מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

איתור וזיהוי נזילות במבנים

אחד מהאתגרים היותר מורכבים של בעלי מקצוע רבים נוגע ליכולת בזיהוי בעיות מבניות שיש ולא נראות לעין ואף ביכולת לזהות סימנים ראשוניים מקדימים לקראת בעיה מבנית ובכך לתת לה מענה בשלב מוקדם.

נושא זיהוי נזילות במבנים מהווה חלק נכבד מעבודתם של שמאי רכוש. אלו נדרשים לא פעם בחוות דעת אודות דירות ונכסים קיימים. מעבר למה שנראה כלפי חוץ, על שמאי הרכוש להצליח לזהות בעיות ותקלות שאינן נראות מבחוץ שרובן נוגע לבעיות של נזילות.

סימנים עיקריים לנזקי מים ונזילות שעל שמאי רכוש להכיר

שמאי רכוש מנוסים ימצאו עצמם לא פעם בנכסים אשר בדיקתם תהה ארוכה מהרגיל ותכלול התייחסות עמוקה לנושא של איתור נזילות ונזקי מים. קיימים כמובן סימנים רבים לנזקי מים ונזילות אשר יכולים להעיד על עומק וסוג הבעיה.

רטיבות ממושכת במבנים מביאה כמובן להיחלשות הבטון ולהיווצרות חלודה בשלד התומך בבטון. אלו הופכים כל מבנה אט אט למסכן חיים כשהוא עלול להתמוטט בחלקו או שלמותו. בנוסף לכך, רטיבות בבניין מתפשטת לחללים וכך נוצר עובש ופטרת המזיקה לדיירים ויכולה להביא לפגיעה בדרכי הנשימה.

שמאי רכוש שיגיע לנכס בו יהיו נזקי מים ורטיבות רבה ייחשף בין היתר להופעה של כתמי רטיבות על גבי הקירות והאריחים, מראות של טיח וצבע מתקלף, שינוי בנפח חומרי הבניה, פגיעה בכושר הבידוד של הנכס ועוד.

מהם הגורמים העיקריים הגורמים לנזקי מים ונזילות?

שמאי רכוש וגם הסטודנטים במכללת אפיק מתפנים לעסוק בשאלה זו גם כן. לצד יכולתו של שמאי רכוש לזהות נזקי מים ובעיות נזילות, יידרש ברוב המקרים גם לתת הסבר מהם הגורמים להיווצרות אותן תקלות. היכולת להצביע במדויק על הגורמים יאפשרו לבעלי הנכס ולחברות הביטוח לתת מענה מקיף, כולל ויסודי על מנת למנוע בעתיד תקלות הנוגעות לנזילות כאלו ואחרות.

גורמים להיווצרות של נזקי מים ונזילות יכולים לקרות בשל מספר סיבות ואף משילוב שלהן.

  • רשלנות וכשלים בעת הבנייה: לא פעם בעת הקמה של מבנה מתבצעים חיבורים לא מקצועיים מספיק של צינורות המים. אלו מהווים בתוך זמן קצר פתח לבעיות נזילה.
  • שיפוצים: במסגרת פרויקט שיפוץ, בין אם רחב ובין אם נקודתי, ייתכן ותהה פגיעה בצנרת המים והאינסטלציה. היווצרות של חור קטן או סדק במערכת עלול להיות תחילתה של נזילה שאט אט תתפשט ותגדל כשנתחיל לראות סימנים חיצוניים.
  • בלאי עם הזמן: אין מה לעשות. ישנם מקרים שהזמן עושה את שלו והבלאי המערכות נותן אותותיו. מערכות הצינורות והאינסטלציה מפתחות חלודה ומכאן הדרך הקצרה לחורים וסדקים. חשוב במקרים אלו לפעול בטרם היווצרות הבלאי ולקבוע מראש שיפוץ ושדרוג מערכות הצנרת והאינסטלציה בכל מספר שנים.
  • בעיות איטום: עבודה רשלנית של איטום, תוך שימוש בחומרי איטום איכותיים פחות תזמין חדירה של נוזלים למבנה לבטח בחודשי החורף הגשומים.

החשיבות הרבה בשימוש שמאי רכוש וחקלאות לו ידע נרחב בנזקי מים ונזילות

תיאור התקלות והגורמים מאפשר לנו להבין עד כמה חשוב לעשות שימוש בשמאי רכוש לו ניסיון רב בתחום נזקי המים והנזילות. במקרים ובהם מדובר על נכס או קרקע בהם קיים חשד סביר לבעיות אלו, חשוב לשים את היד על שמאי רכוש לו ניסיון ואף ידע מוקדם ורחב יותר בתחום זה.

יש פעמים ושמאי רכוש וחקלאות, שבעצם עוסק גם בתחום שמאות נזקי החקלאות, יוכל לתת לכם מענה רחב יותר באיתור תקלות מים ונזילות, נוכח הניסיון שצבר בתחום המקביל. תחום הכולל הערכת נזקים למבנים ושטחים חקלאיים שלהם מערכות צנרת וההשקיה בעלי משמעות רבה.

במסגרת לימודי שמאות רכוש של מכללת “אפיק” זוכים הסטודנטים במכללה להכיר מקרוב מגוון רחב של נזקי מים ונזילות וזאת בכדי שיוכלו לבחון בצורה מדויקת ומקצועית את מצבו של כל נכס אליו הם נדרשים.

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות