מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

מסלול שמאות מקרקעין | לימודי שמאות מקרקעין ברחובות

אדם כותב. נושא: מסלול שמאות מקרקעין

אז מה הוא בעצם מסלול שמאות מקרקעין?

אחד ממסלולי הדגל של מכללת אפיק הוא מסלול שמאות מקרקעין, שאפשר ללמוד אונליין או בלימודי שמאות מקרקעין ברחובות. שמאי מקרקעין מתפקד כמומחה בשוק הנדל”ן, אשר למד במסלול שמאות מקרקעין מודע לכל הכוחות הקשורים לשוק זה, מתחומי הכלכלה, החברה, ההנדסה והמשפט. הבנת תקני וחוקי הקרקע, אישורים לבנייה, ועוד חוקים מורכבים הקשורים למס. הבנה זאת הינה בעלת ביקוש רב בשוק. כדי להירשם בפנקס שמאי המקרקעין הסטודנט חייב לעמוד בבחינות שעורכת המועצה בהתאם לכללי שמאי מקרקעין (תכנית בחינות), התשמ”ה-1985. עבור זה הוא חייב לעבור הכשרה במסלול שמאות מקרקעין.

רוצים להיות שמאי מקרקעין?  הרשמה מפה >>א

שם ומייל פה ונשלח לך את כל מה שצריך לדעת על
לימודי שמאות מקרקעין

מחירו של כל מוצר בשוק נקבע על-ידי אנשי מקצוע. בשוק הנדל”ן איש המקצוע הקובע את מחיר הנכס הוא שמאי מקרקעין. ישנם גופים רבים הזקוקים לשווי השוק של נכס דלא ניידי (נדל”ן): הבנקים הקובעים את גובה המשכנתא הזקוקים להערכה מדויקת, חברות הביטוח הקובעות את שוויו לטובת עדכון הפוליסה, בעלי הנכס המעוניינים בפיתוח הנכס או הרשויות המקומיות. בשל ריבוי ההשקעות בנדל”ן בישראל הפך תחום שמאות המקרקעין לפופולרי במיוחד ובעלי ההכשרה המקיפה של קורס שמאות מקרקעין יוכלו להשתלב בעבודה במשרדי ממשלה, גופים עסקיים פרטיים וציבוריים, בנקים, חברות ביטוח, חברות בנייה, חברות נדל”ן, יזמי נדל”ן, או עם משקיעים זרים.

אדם כותב. נושא: מסלול שמאות מקרקעין

מסלול שמאות מקרקעין

כדי להתקבל למסלול יש צורך בתואר ממוסד מוכר, כאשר התנאי לקבלת הרישיון הוא עמידה בהצלחה בבחינות מועצת השמאים והתמחות אצל שמאי מקרקעין מוסמך. כמובן שאפשר גם לקבל פטורים מבחינות מסוימות, בהתאם להשכלתכם, כך למשל בוגרי משפטים לא חייבים קורסים הרלוונטיים לדינים, בוגרי כלכלה או חשבונאות לא צריכים לעבור שוב את הבחינות שלמדו בתואר. וכך גם בוגרי הנדסה. לפני הבחינות כדאי לבדוק מאילו בחינות אתם פטורים וכך לקצר הליכים. הקורס נועד לבוגרי תואר ראשון ממוסד ישראלי המוכר על ידי המל”ג. במכללת אפיק, בין אם בלימודים אונליין ובין אם בלימודי שמאות מקרקעין ברחובות, אפשר להתחיל ללמוד מיד ללא תנאי קבלה, אך כדאי שעד תום הלימודים תסיימו תואר ראשון.

התנאים לקבלת רישיון שמאי מקרקעין:
מעל גיל 23
עמידה בהצלחה בבחינות מועצת השמאים
התמחות אצל שמאי מקרקעין מוסמך
בעל השכלה אקדמאית
אי רישום פלילי

המועצה עורכת 14 בחינות, הנחלקות לשלושה שלבים:
שלב 1 – כולל 11 מבחנים נושאיים + מבחן מסכם לכל אותם המבחנים.
שלב 2 – המבחן ה- 13+ שנה אחת של סטאז’. יש אפשרות לעשות את המבחן לפני, במהלך או אחרי הסטאז’.
שלב 3 – מבחן מספר 14 ואחרון המרכז את כל שאר המבחנים שנעשו וכתיבת שומה של שמאי מקרקעין.

להצטרפות למסלול לחצו כאן >>

אז מה לומדים במסלול שמאות מקרקעין?

במסלול זה, בלימודי שמאות מקרקעין ברחובות או אונליין, קיימים 12 מבחני מועצה שמתוכם יש את האפשרות כאמור להגיש פטורים על 5 מתוך אותם המבחנים.

הבחינות:

 1. דינים
 2. תכנון ובניה חלק א’-יסודות התכנון העירוני
 3. יסודות הנדסת בנין והנדסה אזרחית
 4. מדידה ומיפוי
 5. תכנון ובניה חלק ב’-דיני התכנון העירוני
 6. מיסוי מקרקעין ומיסים אחרים
 7. סטטיסטיקה (אפשרות להגיש פטור)
 8. מיקרו מאקרו כלכלה (אפשרות להגיש פטור)
 9. יסודות המימון ושימושם בשומת מקרקעין (אפשרות להגיש פטור)
 10. יסודות בחשבונאות וניתוח דוחות כספיים (אפשרות להגיש פטור)
 11. כלכלה עירונית (אפשרות להגיש פטור)
 12. מבוא לתורת השמאות (מבחן מסכם)

אז מי זכאי לתעודה?

תעודת שמאי מקרקעין תינתן רק למי שלמד והשלים את כל הקורסים במסגרת הלימודים. לבוגרי התכנית תוענק תעודת סיום מטעם המכללה. רישיון ממשרד המשפטים יוענק למי שעמד בכל הבחינות והשלים את תקופת ההתמחות. לאחר ההתמחות תוכלו לעובד כשכירים או כעצמאים לבחירתכם. קראו כאן על שכר שמאי מקרקעין.

מי מעביר את קורסי השמאות במכללת אפיק?

כמו בכל הקורסים של מכללת אפיק גם במסגרת לימודי קורסי שמאות מקרקעין מכללת אפיק שמה דגש על מרצים ומדריכים מהשורה הראשונה אשר יתנו לסטודנטים את המידע המקצועי, הרלוונטי והמעמיק ביותר. סגל המרצים בקורס הינו בעלי ניסיון רב ובעלי מקצועות בתחום ומי שיכולים להעניק לכם את הליווי הטוב ביותר עד לסיום הקורס וקבלת תעודת המקצוע.

לימודי שמאות מקרקעין המלצות

אנחנו מבינים שחשוב לכם גם לשמוע המלצות על מסלול שמאות מקרקעין והדרך הכי טובה היא לשמוע מהסטודנטים עצמם. כאן תוכלו לקרוא מה חושבים הסטודנטים המצטיינים שלנו ואיך עזרנו להם להגיע לתוצאות מיטביות באמצעות מערכת למידה ושיטה שקיימות רק באפיק. גם המלצות לגבי קורס שמאות מקרקעין צריך לדעת לקרוא נכון, האם הממליץ הוא אותנטי, האם כבר סיים את הלימודים, האם עבר את הבחינות. אפשר גם להיעזר במרצים עצמם ובקולגות.  כאן תוכלו לקרוא איך למצוא את ההמלצות הנכונות וגם לקרוא מה הסטודנטים שלנו חושבים. מוזמנים להירשם לקורס אונליין או ללימודי שמאות מקרקעין ברחובות כבר עכשיו או לפנות אלינו בשאלות בטופס כאן —>

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות מקרקעין

 ש

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שלחו לנו הודעה

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות