מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

שמאות רכוש וביטוח סייבר – עולם העתיד של לימודי שמאי הרכוש

עולם שמאות הרכוש הוא לא רק חקלאות וביטוח דירה. אלא גם עולם העתיד: שמאות רכוש וביטוח סייבר. איך שמאי הרכוש יכול להגן על המידע החשוב מכול?
אדם עם משקפי סייבר. כיתוב: שמאות רכוש וביטוח סייבר

מתי נכנסים לתמונה שמאות רכוש וביטוח סייבר? דמיינו לעצמכם את התרחיש הבא: אתם מגיעים למשרד ומגלים שהחברה שלכם נפלה קורבן למתקפת סייבר. האקרים גנבו את המידע הרגיש של לקוחותיכם, הכולל פרטי כרטיס אשראי, פרטים אישיים או מידע רפואי, ויחד עם המידע הועתקו סודות הקניין הרוחני שלכם ואתר האינטרנט שלכם קרס.

לצערנו, תרחיש האימים הזה עלול לקרות לכל חברה בכל סדר גודל. לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, 1 מכל 5 עסקים חווה מתקפת סייבר, ואחד מכל 30 עסקים דיווחו על נזק כספי שנגרם בעקבות המתקפה. 

בנוסף לפי סקר של חברת IBM, העלות של מתקפת סייבר ממוצעת עולה לחברה 3.92 מיליון דולר, ועסקים קטנים ובינוניים מתמודדים עם נזקים בשווי 2.5 מיליון דולר בממוצע בשל מתקפת סייבר. 

בעלי עסק בוודאי יהיו מעוניינים להגן על המידע שלהם ורוצים לדאוג לכך שיהיו מכוסים במקרה של מתקפת סייבר. לכן כדאי לדעת כי פוליסות ביטוח סטנדרטיות כגון ביטוח עסק או אחריות מקצועית אינן מכסות מפני מתקפת סייבר.  זו הסיבה שכדי לבטח חברה מפני אירוע שכזה, חשוב מאוד לרכוש ביטוח סיכוני סייבר. בהמשך המאמר נסביר על הקשר בין ביטוח סייבר ושמאות רכוש.

שם ומייל פה ונשלח לך את כל מה שצריך לדעת על
לימודי שמאות רכוש

 

נתוני סייבר. שמאות רכוש וביטוח סייבר הם העתיד
נתוני סייבר. שמאות רכוש וביטוח סייבר הם העתיד

מהו הקשר בין שמאות רכוש וביטוח סייבר?

חברות ביטוח רבות מציעות פוליסה לביטוח אירועי סייבר. נתחיל במה זה ביטוח סייבר: ביטוח סיכוני סייבר נועד להעניק הגנה, כיסוי עלויות ואובדן רווחים במקרה של מתקפת סייבר, איומים טכנולוגיים ונזק שנגרם לאבטחת המידע של העסק בעקבות פריצה של האקרים למערכות המחשוב של החברה.

 

 

 

 ביטוח סייבר מכסה נזקים שונים שנגרמו בשל מתקפת הסייבר: נזקי וירוסים, הפרת פרטיות, נזקים לזכויות יוצרים וקניין רוחני, אובדן הכנסה כתוצאה מנפילת מערכות המחשוב ואתר האינטרנט. הביטוח גם מכסה נזקים במקרים של כופר או סחיטת סייבר, ומעניק כיסוי ביטוחי מפני תביעות של צד שלישי נגד החברה (כמו לקוחות וספקים).


כאשר חברה מתמודדת מול אירוע סייבר, היא נאלצת לספוג הוצאות רבות כגון שכירת שירותי מומחים לשחזור מידע, חקירת רגולציה, הגנת מידע, שכירת שירותי חברת יחסי ציבור עבור ניהול משברים ועוד. ביטוח סייבר מכסה את העלויות עבור ההוצאות האלו.

מדוע כדאי לפנות לשמאי רכוש פרטי להגנה על נזקי סייבר?

לפני רכישת ביטוח סייבר חברת הביטוח שולחת שמאי רכוש מטעמה. תפקידו של שמאי הרכוש הוא לאמוד את השווי הכספי של נכסי החברה. לאחר שידוע מהו שווי הנכסים, ניתן לרכוש פוליסת ביטוח סייבר אשר תעניק פיצוי הולם במקרה של מתקפת סייבר. 

בנוסף לכך, יש צורך בשירותיו של שמאי רכוש לאחר שנגרם נזק לחברה כתוצאה ממתקפת סייבר. שמאי הרכוש ידע לאמוד את הנזק שנגרם, ובהתאם לאומדן שקבע תוכלו לקבל את הפיצוי מחברת הביטוח.

חשוב לדעת כי האינטרסים של חברות הביטוח מנוגדים לאינטרסים של הלקוח הפרטי, החברה המבוטחת. חברות הביטוח שואפות למקסם את הרווחים שלהן – לגבות סכומי פרמיה גבוהים ולשלם פיצויים נמוכים במקרה שבו התממשו הסיכונים שהחברה ביטחה כנגדם. 

בשל כך, שמאי רכוש מטעם חברות הביטוח עלול להעריך בחסר את היקף הנזק שנגרם על חשבונה של החברה המבוטחת. זאת הסיבה לכך שמומלץ לפנות לשמאי רכוש פרטי. כך או כך בוגרי שמאות רכוש משתלבים הן בחברות הביטוח והן במשרדים עצמאיים ונהנים משני העולמות של שמאות רכוש וביטוח סייבר.

שמאי רכוש פרטי המתמחה בסייבר ידאג בראש ובראשונה לאינטרסים של הלקוח. הוא יוכל להעריך באופן מדויק את הנזק שנגרם ללקוח או את שווי הרכוש שלו, ויספק דו”ח מפורט שיסייע לו להתמודד מול חברות הביטוח כדי להשיג את מלוא הזכויות והפיצויים המגיעים לו.

כשבוחרים שמאי רכוש, מבררים מה ההשכלה שלו, בודקים מה הניסיון שלו בתחום השמאות ובתחום הסייבר בפרט, ומחפשים המלצות על שמאי הרכוש ברחבי הרשת. כמו כן אפשר לבדוק אם הוא חבר באחד האיגודים הקשורים לשמאות רכוש: הארגון לקידום והעשרת שמאים או איגוד השמאים.

אז כמו שראינו עולם שמאות הרכוש לא קופא על שמריו, ויש בו מגוון תחומים, לא רק תכולת דירה או עסק, אלא הוא גם כולל שמאות רכוש וביטוח סייבר. 

רוצים לדעת יותר על עולם העתיד של שמאות רכוש וביטוח סייבר? מוזמנים להתחיל ללמוד את הקורס שלנו, שמתעדכן כל הזמן, או פשוט להשאיר לנו פרטים.

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות