מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

מה מקנה תעודת שמאי מקרקעין?

בוגרים של מכללת "אפיק" המסיימים בהצלחה הלימודים במכללה וצולחים את מבחני הקבלה יזכו בסופו של התהליך לתעודת שמאי מקרקעין. תעודה זו תאפשר להם בעצם להיכנס לתחום רחב ומעניין.

 

לאחר קבלת תעודת שמאי מקרקעין הופך אותו אדם למוסמך לעסוק בתחום שמאות המקרקעין מטעם משרד המשפטים בישראל. במסגרת הסמכתו של שמאי המקרקעין נמצאים מספר תחומי אחריות משמעותיים בכל הנוגע לתחום הביטוח ורכישת דירות בישראל.

ביצוע בדק בית

מדובר על תחום האחריות הקלאסי של כל שמאי מקרקעין. תחום בו שמאי מקרקעין שרק החלו דרכם במקצוע מתמקצעים מתוכו לעבר תחומי אחריות נוספים עליהם נרחיב בהמשך.

בעת ביצוע בדק בית מעריך שמאי המקרקעין בצורה יסודית מספר רחב של מאפיינים שעין לא מקצועית תפספס. בין היתר בוחן שמאי המקרקעין את מצבו ההנדסי של המבנה, האם המבנה נחשב תחת ההגדרה של מבנה חדש או ישן, האם קיימות בעיות שלד במבנה, רטיבות בחלקים חיצוניים ואו פנימיים, בדיקה יסודית של מערכות האינסטלציה והחשמל, בדיקת אטימות, רעש ועוד.

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות מקרקעין

הערכת ירידת נכסים

ביצוע של הערכת ירידת נכסים על ידי שמאי מקרקעין מוסמך נעשית ברוב המקרים בשל ליקויים סביבתיים שהחלו לקרות בסביבת מגורים מסוימת.

שמאי מקרקעין יוזמן לתת חוות דעת אודות הערכת נכסים שהפכו להיות קרובים, למשל, לאנטנות סוללריות שיש והותקנו באזור בניגוד לחוק. ביצוע הערכת ירידת נכסים של שמאי המקרקעין ישמשו את התושבים ואת מערכת בתי המשפט בישראל בשלבים קריטיים בהמשך, במידה והמאבק שלהם יגיע לכותלי בית המשפט. אז חוות דעתו של שמאי המקרקעין אודות ירידת ערך הנכסים בשל התקנת אותן אנטנות סוללאריות תהיה קריטית בכל הנוגע לפסיקת שתתקבל בנושא.

בקרה על יישום תקין של תוכניות פינוי בינוי

תוכניות פינוי בינוי בערים רבות בישראל תפסו תאוצה בשנים האחרונות. ניתן להבחין בשכונות רבות בפרויקטים שכבר החלו, כשעיריות ומועצות מקומיות יחד עם יזמים ותושבים רבים משתפים פעולה על מנת להוציא פרויקטים אלו לפועל.

על מנת לאפשר יישום נאות של תוכניות פינוי הבינוי ישנו הצורך בהערכה של שמאי המקרקעין. שמאי המקרקעין בישראל קיבלו ממשרד הבינוי והשיכון והממשלה את הסמכות בהענקת חוות דעת מקצועית הנוגעת ליישום נכון, מקצועי ויעיל של הפרויקטים הרבים הפזורים בכל רחבי הארץ.

בטרם תחילתו של כל פרויקט בוחנים שמאי המקרקעין את המבנים. במידה ומדובר בפרויקט תמ”א 38/1 שבו לא נערך הרס של מבנה ובניית מבנה חדש על אותה קרקע, אלא שדרוג המבנה הקיים, קיים ערך משמעותי בבחינה של שמאי המקרקעין. בדיקתו יכולה לעלות מסקנות הנוגעות לאופן שדרוג מערכת האינסטלציה בבניין, אופן הוספת מרפסות, הקומות ועוד.

קבלת מידע וחוות דעת בנושאי מיסוי על מקרקעין

עסקאות נדל”ן בישראל מתרחשות מידי יום. במסגרת רכישה של נדל”ן על הרוכשים מוטלת חובה בתשלום של מיסים, בין אם מדובר על מס רכישה להבטחת זכויות על הקרקע, מס שבח המוטל על המוכר, תשלום של מס מכירה ועוד.

משקיעים העוסקים ברכישה של נכסי נדל”ן רבים פונים לבדיקת כדאיות בנוגע לכל נכס או פרויקט בו הם מעוניינים. כאן שמאי המקרקעין נכנס לתמונה ויכול לתת לכל משקיע תמונה ברורה אודות תשלומי המיסים עליהם הוא עתיד לשלם. זאת לצד יכולתו של שמאי המקרקעין לפרוס בפני כל משקיע היבטים נוספים שיש ואולי לא לקחת בחשבון.

שיתוף

פוסטים נוספים

אדם על מחשב. כיתוב: איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

מה המוסדות שבהם אפשר ללמוד שמאות מקרקעין? מה לומדים בשמאות מקרקעין? ומה היתרונות של אפיק? השאלה איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין היא שאלה של הרבה

תמונה: זרועות לצד מחשבים ניידים ושרטוט. טקסט: התמחות בשמאות מקרקעין

התמחות בשמאות מקרקעין – כל הדרך

כמה זמן נמשכת התמחות  בשמאות מקרקעין? מתי אפשר להתחיל להתמחות? מה צריך לעשות כשמסיימים? וגם: איך מוצאים התמחות שמאי מקרקעין? כדי להיות שמאי מקרקעין יש

תמונה: ידיים על מקלדת נגישה. טקסט: הצהרת נגישות

הצהרת נגישות – מכללת אפיק

באפיק אונליין אנחנו מחויבים להנגשה לכל בעלי המוגבלויות באפיק אונליין חשוב לנו מאוד להנגיש את הלימודים ואת האתר לכל בעלי המוגבלויות, כך שלא יהיה תלמיד

שלחו לנו הודעה

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות