מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

להשקיע בשוק ההון או בנדל”ן?

להשקיע בשוק ההון או בנדל"ן?

אחת השאלות החשובות ביותר ואלו שמעסיקות אנשים רבים שמעוניינים להשקיע בצורה חכמה היא: ‘האם כדאי להשקיע את הכסף הקיים בשוק ההון או שמא השקעה בנדל”ן תהיה רעיון טוב יותר?’ כאן חשוב לדעת את היתרונות ואת החסרונות של כל אחד מאפיקי ההשקעה שצוינו וזאת על מנת לקבל את ההחלטה הטובה ביותר.

משקיעים בשוק ההון

היתרון העיקרי של השקעה בשוק ההון טמון בכך שיש אפשרות לפזר באופן חכם את הכסף ובזאת להקטין את הסיכונים. בנוסף, יש אפשרות להשקיע בכל מיני ענפים עם פוטנציאל רווחי גבוה. חשוב לזכור שכאשר מדובר על השקעה בשוק ההון הכוונה היא לאפשרויות השקעה מגוונות, כמו למשל השקעה במניות שונות, סחורות, אג”חים, מט”ח ועוד.

אמנם אין דרך ודאית לחזות מה יקרה בטווח הקצר של ההשקעה ולא ניתן לדעת מה תהיה מגמת הריבית בעתיד ולכן תמיד קיים סיכון מסוים, אך פנייה אל מומחים בתחום יכולה בהחלט להוביל אתכם להשקעה נבונה תוך לקיחה בחשבון של כל הסיכונים האפשריים. אם אתם נמנים על אותם משקיעים שמעוניינים בהשקעה סולידית ומגדירים את עצמם כמשקיעים שאינם אוהבים לקחת סיכונים גדולים, עדיף לכם לפנות אל מנהל תיק השקעות או להרכיב בעצמכם תיק שמשלב בין מניות, אג”חים ורכיבים נוספים וזאת בהתאמה מלאה לרמת הסיכון עליה החלטתם.

דבר נוסף אותו יש לדעת הוא שתמיד יש אפשרות של קניית מניות הקשורות אל נדל”ן ועל ידי כך תשלבו בין השקעה בשוק ההון לבין תחום הנדל”ן ותזכו בנזילות גבוהה יותר וזאת בהשוואה אל השקעה בנדל”ן והחזקה ישירה בנכס בו השקעתם. ככל שההשקעה שלכם תהיה גבוהה יותר (סכום השקעה גדול יותר), כך גם תוכלו לפזר את ההשקעה באופן רחב יותר.

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות מקרקעין

משקיעים בנדל”ן

היתרונות כאן הם שתוכלו לקבל הלוואת משכנתא על מנת לרכוש את אותו נכס בו אתם מעוניינים להשקיע, אך לצד יתרון זה יש לקחת בחשבון את העובדה שתדרשו לשלם מס רכישה על הנכס. טרם ההחלטה על השקעה בנדל”ן חשוב לדעת שאם אתם מעוניינים בפיזור השקעות תצטרכו סכום גבוה מאוד, סכום שיהיה גבוה יותר מאותו הסכום ההתחלתי שנדרש מכם על מנת להשקיע בשוק ההון. אמנם בשנים האחרונות יש עלייה גדולה במחירי הנדל”ן ולכן רבים נמשכים להשקעה בתחום זה, אך לכל עלייה יש גם ירידה, דבר אותו חשוב לקחת בחשבון טרם משקיעים. לכן, אם אתם מעוניינים לקנות נכס בתקופה וזאת על מנת לממש את אותו נכס בעתיד, יש לקחת בחשבון שאתם לוקחים סיכון שהנכס לא יישא את אותם תשואות בהן אתם מעוניינים. למידע נוסף על קורס נדל”ן.

לסיכום, אחד היתרונות המרכזיים וזה שמוביל רבים להשקיע בשוק ההון הוא האפשרות של פיזור רחב של סכום ההשקעה. הפיזור מקטין את הסיכון בהשקעה. היתרון של השקעה בשוק הנדל”ן הוא בעובדה שיש לכם נכס אותו ניתן לממש או להשכיר בכל שלב. הדבר החשוב אותו יש לעשות טרם ההחלטה אם להשקיע בנדל”ן או בשוק ההון הוא לחשב את כל הסיכונים, ההוצאות הצפויות והמיסים ובהתאם לקבל את ההחלטה המתאימה.

שיתוף

פוסטים נוספים

הצצה לשיעורים שלנו

הי, אפשר להציץ פה על חלק מהשיעורים שלנו. האמת, הסרטון הזה טיפל’ה ישן, אנחנו עובדים על סרטון חדש 🙂 בסרטון הזה רואים קצרצרים מהשיעורים, אבל

אז מה המחירים של לימודי שמאות מקרקעין ?

אז איך זה קורה? בזכות מערכת לימודים מקוונת (LMS) , מערכת הכוללת רשת חברתית, קורסים דיגיטליים, תרגולים, מבחנים והרצאות של מיטב המרצים, הגענו לשיעורי הצלחה מטורפים

אדם על מחשב. כיתוב: איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

מה המוסדות שבהם אפשר ללמוד שמאות מקרקעין? מה לומדים בשמאות מקרקעין? ומה היתרונות של אפיק? השאלה איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין היא שאלה של הרבה

שלחו לנו הודעה

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות