי יותר וסובל מעליות ומירידות תכופות. לכן צריך ללמוד את התחום לעומק ולהבין מתי כדאי למכור ומתי לקנות ומתי להמשיך להחזיק.

מגבלה נוספת היא שהסחר בביטקוין דורש ידע טכנולוגי מסוים. עם זאת נמצא כיום גם פתרונות הן לאבטחה והן לטכנולוגיה במוצרים חלופיים של שוק ההון, כמו קרן נאמנות קריפטו או תעודת סל ביטקוין.

עוד בעיה  של הביטקוין היא היבטים חוקיים, כמו רגולציה ומיסים השונים ממדינה למדינה המשפיעים באופן ניכר על התשואה.  

מה זה ביטקוין ואיך סוחרים בו

בישראל גופים הסוחרים בביטקוין נתונים להסדרה וכן עליהם לשלם מס על רווחי הון. עבור סחר בביטקוין בישראל יש לקבל על כך רישיון. 

נציין כי עד לא מזמן בנקים סירבו לקבל כספים שמקורם בביטקוין, אך בעקבות פסיקה תקדימית חויבו הבנקים לקבל  2 מיליון שקל שמקורם בביטקוין.

בישראל גם רשות ניירות ערך מבחינה בין מטבעות להשקעה למטבעות לצריכה. המטבעות שנעשה בהם שימוש לצריכה אינם נחשבים נייר ערך. 

אך המטבעות להשקעה נחשבים כניירות ערך ולכן המיסוי עליהם הוא כמו המיסוי בשוק ההון, 25%. 

הבנתם קצת מה זה ביטקוין, ומה הוא עושה, איך יוצרים אותו, איך משתמשים בו ועוד. אבל זה רק קצה קצהו של עולם המטבעות הדיגיטליים, שכיום רחב יותר. כמעט בכל יום נוצר מטבע וירטואלי חדש. 

רוצים לדעת יותר? אילו מטבעות וירטואליים כאן כדי לשרוד ומה עתיד הביטקוין? הצטרפו לקורס סחר במטבעות וירטואליים. אפשר להתחיל ללמוד מעכשיו.

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות מקרקעין

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות