מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

קורס שמאות חפצי אומנות ועיצוב – כל הפרטים

למי קורסי שמאות חפצי אומנות ועיצוב הערכת חפצי אומנות מיועדים, מה הנושאים הנלמדים בקורס ומי המרצים
קורס שמאות אומנות ועיצוב תמונה


קורס שמאות חפצי אומנות ועיצוב מיועד למעונינים לקבל כלים מקצועיים ומעשיים לאבחן, להעריך ולתמחר חפצי אומנות ועיצוב הנמצאים בבתים בישראל או הנרכשים במכירות רגילות ובמכירות פומביות. סוקרים, שמאים ומעריכי רכוש נדרשים לא אחת להכיר את הערך האומנותי והכספי של   חפצים הנמצאים בבתים הן לקראת ביטוח הרכוש – תכולת הבית, והן בעתות נזק הנגרם לרכוש מכל סיבה שהיא. הקורס יכול להיות גם חלק מלימודי שמאות רכוש

הקורס מקנה כלים מקצועיים להערכה המיועדת להערכה כמותית של הרכוש וכן לשיפוי אם יידרש. חפצי אומנות ועיצוב הם מכלול רב תחומי, לכן בקורס הזה תומצתו הנושאים העיקריים והיותר שכיחים בשוק ב-10 מפגשים בני 3 שעות לימוד, סה”כ 30 שעות לימוד,   תוך התנסות, אשר יועברו על ידי מיטב המומחים בתחומים הנבחרים, כך שהלומדים בו יוכלו בצורה מקצועית ביותר לבחון ולתמחר את חפצי האומנות והעיצוב אשר יובאו בחלקם בפניהם להערכה.

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות מקרקעין

נושאי הקורס

שוק האומנותטכניקות, חומרים, סגנונות, גודל, תיארוך, מצב פיזי, אומן, אופנה, מקור/זיוף/ העתק, כל אלה ועוד הם מאפיינים המשפיעים על המחיר של חפצי האומנות והעיצוב. כיצד פועל שוק האומנות, עד כמה משפיעים כל המאפיינים הנ”ל על המחיר של כל חפץ?

מקור/זיוף/העתק – כיצד לזהות וכיצד להיזהר מליפול בפח של זייפנים מקצועיים?

חפצי האמנות הארץ-ישראלים -ציור, פיסול, קרמיקה, זכוכית, חפצי נוי מכסף וממתכות אחרות, אומנות דקורטיבית/שימושית הנקראת ישראליינה – יצירות אשר נוצרו בארץ לפני ולאחר קום המדינה, הכרה ותמחור.

שווקים, חנויות ומכירות פומביות : לא לעשירים בלבד!! מדוע כדאי לקנות ו/או למכור במכירה פומבית, כיצד משתתפים בה, ממה להיזהר, עצות למשא ומתן בין קונה ומוכר בחנויות ובשווקים, בתי המכירות הפומביות בארץ ובחו”ל, תנאי השתתפות, שווקים בארץ ואון-ליין, יתרונות, הערכה ותמחור.

תכשיטים : תכשיטי יוקרה ממתכות אצילות כגון : זהב, פלטינה, כסף; כיצד לזהות את סוגי המתכות, כיצד מתמחרים תכשיטים העשויים מזהב, פלטינה וכסף; תכשיטים משובצי יהלומים ואבני חן, כיצד בודקים יהלומים, סוגי ליטוש, הערכה ותמחור של אבני חן. תכשיטי אופנה – מה משפיע על תמחור תכשיטים בכלל ותכשיטי אופנה בפרט.

אוספים ותמחורם – במירב הבתים בישראל ניתן לראות אוספים מסוגים שונים, החל מאוסף בולים, עטים, שעונים, מטבעות, מכשירי מדידה ועד לאוסף מכוניות מרוץ. שמאים נדרשים לא פעם להעריך ולתמחר את האוספים אשר ערכם הרגשי לאספן עצמו לא יסולא בפז. קביעת הערך הכספי של אוספים בכלל הינה מלאכה לא פשוטה, בקורס נצייד את השמאים בכלים המקלים על מלאכה זו.

שטיחים – אלו הפריטים אשר עלולים להינזק בעיקר בהצפות ונזקי מים למיניהם. על השמאי להכיר את ההבדלים בין שטיחים בעבודת יד לבין שטיחים העשויים במכונה, את מקורם, איכותם, החומרים מהם הם עשויים וכמובן את נדירותם, על מנת לקבוע את ערכם לצורכי ביטוח ו/או שיפוי. הכרות וחשיפה לסוגים השונים של שטיחים ולערכיהם יקנה לתלמידים כלים לתמחורם המתאים.

ריהוט – חדש מול עתיק, תקופות, סגנונות, חומרים, מעצבים, איכות, ומצב, וכמובן נדירות, קובעים בדרך כלל את הערך של פריטי הריהוט הנמצאים בבתים. את מחירי הריהוט הנמכר בחנויות הרגילות ניתן בקלות לבדוק, אך על מנת לקבוע את מחירי הריהוט המעוצב על ידי אומן, ריהוט עתיק, צרפתי, אנגלי, גרמני וכיו”ב, יש צורך להכיר את מאפייניו, תקופתו, סגנונו ופרמטרים נוספים, אותם לומדים בקורס.

מי המרצים

המרצים בקורס הם שמאים בכירים או מומחים בעלי נסיון רב בתחום

רכזת הקורס : סימה סימון  

בעלים ומנהלת ביה”ס שורשים להערכת יצירות אומנות

קראו עוד:

קורס שמאות אומנות כמקצוע  – מה חייבים לדעת

קורס שמאות הערכת אומנות ועיצוב

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות