מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

מיסוי קריפטו בעולם ובארץ – מה חדש

מיסוי קריפטו בעולם ובארץ - מה החדשות האחרונות? מתי השקעה בקריפטו נחשבת אירוע מס ואיזה מס משלמים?

כשהתחילו המטבעות הדיגיטליים, או מה שאנחנו קוראים קריפטו, זו הייתה חגיגה למשקיעים, מטבעות בלי פיקוח של מדינה או בנק ולפחות בהתחלה בלי מיסוי מוצהר. עם הזמן המדינות הבינו שגם הן צריכות ליהנות מהתשואות והחלו בהליך של מיסוי קריפטו.

מיסוי קריפטו בהודו והרופי הדיגיטלי

רק לאחרונה הצהירה הודו שתמסה את מטבעות הקריפטו ב-.30%. זהו סכום המס מקסימלי במדינה ובמקרה גם המס על הימורים בהודו.

עם זאת חלק ממשקיעי הקריפטו בהודו מרוצים. המיסוי על הענף מראה שהודו נותנת לגיטימציה לענף, זאת בניגוד לצעדים דרקוניים שבוצעו ברוסיה ובסין ובהם הגבלות על כריית קריפטו. רוסיה אף מקדמת  את איסור המסחר במטבעות דיגיטליים בכלל. 

מחברת, מחשבון, מטבעות. מיסוי קריפטו איך עושים את זה?
מיסוי קריפטו. איך עושים את זה?

בצעד שלה הודו למעשה הופכת את מטבעות הקרפטו למטבעות מותרים לשימוש במדינה. לצד זה זה הודו מתעתדת להשיק רופי דיגיטלי משל עצמה. גם ארצות הברית הודיעה השנה שיש לדווח למס ההכנסה על כל העברת מטבע של 10,000 דולר לפחות במסחר בקריפטו.

מה קורה בשאר העולם

אף שבהרבה מקומות אין  עדיין רגולציה רשמית על מיסוי קריפטו, בפועל רשויות המס בעולם מתייחסות להכנסה מקריפטו כרווחי הון, .עם זאת עד לא מזמן היה קשה לפקח על ההכנסות מאותם מטבעות דיגיטליים. אבל בנובמבר אחרון נכנסו תקנות בארצות הברית נגד הלבנת הון ומימון טרור המחייבות גם את פלטפורמות המסחר של המטבעות הדיגיטליים בדיווח. המשמעות היא שכל פרטי המשתמשים חשופים גם לרשויות והן יכולות לגבות את המיסים בקלות. עם זאת חלק מהפלטפורמות אנונימיות.

בארצות הברית כבר יצאו במסע לאיתור מתחמקים ממס על ביטקוין, nft ונכסים דיגיטליים אחרים, שם המס על רווחי הון יכול להגיע גם ל-37%.

בדומה לביטקוין, לאת’ריום ומטבעות אחרים גם המס על ה-nft הוא למעשה מס על רווחי הון. אך כמו במטבעות דיגיטליים אם מוכיחים שהשימוש ביצירות אינו להשקעה, אלא לשימוש אישי ייתכן שלא תחויבו במס על ההון.

שם ומייל פה ונשלח לך מיני קורס ופרטים, מתאים?

מיסוי קריפטו בישראל

רשויות המס בישראל כבר הכריזו שהשקעה בקריפטו היא אירוע מס לכל דבר המחויבת במס על רווחי הון, המגיע בישראל ל-25%. בנוסף יש לדווח על מכירת מטבע קריפטו בתוך 30 יום כמו על מכירת נכס אחר.

קריפטו כהכנסה מעסק

הכנסה מקריפטו יכולה להיחשב גם הכנסה מעסק בהתקיים תנאים מסוימים, למשל אם זו ההכנסה העיקרית של האדם ויש לו פעולות עסקיות רבות עם מטבעות הקריפטו. במקרה זה ההכנסה ממטבעות ונכסים דיגיטליים תחושב לפי מדרגות המיסוי על עסק, מעוסק פטור ועד 50%, זאת לצד תשלומי מע”מ וניכוי מס במקור.

מכירה של מוצר תמורת מטבע או נכס דיגיטלי מוגדרת כעסקה ותמוסה בהתאם למדרגות המס הרגילות.

באנר ללימודי מטבעות דיגיטליים

סיכום

 נושא מיסוי הקריפטו הוא נושא מורכב שמשתנה תדיר. רק בימים אלה הרשויות בארץ ובעולם מנסות להגיע לאסדרה אחידה של הנושא ומחייבות את זירות המסחר בדיווחים. לרוב השקעה בקריפטו ו-nft תמוסה כהכנסה מרווחי הון. עם זאת, במקרים מסוימים תמוסה כמו הכנסה מעסק. 

 רוצים ללמוד עוד על מיסוי קריפטו? מוזמנים להירשם לקורס מסחר בקריפטו ובמטבעות דיגיטליים.

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות