מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

ניסוי ראשון בישראל: בנייתה של שכונה שיתופית שלמה יוצאת לדרך

בימים שבהם ערוץ 12 מקים שכונה משלו עבור פורמט טלוויזיוני חדש (“2025”), יש מי שעושים זאת בקנה מידה משמעותי גם בעולם האמיתי. אחד הפרוייקטים השאפתניים ביותר שנראו לאחרונה בישראל יצא לדרך השבוע, כאשר הצלחה עשויה להזניק את תחום המגורים בישראל לדרך חדשה.

הפרוייקט המדובר הוא בנייתה של שכונה שלמה בסגנון “תכנן ובנה” שתוקם ביישוב חריש ותיקרא “בצוותא”. בשיטה זו , המיושמת כעת לראשונה בישראל, זוכה היזם במכרז על הקרקע להקמת שכונה שלמה כאשר באחריותו לא רק התכנון, הביצוע והקמת מבני המגורים, אלא גם התשתיות ופיתוחן, כולל הקמת מוסדות ציבור.

במקרה של שכונת “בצוותא”, ישנה אף ייחודיות נוספת בדמותה של חוויה שיתופית: חלל משותף לקיום שיעורי העשרה, חוגים ופעילויות, סדנאות ושטחי לימודים. בנוסף מתוכנן חלל אירועים, גינה, חללי עבודה שיתופיים וחנות קואופורטיב. שפיר תנהל את החללים המשותפים בשנה הראשונה ולאחר מכן הניהול יעבור לוועד שייבחר על ידי הדיירים.

השכונה תוקם בעלות של יותר ממיליארד שקל, ותכלול כ-598 דירות של מחיר למשתכן. יוקמו בה 1,500 יח”ד ב-86 בניינים, על שטח של 500 דונם שבו יוקמו גם שני בתי ספר יסודיים, 11 כיתות גן, מרכז מסחרי, מתנ”ס, אולם ספורט ומגרש ספורט משולב.

לדברי מר שלומי חכמוב, מרצה למיסוי מקרקעין במסלול שמאות מקרקעין של מכללת אפיק ובעליה של חברת “משכנתא חכמה”, “ישנם יתרונות רבים לכך שהקבלן מבצע הכל בעצמו ולמעשה יכול להתאים את מאפייני הפרוייקט לחזון הספציפי שלו, אך מצד שני כדאי לזכור כי במידה והפרוייקט נכשל הכשלון הוא גדול מהרגיל בגלל ההשקעה הגבוהה מלכתחילה.”

במילים אחרות, יזמים מעדיפים אמנם להקים פרוייקטים באופן הדרגתי, זאת על מנת להפחית את הסיכון בפרויקט ולהשביח את הדירות תוך כדי התהליך, אך במקרה הזה מדובר בהתחייבות גבוהה מראש ועל כן רצוי שהבטחון ביכולתם למכור את הדירות יהיה גבוה מהרגיל.

הצלחתו או אי הצלחתו של הפרוייקט תתברר אמנם רק בעוד מספר שנים, אך עבור יזמי הנדל”ן בארץ האקשן האמיתי מתחיל בימים, אלה כאשר קצב המכירה והתקדמות הפרוייקט ירמזו על הפוטנציאל הקיים כבר בחודשים הקרובים.

אנו מזמינים אתכם למסלול שמאות מקרקעין של מכללת אפיק, בו תוכלו לקבל את כל הכלים לביצוע הערכת שווי של נכס נדל”ני ולהוציא רשיון שמאי מקרקעין מוסמך. קליק לפרטים >>

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות מקרקעין

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שלחו לנו הודעה

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות