מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

“10,000 ש”ח זאת רק ההתחלה”: המציאות החדשה של שמאי הרכוש

אדם כותב. נושא: מסלול שמאות מקרקעין

החלום להיות עצמאי בישראל כבר מזמן הפך למציאות. המטרה היא לא “להיפטר מהבוס”, אלא בעיקר בשביל לווסת את שעות העבודה וכמות הכסף שמביאים הביתה, או כפי שאמר אחד משמאי הביטוח: “השמיים הם הגבול”.

את השכיר הישראלי לא ניתן לרמות. רוב העובדים בישראל יודעים שלא ניתן לפרנס משפחה מעבודת שכיר סטנדרטית. ישנה אמנם קבוצת מקצועות קטנה ומצומצמת שמושכת את השכר הממוצע למעלה, עפ”י נתוני ה-OECD למשל, המרחק בין השכר הממוצע בישראל לשכר החציוני (שכר האמצע) הוא מהגבוהים במדינות המפותחות.

עם זאת, נראה כי המציאות מתחילה להשתנות. בשנים האחרונות ניכרת מגמה של ירידה במספר הסטודנטים באוניברסיטאות ומעבר להכשרות מקצועיות הרלוונטיות יותר למאה ה-21, כאשר מקצועות השמאות מככבים בראש הרשימה, כאשר המסלול המוביל הוא לימודי שמאות רכוש, שאינם מצריכים תואר ראשון או נסיון אקדמי).

כנס אפיק אריאלאוניברסיטה… OUT, הכשרות…IN. (צילום: מכללת אפיק)

אחד הגורמים האחראים למגמה זו היא כמות השמאים הנמוכה ממילא. בישראל ישנם ככל הנראה לא יותר מ-250 שמאים אלמנטריים (שמאי רכוש), סכום זעום בהשוואה לאלפיהמקרים הביטוחיים להם נדרשים השמאים להגיע.

מיעוט השמאים מביא לעליה חדה בשכרם ולפרמיות שלעיתים עוברות גם ה-5% מערך הנזק הנמדד,או כפי שסיפר לנו שמאי רכוש בעל ותק של 5 שנים: “משכורת דו ספרתית היא לא רק דבר שבשגרה, היא הנורמה, והשמיים הם הגבול. בתחום הזה אתה בוחר כמה שעות לעבוד, ועם שיווק אישי מינימלי אתה יכול להגיע למשכורת כמעט בלתי מוגבלת.”

הזרימה הבלתי פוסקת לעבר הכשרות השמאות צוברת בימים אלה תאוצה בעקבות צפי להקלות רגולטוריות וממשיכה להיות משמעותית בעיקר בתחום שמאות הרכוש בו אין צורך בתואר ראשון כתנאי סף. לתחילת הקורס הקש פה>>

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות