מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

לימודי שמאות מקרקעין לבעלי תואר ראשון

תמונה של תעודה וטקסט שמאות מקרקעין לאקדמאים

לימודי שמאות מקרקעין מתאימים לבעלי תואר ראשון? האם אקדמאים יכולים ללמוד את תחום שמאות המקרקעין? כל מה שאתם צרכים לדעת.

יש לכם תואר ראשון? מחפשים עבודה מעשית אחרי כל הלימודים התיאורטיים? תעודה לאחר לימודי שמאות מקרקעין לבעלי תואר ראשון או לאקדמאים היא פתרון מצוין לבוגרי אוניברסיטאות. אומנם באפיק תנאי הקבלה ללימודי שמאות מקרקעין אינם מחייבים שכבר מעכשיו יהיה לכם תואר. אבל עבור רישיון שמאי מקרקעין אתם חייבים תואר ראשון. אז כדאי לסיים את התואר אם אתם רוצים להתחיל לעבוד. במאמר נסביר מה נותנים לימודי שמאות מקרקעין לבעלי תואר ראשון ולאקדמאים.

שם ומייל פה ונשלח לך את כל מה שצריך לדעת על
לימודי שמאות מקרקעין

למה שמאי מקרקעין חייבים להיות אקדמאים

לשמאי מקרקעין חשיבות רבה כי הם מוסמכים על ידי המדינה וכן נחשבים מומחים מטעם המינהל למקרקעי ישראל, הגוף  שאחראי על קרקעות במדינה. כך נוצר מצב שבו שמאי מקרקעין מוסמכים ובעלי רישיון הם  בעלי המקצוע היחידים שרשאים להעריך את שוויים של נכסי מקרקעין. לכן מדובר במקצוע מורכב הדורש הכשרה לא פשוטה הכוללת 14 בחינות, וגם אחוזי המעבר לא פשוטים. ככלי לסינון יש העדפה למי שכבר הוכיחו יכולת ללמוד, ולכן בשלב זה ניתן רישיון שמאות מקרקעין לאקדמאים בלבד. עם זאת, ייתכן שתהיה רפורמה שתשנה את המצב: תצמצם את מספר הבחינות ותהיה רלוונטית רק לאקדמאים בתחומים משיקים. כמו כן מקצוע שמאות המקרקעין מפוקח על ידי משרד המשפטים.

מה לומדים שמאי מקרקעין

לאחר שסיימתם את התואר הראשון או לקראת סיומו תוכלו להתחיל ללמוד מיד קורס שמאות מקרקעין לבעלי תואר ראשון, הכולל את התחומים הבאים:  חשבונאות, סטטיסטיקה, מיסוי מקרקעין, הנדסה, יסודות המימון ועוד.  שמאות המקרקעין הוא מקצוע בין תחומי,  ולכן מתאים לאקדמאים מתחומים רבים, וגם למי שרוצים לעשות את צעדיהם הראשונים בתחום.

הסבת מקצוע לאקדמאים

גם אם למדתם פסיכולוגיה ועסקתם רוב השנים במשחק, כמו השחקנית יעל לבנטל, או למדתם תואר בהיסטוריה או במחשבים, אתם יכולים לעשות הסבה למקצוע ובהצלחה רבה בזכות לימודי שמאות מקרקעין לבעלי תואר ראשון.  תוכלו לעבוד בין היתר כשמאים במשרדי שמאות, בבנקים, בחברות גדולות,  ברשויות מקומיות, משרדים ממשלתיים, חברות נדל”ן, כעצמאים ועוד (למידע המלא איפה דרושים שמאים)

תנאי הקבלה באפיק

למאמר המלא: תנאי קבלה ללימודי שמאות מקרקעין

למרות שהתואר הראשון חיוני כדי שתוכלו לקבל את הרישיון – באפיק אונליין תוכלו להתחיל ללמוד בכל שלב בחייכם, בקצב שלכם. אנחנו לא בודקים את הציונים שלכם אבל עושים את כל המאמצים כדי שתוכלו להשיג את התוצאות הטובות ביותר, עם מרצים שזמינים לכם, עם תרגילים שאתם יכולים לגשת אליהם בזמנכם החופשי ומבחנים שמראים לכם בדיוק איפה אתם עומדים. ושיעור המעבר אצלנו גבוה בהרבה לעומת הממוצע הארצי. ראו למשל את הכתבה הזו במקור ראשון וגם מה אומר על זה אביאל סוויסה, סטודנט מצטיין:

“ניגשתי לארבע בחינות באותו סמסטר, ואת כולן עברתי בציונים גבוהים. זה מעיד הרבה על המכללה ועל הרצינות שלה”. 

למה כדאי ללמוד לימודי שמאות מקרקעין לבעלי תואר ראשון

עכשיו כשברור שזה מקצוע שמתאים כמו כפפה ליד לאקדמאים, למה דווקא שמאות מקרקעין?  כי  הרוב מתחילים להרוויח מיד מהיום הראשון סכום של לא פחות מחמש ספרות; כי  המשכורת הממוצעת לשמאי היא מעל 11 אלף שקל; ועם הוותק תרוויחו אפילו יותר. וכעצמאים  בכלל השמאים הם הגבול

.

סטודנטים עם כובעים מסיימים לימודי שמאות לאקדמאים

מה עוד? בשמאות מקרקעין הביקושים יציבים, אנחנו תמיד צריכים שמאים. יש ביקוש רב לשמאי מקרקעין שרק עולה. אנשים לא מספיק מודעים לתנאים ואפשרויות והולכים ללמוד מקצוע שפחות מעניין אותם.. שמאות מקרקעין הוא תחום רב-תחומי שבו אפשר ללמוד הרבה מקצועות שונים: הנדסה, כלכלה, משפטים, סטטיסטיקה ועוד.

היתרון של אפיק בנושא לימודי שמאות מקרקעין לבעלי תואר ראשון הוא ברור: הקורסים הם אונליין ובקצב שלכם. הרבה פעמים אחרי התואר הראשון אין לנו זמן להיכנס לעוד מסלול לימודים מפרך. הרבה אקדמאים הם כבר הורים לילדים, עובדים במשרה מלאה או בכמה עבודות. אין להם זמן עכשיו להתחייב לתואר ארוך או קורס של שנתיים. הנסיעות מבזבזות להם זמן. כך גם לקבוע שיעורים בזמן שפחות מתאים. את שיעורי האונליין המוקלטים אתם רואים אך ורק בזמן שלכם. אם אתם עצמאים, כמו עורכי דין, מתווכים, מהנדסים, כלכלנים סטטיסטיקאים ועוד, תוכלו אפילו להרחיב את שירותיכם. אבל כמו שכבר אמרנו, גם שחקנים, פסיכולוגים וכל בוגר תואר ראשון יכול ללמוד מיד. למה עוד כדאי ללמוד שמאות מקרקעין לבעלי תואר ראשון ובכלל? הכול בסרטון הבא:

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שלחו לנו הודעה

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות