מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

טיפים חשובים ללמידה באונליין

המעבר ללמידה אונליין חולש על מסגרות רבות וזאת בשל המציאות הקיימת כיום בשל משבר הקורונה הפוקד את ישראל ומקומות רבים ברחבי העולם. תלמידים וסטודנטים רבים מתרגלים לפורמט הלימודי החדש שהתגלה כמאתגר ולא פשוט.

אחת ממסגרות הלימוד הראשונות שידעה להתאים עצמה למציאות החדשה היא מכללת אפיק. המכללה מפעילה בתחומה קורס שמאות מקרקעין אונליין וקורס שמאות רכוש אונליין ובתוכם מערכי שיעור אונליין דוגמת קורס גישות ועקרונות בהערכת מקרקעין.

בכתבה נעמיק אודות הולדת למידת האונליין, תוך הענקת טיפים חשובים לסטודנטים במכללה על מנת שיוכלו להיערך בהתאם לשיעורי האונליין.

שירותי אונליין? היו קיימים עוד לפני הקורונה!

רבים מאיתנו נוטים לשכוח כי עוד בטרם החל משבר הקורונה והשפעתו על יכולתם של סטודנטים ותלמידים להגיע פיזית למוסדות הלימוד השונים, היו ועדיין נהוגים שירותי אונליין רבים מהם נהנו אנשים רבים. אלו הפכו את חיינו לקלים ופשוטים יותר ואפשרו לנו להתנהל בצורה נוחה. כזו שחסכה לנו כסף וזמן רב.

שירותי האונליין שהיו קיימים בטרם נכנסה הקורונה לחיינו מהווים כמובן את התשתית כיום המאפשרת למכללת אפיק ולמסגרות לימוד אחרות לאפשר לימודי אונליין. חלק משירותי האונליין במרחב הדיגיטלי מאפשרים לנו לנהל שיחות צ’ט עם הבנקאי שלנו, רופא המשפחה, לנהל ישיבות מקצועיות ועסקיות עם אנשים מחו”ל וכמובן ליהנות מאותה תשתית לשוחח אונליין עם חברים ומשפחה רחוקים.

שימוש בעבר של שיעורים מוקלטים ופיתוח מערכת הלומדה LMS

פלטפורמת שיעורי האונליין אינה זרה למוסדות לימודיים רבים וחלק עיקרי מהם פעל במשך שנים בהקלטה של הרצאות ושיעורים אשר שימשו את הסטודנטים הרבים. אלו יכלו לשוב להרצאה בה נכחו או לצפות בהרצאה אליה לא יכלו להגיע ולצפות בה בזמנם הפנוי תוך היכולת להתעכב עם חלקים מסוימים בהרצאה בקצב ובנוחות שלהם אך לא תמיד הדבר לא היה מספיק.

בהמשך החלו בפיתוח של מערכת לומדה – מערכת LMS. זו מאפשרת לסטודנט לקבל מעטפת שהיא הרבה מעבר לשידור או צפייה בשיעור. באמצעות מערכת זו הסטודנטים מקבלים, בין היתר, “קיר אישי” בדומה לקיר הפייסבוק, מה שמאפשר להם להעלות סטטוסים, להעלות שאלות, להכיר סטודנטים חדשים, להעלות תמונות, להחליף קבצים, ליצור קשר עם סטודנטים, מרצים ועם גורמים במכללה.

אלי קאופמן, המנכ”ל והבעלים של מכללת אפיק אונליין, טוען כי אותו פיתוח “מאפשר חווית למידה מקצועית ופורה יותר, דבר שמוביל להעלאת אחוזי המעבר במבחנים קשים בדוגמת מבחני שמאות המקרקעין”. קאופמן מוסיף ש”גם אם הקורסים פשוטים וקלים דוגמת קורסי העשרה, חווית הלימוד היא זו שעושוה את ההבדל ומעלה את הרצון לרכוש עוד ועוד תחומי התמחות שונים”

סידור עמדת הלימוד שלכם

בטרם אתם מתיישבים לשיעור אונליין חשוב שתסדרו את עמדת הישיבה שלכם. וודאו שאין פריטים שעלולים למשוך את תשומת ליבכם בזמן השיעור, בין אם חלונות שעלולים לקפוץ מהמחשב, הודעות והתראות מהטלפון הנייד, כלי אוכל ושתייה מיותרים, דפים ומסמכים שאינם רלוונטיים או כל גורם אחר שאתם יודעים שיכול להפריע לכם ולמשוך את תשומת ליבכם.

ציידו עצמכם לפני השיעור במה שתזדקקו לו. בקבוק עם מים קרים, חטיפי אנרגיה, קופסת פירות, כלי הכתיבה, מגבונים לחים, מחברת לרשימת הערות חשובות ופח אשפה נגיש וקרוב. בטרם מתחיל השיעור התפנו ללכת לשירותים זאת בכדי להימנע מהליכה לשירותים בזמן השיעור עצמו.

אחד מהטיפים המומלצים נוגעת לגיוון עמדת הלימוד שלכם. סטודנטים רבים עושים כמובן שימוש במחשב נייד. הדבר מאפשר להם לשנות את עמדת הלימוד שלהם, הן במסגרת כותלי הבית והן באפשרות ליצור לעצמם עמדה בחוץ במסגרת מגבלות הקורונה.

עשו לכם רשימה של מקומות נוספים שיכולים לשמש לכם כעמדה נוחה, בין אם בסלון, חדר השינה, עליית הגג, חצר הבית, בפארק סמוך, בבתי קפה, בבית של חברים ובני משפחה או כל מקום אחר.

הגיעו לשיעור מפוקסים וערניים

כפי שהקפדתם להגיע מפוקסים וערניים לשיעורים הפרונטליים במסגרות הלימוד השונות חשוב להקפיד על אותו פוקוס וערנות גם לקראת שיעורי האונליין. שיעורי אונליין הנערכים בשעות הבוקר המוקדמות יצריכו אתכם להקפיד על אותן שעות שינה עליהן הייתם מקפידים בעבר.

סטודנטים שהרגילו עצמם לחשוב כי שיעורי האונליין מאפשרים להם לנהל לוח זמנים גמיש יותר בשעות השינה ובכך להגיע חדים פחות לשיעורים, מצאו לאורך זמן כי שיעורי האונליין מחייבים אותם מפוקסים וערניים, כפי שהדבר התבקש בעבר כשהיו נדרשים להגיע למסגרת הלימודית.

בניית מערכת שעות מסודרת של לימודי האונליין

לימודי האונליין אינם חד פעמיים. מערך שיעורי האונליין אמור להיבנות עבור הסטודנטים כמה חודשים קדימה. סטודנטים שהחלו ללמוד בשיעורי אונליין מעידים לא פעם כי פספסו שיעורים שיועדו להם וזאת בשל העובדה שאותם שיעורים נערכים בעצם בביתם והם שכחו ששיעורים אלו מופיעים בלוח הזמנים שלהם. על כן חשוב שתבנו לכם מערכת מסודרת שבה תדעו מראש את הימים והשעות בהם יש לכם שיעורים.

במרחב הדיגיטלי קיימות מספר רחב של מערכות המאפשרות ניהול עצמי. חלק מאותן מערכות מסונכרנות לתוך לוח השנה של הטלפונים הניידים שלנו וכך ניתן יהיה ליצור התראות מראש בנוגע לשיעורי האונליין האמורים להתקיים מקרוב. שימוש במערכות אלו יאפשר לכם להיות במעקב תמידי אחר שיעורי האונליין מבלי לפספס שום שיעור.

במסגרת מערכת השעות של שיעורי האונליין מוצאים סטודנטים רבים חלונות זמן בין שיעור אחד למשנהו. חלונות אלו מאפשרים לכם גם מנוחה בין שיעור לשיעור ובמיוחד כשישנים שיעורים שאורכים כמעט שעתיים. חשוב לנצל חלונות אלו גם לפסקות מנוחה ולא להכניס לתוכם משימות נוספות שעלולות להעמיס עליכם.

הפכו להיות חלק פעיל בשיעורי האונליין

חלק מהקושי והאתגר עבור סטודנטים רבים בשיעורי האונליין הוא חוסר היכולת עבורם לקחת חלק פעיל בשיעור כפי שהיו רגילים. בחודשים האחרונים מערך שיעורי האונליין במסגרות רבות השתפר ומאפשר לסטודנטים, ברמה הטכנולוגית בעיקר, לקחת חלק בשיעור – לעלות שאלות, תהיות וחידודים מול המרצים.

עבור הסטודנטים שהיו רגילים להיות מעורבים ולקחת חלק בשיעורים הפרונטליים, להרגיל עצמם לקחת חלק גם בשיעורי האונליין. המרצים בשיעורים אלו ינחו אתכם מתי ניתן יהיה לעלות שאלות ותהיות באופן מסודר, זאת בכדי שכל שאלה או תהייה של סטודנט תוכל לשמש גם את שאר הסטודנטים.

בואו להציע טיפים נוספים

לימודי האונליין של מכללת אפיק מאפשרים לסטודנטים במכללה ליהנות ממערך מהוקצע של לימודי אונליין. לצד הטיפים שהועלו בכתבה אנו מזמינים את הסטודנטים להציע ולהמליץ על טיפים נוספים. כאלו שיוכלו לעזור לחבריהם ליהנות ממערך שיעורי האונליין. מערך, שלהערכת רבים, יישאר איתנו ועתיד להשתכלל גם אחרי משבר הקורונה.

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שלחו לנו הודעה

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות