מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

התמחות בשמאות מקרקעין – כל הדרך

תמונה: זרועות לצד מחשבים ניידים ושרטוט. טקסט: התמחות בשמאות מקרקעין

כמה זמן נמשכת התמחות  בשמאות מקרקעין? מתי אפשר להתחיל להתמחות? מה צריך לעשות כשמסיימים? וגם: איך מוצאים התמחות שמאי מקרקעין?

כדי להיות שמאי מקרקעין יש כמה תנאים שצריך לעמוד בהם, כמו להיות בעל תואר ראשון, להיות מעל גיל 23 ולעבור 14 בחינות הסמכה. במאמר זה אנחנו רוצים להתמקד בנושא התמחות שמאות במקרקעין. בזמן קורס שמאות מקרקעין כדאי כבר להתעניין בהתמחות בשמאות מקרקעין במשרדי השמאות השונים.

התמחות שמאות במקרקעין היא נושא שמעסיק הרבה סטודנטים לשמאות ובוגרי קורסים לשמאות מקרקעין. איך מוצאים התמחות? מתי להתחיל לחפש? מהן האפשרויות לעבוד בשמאות מקרקעין? כל המידע ועוד במאמר זה.

כמה זמן התמחות שמאות מקרקעין

אם אתם מעוניינים להתמחות בשמאות מקרקעין, יש  שני מסלולים שאותם  אתם יכולים לעבור: 40 שעות שבועיות למשך שנה אחת או 20 שעות שעות שבועיות למשך שנתיים.

חליפה עם עניבה ללא טקסט.
מחפשים התמחות בשמאות מקרקעין

 מתי אפשר להתחיל התמחות בשמאות מקרקעין

ניתן להתחיל להירשם  להתמחות בשמאות מקרקעין לאחר שסיימתם את הבחינות המוקדמות, כלומר 11 הבחינות הראשונות ומעבר הבחינה המסכמת הראשונה: “מבוא לשמאות”. כמו כן צריכים להיות זכאים לתואר ראשון ממוסד המוכר על ידי המל”ג. אז אם נשארו לכם חובות לתואר, זה הזמן לסיים אותן.

כמובן שאם קיבלתם פטור לחלק מהבחינות, אז אפשר להתחיל להתמחות מיד.  את הפטורים מקבלים מהבחינות הבאות, בהתאם לקורסים  ולתארים שנלמדו.

 • יסודות הכלכלה חלק א’
 • יסודות הכלכלה חלק ב’
 • יסודות הנדסת בנין והנדסה אזרחית
 • דינים
 • סטטיסטיקה
 • תכנון ובניה חלק א
 • תכנון ובניה חלק ב’
 • יסודות בחשבונאות וניתוח דוחות כספיים
 • מיסוי מקרקעין
 • יסודות המימון 
 • יסודות מדידה ומיפוי

 

פטורים מחלק מהבחינות  הם למשל בוגרי התארים הבאים: מנהל עסקים, כלכלה,  תעו”נ (תעשייה וניהול), לוגיסטיקה, אדריכלות, סטטיסטיקה, מדעים מדויקים, משפטים הנדסה (בניין, אזרחית, מיפוי) ועוד.

כמו כן יש להגיש בקשה להתמחות במנהל היחידות המקצועיות.

סיום התמחות בשמאות מקרקעין

לאחר שסיימתם את  לימודי שמאות המקרקעין יש להגיש בקשה למנהל היחידות המקצועיות כולל דוחות תלת חודשיים שבהם דיווחתם על התקדמות ופעילות בעבודה. את הבקשה ניתן להגיש באופן מקוון.

טרום התמחות שמאות מקרקעין

דיברנו עד כה על התנאים המחמירים למציאת עבודה בשמאות כדי להירשם כמתמחה. המזל הוא שיש ביקוש גבוה לשמאי מקרקעין. לכן אפשר למצוא עבודה גם לפני שהגעתם לשלב ההתמחות הרשמי. 

טרום ההתמחות הוא השלב שבו משרדים מסוימים בוחנים את המועמדים לפני ההתמחות הרשמית. ואם אתם מספיק טובים תמשיכו להתמחות הרשמית.

איפה מוצאים עבודות התמחות שמאי מקרקעין?

יש מקומות רבים שבהם אפשר לחפש משרה בכל שלב של ההתמחות וגם טרום ההתמחות. אנחנו ממליצים על המשרות של הארגון לקידום ולהעשרת שמאים  אפשרות נוספת היא  לוח המודעות של לשכת השמאים בישראל

גם באתרי הדרושים לא חסרות עבודות למתמחים. אתם ודאי כבר מכירים את אתרי הדרושים הגדולים, כמו אולג’ובס, אתר דרושים, ג’ובמאסטר, אתר מובטל ועוד.

עם זאת, הדרך הכי טובה היא לפנות למשרדי שמאים כבר בזמן הלימודים. בשל הביקוש הרב תמיד מחפשים מישהו עם ידע או בתחילת דרכו שיוכל להתחיל את דרכו המעשית. כדאי להתייעץ עם המרצים והסטודנטים שכבר עובדים בתחום בנוגע למקומות עבודה, היכן הם מצאו עבודה ועוד.

גם אל תתביישו לפרסם בפני כל מי שרלוונטי שאתם מחפשים משרד להתמחות בו. אם יש לכם די עוקבים ברשתות חברתיות כדאי לפרסם גם שם וגם שם תמיד כדאי להודיע לכולם שאתם מחפשים עבודה – תתפלאו כמה עבודות מגיעות ככה. קראו עוד על כך במאמר איפה דרושים שמאים.

משרדי שמאות שמחפשים מתמחים

אם אתם שמאים המחפשים מתמחה למשרד שלכם, אלו התנאים שבהם אפשר להעסיק מתמחה:

 •  שמאי שעסק בשמאות מקרקעין שש שנים לפחות מהיום שהוגשה הבקשה יכולים להעסיק מתמחה אחד או מתמחה נוסף לתקופה של עד חודש
 • שמאי מקרקעין שעסקו בשמאות מקרקעין שבע שנים מתוך 10 לפני הבקשה יכולים להעסיק שני מתמחים ומתמחה נוסף לתקופה
 • אי אפשר לאמן יותר משני מתמחים למעט המצוין מעלה
 • למאמן אין חובת אגרה תקופתית בשלוש השנים האחרונות
 • אי אפשר לצרף מתמחה ללא  אישור מועצת שמאי מקרקעין. בקשה ניתן להגיש פה

לא יכולים לחכות להתחיל להתמחות? רוצים להיכנס לעולם המאתגר של שמאות המקרקעין?  כדאי להתחיל ללמוד כבר עכשיו. צרו איתנו קשר בטופס פה למטה או התחילו ללמוד מיד.

שיתוף

פוסטים נוספים

אדם על מחשב. כיתוב: איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

מה המוסדות שבהם אפשר ללמוד שמאות מקרקעין? מה לומדים בשמאות מקרקעין? ומה היתרונות של אפיק? השאלה איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין היא שאלה של הרבה

איך שמאי מעריך דירה

איך שמאי מעריך דירה

כיצד בודק שמאי המקרקעין את ערך הדירה למשכנתא? מה קובע את הערך לפני קניית הדירה? איך מחשבים פיצויים? ומה לגבי המיסים? כל מה שאתם חייבים

שלחו לנו הודעה

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות