מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

במילותיו שלו – שמאי הרכוש נאור גבריאלי עונה על השאלות שלנו

חלק מההכשרה ולימוד שמאות רכוש נעשה תוך גם באמצעות היכולת להתרשם, ללמוד ולהתלוות מאלו הנמצאים בתחום שנים רבות.

סטודנטים רבים הבוחנים הצטרפות להירשם ללימוד שמאי רכוש זוכים במסגרת הלימודים ואחריהם לעבוד לצד שמאי רכוש הפועלים בתחום השמאות שנים רבות. אחד משמאי הרכוש היותר ותיקים בדרום הוא נאור גבריאלי העובד בתחום השמאות כבר יותר מ-20 שנים.

לריאיון הוידאו עם שמאי הרכוש נאור גבריאלי >>> 

כמה מעניין ורחב תחום שמאות הרכוש?

גבריאלי משיב ואומר כי תחום שמאות הרכוש הינו תחום “רחב. יש הרבה מאוד תחומים שאנו בעצם נחשפים אליהם יום יום. כל יום הוא למעשה דבר חדש שאנו מגלים ולומדים אותו. זה בעצם מעשיר אותנו ומלמד אותנו לגבי הרבה מאוד נושאים”.

הדינמיות והחשיפה בתחום שמאות הרכוש, אותה מתאר גבריאלי, אכן מתכתבת עם שאלתם של סטודנטים רבים מדוע כדאי ללמוד קורס שמאי נזקי רכוש וחקלאות, כשלשאלה זו התייחסנו גם אנחנו במכללת “אפיק”.

שכרו של שמאי הרכוש

בעבר עסקנו בנושא שכרו של שמאי המקרקעין. גם בתחום שמאות הרכוש, בסופו של יום, נושא זה מעסיק רבים המעוניינים להיות חלק ממנו. לצד ההנאה מהעבודה אנו שואפים לייצר לעצמנו קריירה ועבודה שתעניק לנו ביטחון כלכלי עבורנו ועבור משפחתנו.

שאלה זו הופנתה גם לשמאי הרכוש נאור גבריאלי. גבריאלי מסביר כי מקצוע שמאי הרכוש הינו “מקצוע מתגמל. ככל שאתה עובד יותר ובהיקפים יותר גדולים התגמול הוא בהתאם. גם כשעבדתי כשמאי שכיר הרבה מאוד שנים התפרנסתי מזה בכבוד”.

מציאת האיזון בין חברת הביטוח למבוטח

נושא זה מהווה את אחד האתגרים המשמעותיים לכל שמאי, כשאותו קונפליקט מקבל ביטוי גם אצל שמאי הרכב והוא מהווה חלק מנושא רחב יותר הנוגע לאתיקה מקצועית בתחום השמאות.

בראייתו של גבריאלי הוא אינו “מרגיש שיש מתח מתמיד בין חברת הביטוח למבוטח. יש אמת אחת שאנו צריכים להיצמד אליה גם כשמאים, גם כמבוטחים וגם כחברות (ביטוח) ולאמת הזו יש מחיר ואנו (שמאי הרכוש) אמורים לספק את התוצר. התוצר הוא המחיר. אנו יודעים לעשות את זה. הפעולות שאנו עושים ביושר, בהגינות ובשקיפות לשני הצדדים שאנו עובדים איתם הן פעולות שהן הכרחיות, נדרשות ומבוצעות בפועל”. 

ההתמודדות תחת משבר הקורונה

אין ספק שמשבר הקורונה שפרץ לחיינו בתחילת 2020 יש בו להשפיע השפעה רחבה על תחום שמאות הרכוש. מנגד, גבריאלי טוען שהוא “לא מרגיש השפעה ממשית וישירה בעקבות מגפת הקורונה. אנו עוסקים בנזקים וברכוש. אלו דברים שבעיקר לא נשלטים ולכן אני לא חש בהפחתה שנובעת ממגפת הקורונה ואנו ממשיכים לעבוד באופן סדיר ורציף למרות המגפה”.

עצה לשמאים החדשים ואלו בדרך להפוך לשמאים

ניסיונו של גבריאלי בתחום השמאות במשך יותר מ-20 שנים אפשר לו לצבור במשך אותם שנים תובנות מקצועיות משמעותיות שלבטח יכולות להפוך לעזר עבור שמאים חדשים בתחום.

גבריאלי מדגיש שקודם כל יש “לפעול ביושרה. זה הדבר הראשון שחייב להיות לשמאי”. מעבר לכך מדגיש גבריאלי כי על כל שמאי “לנהל את התיק כמו שצריך, למנות מומחים ולא לחסוך במומחים. מה שאתה לא יודע – זו לא בושה לומר שאלה לא יודע ולהיעזר במומחים שכן יודעים”.

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות מקרקעין

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות