מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

מהי תעודת שמאי מקרקעין

רישיון שמאי מקרקעין

מה זו תעודת שמאי מקרקעין? מה היא מקנה? איזו השכלה דרושה כדי להיות שמאי מקרקעין? וכל מה שרציתם לדעת

אתם רוצים להיות שמאי מקרקעין? להיות מעורבים בעולם המופלא של עסקאות הנדל”ן? להיות מודעים יותר לעולם הביטוח, להעריך שווי של דירות, בתים, מקרקעין? מצוין, אבל איך אפשר להתחיל. קודם כול כדאי לקרוא על לימודי שמאות מקרקעין.

כדי להיות שמאי מקרקעין אתם תצטרכו רישיון לשמאי מקרקעין. תעודת שמאי מקרקעין היא בעצם הרישיון שמוכיח שעברתם את בחינות ההסמכה לשמאות המקרקעין בהצלחה וכן שצלחתם שנת סטאז’ אצל שמאי מקרקעין מנוסה. את תעודת שמאי המקרקעין מעניק משרד המשפטים.

שם ומייל פה ונשלח לך את כל מה שצריך לדעת על
לימודי שמאות מקרקעין

מה ההשכלה הדרושה לשמאי מקרקעין

למאמר מלא: תנאי הקבלה ללימודי שמאות מקרקעין

בעיקרון כל אחד בעל תואר ראשון יכול להיות שמאי מקרקעין, לא משנה מה הוא למד. את לימודי שמאות המקרקעין אפשר להתחיל עוד בטרם סיימתם את התואר. במכללת אפיק תוכלו להתחיל מיד לימודי שמאות מקרקעין אונליין גם ללא תנאי קבלה, כמו תואר, ציון מינימלי וראיון קבלה.

עם זאת, בוגרי אוניברסיטאות מוכרות בארץ יכולים לקבל פטורים מבחינות מסוימות בהתאם להחלטת מועצת השמאים. הקורסים שעבורם מקבלים פטור הם קורסי מבוא שנלמדים בתארים אחרים, בהם יסודות המימון ושימושם בשומת מקרקעין; יסודות מדידה ומיפוי; יסודות הכלכלה חלק א’ – מיקרו כלכלה ומקרו כלכלה; סטטיסטיקה; דינים ועוד. לרשימה המלאה ולבקשת פטור.

מה מקנה תעודת שמאי מקרקעין

תעודת שמאות מקרקעין מקנה את האפשרות לשמאי המקרקעין לעסוק בכל תחומי המקצוע, שהם הרבה יותר מהערכת שווי דירות. שמאי מקרקעין עוסק גם בהכשרת קרקעות, הפקעת קרקעות, תחומי מיסוי מקרקעין והיטל השבחה – שנעלמים מהעין כשעוסקים בשווי המקרקעין בלבד. תפקיד שמאי המקרקעין הוא גם גורם חשוב בשוק המשכנתאות. ושמאים מועסקים על ידי בנקים וגופי הלוואות. וכמובן השמאי גם מעריך שווי נכסים. 

שמאי המקרקעין בודק את כל הדברים בשווי הנכס שאינם עולים במבט ראשון. למשל מצבו ההנדסי של המבנה, אם המבנה נחשב חדש או ישן, השפעה של רטיבות, רעשים ועוד.

תפקיד נוסף של שמאי מקרקעין הוא להעריך את הירידה בשווי הנכס עקב שינויי סביבה כמו הוספת אנטנות, בתי ספר, בניינים שלא היו ועוד. לתפקיד זה חשיבות רבה בבית המשפט כאשר רוצים לתבוע על ירידת ערך.

בנוסף, בתוכניות פינוי בינוי, תמ”א 38 והתחדשות עירונית יש שימוש רחב בשמאי מקרקעין. ממשלת ישראל הסמיכה את שמאי המקרקעין למומחים הבודקים היבטים רבים של כל אחד מהפרויקטים הללו, כך שיהיו הוגנים יותר, יעילים יותר ומקצועיים יותר. הערכת השמאי יכולה להעלות את ערך הנכס עבור התושבים במיזמים מעין אלו.  כמו כן כאמור שמאי המקרקעין עוסק בענייני מיסוי שנעלמים מהעין [למאמר המלא  מה מקנה תעודת שמאי מקרקעין].

לימודי שמאות מקרקעין – תעודה או תואר?

כדי להיות שמאי מקרקעין לא חייבים תואר בשמאות מקרקעין. תואר בתחומים משיקים בהחלט עוזר אבל גם אפשר להסתפק בקורס שבסופו תעודת בוגר. ולאחר המבחנים תקבלו תעודת שמאי מקרקעין מוסמך. היתרון של קורס קצר הוא שהוא ממקד אתכם בבחינות, יש פחות התעסקויות בתיאוריה ויותר במעשה. צריך לזכור גם שהעלויות של תואר הן גבוהות יותר וזמן הלימודים ממושך יותר. קורס שמאות אונליין למשל יכול לעזור לכם להחליט אם זה הכיוון שלכם בלי להוציא הרבה כסף, ובלי לבזבז הרבה זמן. אחר כך אם תרצו להתמקצע תוכלו ללמוד קורסים נוספים בתחום ואף להתמחות בנושאים נוספים בתואר ראשון ואפילו בתארים מתקדמים יותר. כך למעשה קורס שמאות מקרקעין הוא נקודת התחלה מצוינת. אפשר להתחיל כאן למטה בהירשמות לקורס.

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות רכוש

שיתוף

פוסטים נוספים

אדם על מחשב. כיתוב: איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

מה המוסדות שבהם אפשר ללמוד שמאות מקרקעין? מה לומדים בשמאות מקרקעין? ומה היתרונות של אפיק? השאלה איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין היא שאלה של הרבה

תמונה: זרועות לצד מחשבים ניידים ושרטוט. טקסט: התמחות בשמאות מקרקעין

התמחות בשמאות מקרקעין – כל הדרך

כמה זמן נמשכת התמחות  בשמאות מקרקעין? מתי אפשר להתחיל להתמחות? מה צריך לעשות כשמסיימים? וגם: איך מוצאים התמחות שמאי מקרקעין? כדי להיות שמאי מקרקעין יש

תמונה: ידיים על מקלדת נגישה. טקסט: הצהרת נגישות

הצהרת נגישות – מכללת אפיק

באפיק אונליין אנחנו מחויבים להנגשה לכל בעלי המוגבלויות באפיק אונליין חשוב לנו מאוד להנגיש את הלימודים ואת האתר לכל בעלי המוגבלויות, כך שלא יהיה תלמיד

שלחו לנו הודעה

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות