מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

אילו קורסים חדשים מחכים לכם במכללת אפיק?

מכללת אפיק עמלה בימים אלו על מערכי שיעור עבור שני קורסים חדשים אותם יעביר קובי רז. קובי רז הינו אחת מהדמויות הבולטות כיום בתחום השמאות בישראל. רז, שחלק מהשתלמותו כשמאי עבר בגרמניה, הינו בעלים שותף של משרד שמאים הקיים כבר 60 שנים – “זכאי שמאים”, חבר באיגוד השמאים בישראל ואף שימש בעבר כיו”ר ענף רכוש באיגוד. במסגרת עבודתו כשמאי משמש רז לא פעם כשמאי מומחה מטעם בתי המשפט.

שני הקורסים יוצגו במרחב הדיגיטלי החדש של מכללת אפיק.

קורס סיקור סיכונים

סיקור סיכונים הינו תחום שבו שמאי או סוקר עורך תיאור של רכוש ומבנה, כשתיאור המבנה כולל אף את סביבתו הקרובה, פתחי המבנה, מיגוניו ועוד. תיאור הרכוש ומאפייני הסיקור משמשים בכדי להעריך את רמת הסיכונים, כשהערכתו המקצועית נעשית ברוב המקרים לצורכי ביטוח, כאשר מי שמקבל את אותן הערכות הוא חתם בחברת הביטוח.

על בסיס המידע אותו מקבל חתם הביטוח מתאפשר לחברת הביטוח לקבל תמונה מהימנה הנוגעת לרמת הסיכונים בכל נכס ובכך לדרוש, במקרה הצורך, מהבעלים לשדרג את המיגונים במקום על מנת שחברת הביטוח תסכים או תסרב לקבל את המסקר לביטוח ואף לדרוש שדרוג של המיגונים הקיימים.   

קורס סיקור סיכונים יעמיק עבור הסטודנטים באשר לאופן עריכת דו”ח הסיקור, התכנים הוא אמור לכלול, כשבין היתר דו”ח זה אמור להתייחס לכלל הרכוש בנכס, למהות העיסוק ואופן הפעילות של המסקר, סוג הרכוש או המלאי, קיים ציוד של בית העסק ואם כן מה עושה כל אחד מפרטי הציוד, אופן אחסונו של הרכוש והמלאי, מה מיקום הנכס ביחס לסביבה החיצונית, מיהם השכנים הצמודים לנכס והאם חלקם נחשבים למסוכנים לנכס עצמו.

היבט מרכזי בדו”ח מתייחס לרמת המיגון של הנכס. כאן הכוונה לתכנים הנוגעים למיגון הפיזי של הנכס, בהם אמצעי הנעילה, תיאור הפתחים וסוגיהם, מהן סוגי הדלתות, האם קיימים מתזי כיבוי, מערכות אזעקה אלקטרוניות, האם קיים חיבור של מערכות האזעקה למוקד או למנוי אחר, מערכות גילוי אש ועשן, מצלמות במעגל סגור ועוד.

במסגרת קורס האונליין יחשוף קובי רז את הסטודנטים לחלק ניכר מהטכנולוגיה המשמשת כיום להגנה ובטיחות של נכסים. זאת לצד העמקה כתיבת סקר סיכונים – אופן כתיבתו, הפרקים ממנו בנוי הסקר, מה מכיל כל פרק ועוד.

קורס נזקי מים

קורס נזקי מים מהווה קורס חשוב ומשמעותי שאותו רצוי שכל שמאי לעתיד יעבור. זאת למול העובדה כי נזקי מים מהווים כיום חלק ניכר ובולט מסך הנזקים הנגרמים לנכסים השונים.

קורס נזקי המים, בהדרכת קובי רז, יתמקד בנזקי מים שמקורם במפגעי טבע שונים – הצפות, סערות, נזקי גשמים, ברד ברקים וכו’ וכן ונזקי מים המוכרים כ”נזקי צנרת” – נזקים הנגרמים בשל בעיות מבניות של צנרת מסוגים שונים, בעיות איטום וכו’.

לצד הכרה של נזקי המים השונים, יזכו הסטודנטים בקורס להכיר תקנים מחייבים בנכסים שעל פיהם ניתן לשקם נזקים אלו, שיטות ייבוש של נזקי מים, אופן החלפת צנרת, הכרת אחוזי לחות בחללים השונים (“תכולת רטיבות”) וכמובן – כיצד לערוך דו”ח שמאות מורכב המתאר את הנזקים שנגרמו, אופן הטיפול, הערכת הנזק וכו’.

בואו להתרשם ולקבל פרטים נוספים

מכללת אפיק מזמינה אתכם לקבל מידע נוסף אודות הקורסים והתכנים המוצעים לכם. מוזמנים ליצור קשר דרך האתר שלנו ולהירשם ללימודי שמאות ברמה הגבוהה ביותר.

לפרטים והרשמה >>>

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות מקרקעין

שיתוף

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

תמונה: אצבעות על מחשב לצד מחברת ומשקפיים. כיתוב: סוגי שמאי רכוש

סוגי שמאי רכוש וסדר פעילות

אילו סוגי שמאי רכוש יש ומה ההבדל בין שמאי רכוש פרטי לשמאים של חברות הביטוח יש כמה סוגי שמאי רכוש. מרבית השמאים שבאמת רוצים להחזיק

שמאות רכוש ועולם הביטוח

 עולם הביטוח ושמאות הרכוש קשורים זה לזה, ובמאמר זה נסביר קצת על שמאות רכוש ועולם הביטוח.  מתי הביטוח נולד? ב-2020? 2019? כמובן שלא. יש לו

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות