מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

מחיר הביטקוין ודרך ההעברה שלו

איך נקבע מחיר הביטקוין? מתי הוא עולה? מתי הוא יורד? ואיך להעביר אותו זה לזה?
כיתוב: מחיר הביטקוין. תמונה: ביטקוין על מקלדת

אם אתם רוצים לבצע העברה בביטקוין אתם חייבים את הרשת. בכל זמן נתון יש לנו 17 מיליון ביטקוינים לצורך העניין. והבלוקצ’יין יודע איפה נמצא כל ביטקוין ומה מחיר הביטקוין. הוא כאילו אומר תקשיבו יש לי 17 מיליון. 10 מיליון אצלך עוד 7 מיליון אצלו. מה אתה תעשה עם ה-10 מיליון? אתה  אחרי זה הוא יכול להעביר מיליון לפה, ומיליון לפה. אבל בסוף הבלוקצ’יין יודע שיש לו 17 מיליון ביטקוין. לא משנה מאיפה יעבירו, זה עדיין 17 מיליון ביטקוינים. ואני מאחסן את זה בארנק. כשאני ארצה לשלוח אני שולח. ואז הבלוקצ’יין רואה את זה.

גרף. מעקב אחר מחיר הביטקוין
עוקבים אחר מחיר הביטקוין

 

אם אני רוצה לקנות ביטקוין אני חייב לקנות ממישהו אחר שיש לו ביטקוין. או לכרות ביטקוין. אם אני רוצה גישה לביטקוין אני צריך או להגיד אני מתחיל לכרות ביטקוין או לבוא לבן אדם להגיד לו, תקשיב, יש לך ביטקוין? בוא תביא לי את הביטקוין שלך. או ככה face to face או בבורסה. הבורסה מחברת בין קונים למוכרים. 

יש גם סוחרים. כאלה שאתה פונה אליהם והם מוכרים לך ביטקוין. לא דרך בורסה. זה אותו דבר כמו ה-face to face רק שיטה שונה.  יש גם שיטת כרייה בענן. זו עדיין כרייה. אתה בעצם אומר חבר’ה אני נותן לכם כסף כי אני רוצה לכרות. אני מקבל בהתאם לכמה שהגדרתם בחוזה, כביכול. זו דוגמא אחת. אז אני נכנס לחשבון מקיש את ה-private key מחליט שאני שולח. העסקה מגיעה לכורים. הכורים אומרים אוקי, בוא נעשה 1, 2, 3, 4, מה שאנחנו אמורים לעשות. אם הכל תקין, הכסף יכול לעבור למי שרציתי להעביר אותו אליו. והוא יכול להביא לי כסף אחר או כל דבר שאני רוצה שהסכמתי לעשות את ההמרה הזאת איתו.

בגרף של הביטקוין תוכלו לראות בשנת 2010 כמה היה שווה ביטקוין אחד. כמה הוא היה שווה ב-13.8.2017. ואם אנחנו מסתכלים ככה בזום אאוט, כל פעם אנחנו רואים שהמחיר הולך ועולה. בטווח הקצר, יש לנו מן הסתם מגמות ירידה. אבל כשאנחנו מסתכלים אחורה לאורך זמן, מחיר הביטקוין כל הזמן הלך ועלה. יכול להיות גם עכשיו שאנחנו סתם באיזה תיקון.

האם הביטקוין הוא בועה?

כמה פעמים אמרו שהבועה מתפוצצת? הבועה התפוצצה פה, והבועה התפוצצה פה. פה אנשים אמרו די כבר נמאס לי אני מוכר. יש הרבה דברים שמשפיעים. בסופו של דבר מה שני הגורמים שהכי משפיעים על מחיר הביטקוין? פחד וגרידיות. אתה יכול לפרוט את זה לאמא ואבא שנקראים פחד וגריידיות. 

מה זה ירידת כמות הביטקוינים? איך יכול להיות שירדה לנו כמות הביטקוינים? יש לנו 17 מיליון ביטקוינים. כתובות שהלכו לאיבוד.  אם חס וחלילה  יש למישהו 100 אלף ביטקוין, הרבה כסף. אם הוא לא מביא בחשבון ורשם למישהו פתק תורשה. מה יקרה אם הבן אדם ימות, איך תיגש לקוד? אז ה-100 אלף ביטקוין הזה אף אחד לא יפצח אותם. הלך 100 אלף ביטקוין. ירדו מהמחזור.

אם יש לי כסף ששוכב איפשהו ולאף אחד אין גישה אליו. הם במחזור, הם נחשבים 17 מיליון. אבל בפועל תיקח אותם כאילו הם במרתף שאף אחד לא יכול למכור אותם. אף אחד לא יכול לזרוק עליך היצע.  ואז יכול להיות שזה ימנע ירידות כאלה. כי יש פחות היצע בשוק והרבה ביקוש. זה יכול לשנות את השוק.  אם עכשיו אני אגיד לך תקשיב, 16 מיליון ביטקוינים הולכים לאיבוד, יישאר מיליון. אני רוצה 1, אתה רוצה 1, הוא רוצה 1, יש רק מיליון. מה נעשה? אין מה לעשות. 

אז מחיר הביטקוין יהיה שווה יותר. אז יש הרבה שהולכים לאיבוד. אני שמעתי מספרים שאמרו 50 אחוז מהביטקוינים הקיימים הלכו לאיבוד. אני לא יודע באמת כמה. יש הרבה כתובות שאתם יכולים בעצמכם להיכנס ולראות. 

אני עשיתי את זה בעצמי, יש אתר שנקרא 100 אנשים הכי עשירים של הביטקוין. זה מאגד את ה-100 כתובות עם התנועות הכי גדולות. אתם רואים כמות אדירה של ביטקוינים. ויש הרבה כתובות שהביטקוינים לא זזו משנת 2010. לא יודעים אם הם איבדו את הקוד, אם זה איזה מישהו שמתישהו יפיל עלינו את הסחורה הזאת. אי אפשר לדעת. יש שמועות שלסטושי נקמוטו, מייסד הביטקוין, יש משהו כמו 19 מיליארד דולר בביטקוינים, ולא יודעים מתי זה ייפול עלינו אם בכלל, אולי הוא מת. לא יודעים מי זה. 

 

שם ומייל פה ונשלח לך מיני קורס ופרטים, מתאים?

איך מחיר הביטקוין יורד ואיך הביטקוין עולה? 

אם אני עכשיו רוצה לקנות עגבנייה, כמה עולה עגבנייה היום? תלוי איפה נכנסת. זו דוגמה טובה. כי גם הביטקוין בכל מקום יכול להיסחר. אם אני היום רוצה לקנות את מניית אפל, אני נכנס לבורסה ולא משנה איזה ברוקר ייתן לי את הפלטפורמה לרכוש את מניית אפל אני אראה את אותו מחיר. 100 דולר, או 150 דולר. יהיה מחיר אחיד. Fixed price. אם אני רוצה לקנות היום ביטקוין יכול להיות שבבורסת ביט פיניקס מחיר הביטקוין x בבורסת בינאנס מחיר היבטקוין y. 

למה? כי הבורסה לדוגמה, בארץ או בארצות הברית, נותנת גישה לבנקים. כל הבנקים הם חברי בורסה ואם מישהו רוצה לקנות הוא מחובר לרשת הבורסה וכולם רואים את אותן פקודות באונליין. פה בביטקוין כל זירת מסחר, אז כל בורסה יש לה את ההיצע והביקוש שלה. אם אני אכנס לבורסת bits of gold אין הרבה אנשים שמחוברים לבורסה הזאת. ויכול להיות שבן אדם יגיד לי תשמע, אני מוכר לך רק ב-20 אלף דולר את הביטקוין. 

אתה רוצה לקנות? תקנה ב-20 אלף דולר. אתה לא רוצה? אל תקנה. ברגע שהסכמת לקנות זה המחיר האחרון שיופיע. זה לא אומר שאם אתן 20 אלף דולר אני אצליח לקנות, זה המחיר, זו העסקה האחרונה שהתבצעה. וזה מה שקובע את המחיר. ברגע שיש שני אנשים חייבים להבין שתמיד יש צד שמתפשר.

כמו בתאילנד עם המקח. אז למעשה זה פחות או יותר מה שקורה גם עם המטבעות או עם הסחורות, או עם מניות או עם כל דבר אחר. יש ספר פקודות. כל אחד מזין את הפקודה בכמה הוא כן מוכר למכור. בא הצד השני אומר לו אני מוכן במחיר הזה. מישהו חייב להתפשר. או שזה הקונים או שזה המוכרים.  כדי שתתבצע עסקה אחד הצדדים צריך לבוא לקראת השני, להגיד לו, אתה יודע מה? יאללה. אני מוכר. או שהוא יגיד, אתה יודע מה? יאללה אני קונה.  חייבת להיות איזו התפשרות כי אם לא, אין עסקה.

באנר ללימודי מטבעות דיגיטליים

האם זה אחד חכם ואחד טיפש?

יכול להיות אחד חכם ואחד טיפש או ששניים חכמים. יכול להיות שאחד קנה את הביטקוין בשנת 2010. 

אם המגמה יורדת, בהכרח זה שמכר הוא החכם?  לא בטוח. למה לא? כי יכול להיות שמישהו קנה בירידת מחיר הביטקוין ממישהו שקנה בשלב הזה.  זה שמכר לו הרוויח, נכון? זה שקנה פה הפסיד? אם הוא לא מכר הוא לא הפסיד. הוא הרוויח. 

אולי הוא היה יכול לקנות בזול.  כולנו חכמים בדיעבד. אבל כל אחד והאסטרטגיה שלו. אולי האסטרטגיה שלו הייתה אני קונה לטווח רחוק. אתה יכול להגדיל את הכמות. או להגיד, אתה יודע מה? יאללה עכשיו אני אקנה בעוד יותר זול. כל אחד והשיטה שלו. אבל לא תמיד יש צד אחד מרוויח וצד אחד מפסיד. זה לא תמיד נכון. 

לסיכום, מתעניינים במחיר הביטקוין  בואו ללמוד קורס מסחר במטבעות וירטואליים. מקליקים, ממלאים פרטים ומתחילים מיד בקורס 100% אונליין! כולל מבחנים ותרגולים. 

 מוזמנים לבדוק יותר על קורס מסחר במטבעות וירטואליים 

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות