מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

קורס שמאות מקרקעין אונליין – מה היתרונות

באנר הפניה

קורס שמאות מקרקעין אונליין, איפה לומדים, מהי תעודת שמאי מקרקעין, מה מחיר הקורס מה השכר ועוד

הגעתם למסקנה שאתם רוצים ללמוד קורס שמאות מקרקעין, שיש לכם את הנתונים. גם הבנתם שזה תחום צומח ומבוקש. אבל איפה לומדים שמאות מקרקעין? עבור תעודת שמאי מקרקעי אפשר ללמוד בטכניון וביחידה לימודי המשך שלהם. אפשר גם ללמוד באוניברסיטת אריאל. יש מקומות נוספים. אבל מכללת אפיק היא המקום היחיד שבו מתקיים קורס שמאות מקרקעין אונליין זמן רב – עוד הרבה לפני הקורונה.

היתרונות ברורים. לימודי שמאות מקרקעין אונליין מאפשרים ללמוד מכל מקום בניחותא, בלי להתלבש, להסתדר, להתאפק, לעמוד בפקקים. החיסכון בזמן מהותי. אם תלמיד מפריע אפשר פשוט להשתיק אותו, השיעורים נשמרים ומוקלטים. אפשר גם לקבל עזרה מיידית ואישית לאחר השיעור גם בלי עוד עשרות תלמידים בכיתה.

החיסכון בזמן חשוב במיוחד כי לימודי השמאות דורשים הרבה מזמנכם ויש לעמוד בלא מעט בחינות עד הרישיון הנכסף. כך שאם אתם מג’נגלים בין שעות עבודה, ילדים וסידורים, זה פתרון מוצלח עבורכם. תוכלו לקרוא עוד כאן: למה עדיף לכם ללמוד אונליין.

שם ומייל פה ונשלח לך את כל מה שצריך לדעת על
לימודי שמאות מקרקעין

לימודי שמאות מקרקעין תנאי קבלה 

למאמר המלא: תנאי הקבלה ללימודי שמאות מקרקעין

עולה השאלה מהם תנאי הקבלה עבור לימודי שמאות מקרקעין אונליין. האם הם שונים מתנאי הקבלה ללימודי שמאי מקרקעין במוסד?  באפיק יכולים ללמוד לקורס שמאות מקרקעין אונליין כולם,  גם סטודנטים לתואר ראשון בטרם סיימו את התואר, וכמובן גם בוגרי תואר ראשון ואקדמאים שרוצים לעשות הסבה.  

עם זאת רישיון שמאי מקרקעין יינתן רק לאחר שמסיימים את התואר במוסד המוכר על ידי המל”ג.  תנאים נוספים לקבלת הרישיון הם שבעת הבחינות הנבחן יהיה בן 23 ומעלה, עבר סטאז’ אצל שמאי מומחה וסיים את הבחינות בהצלחה. כמו כן הסטודנט חייב להיות ללא רישום פלילי. יש מוסדות שבהם נדרש ציון מינימלי ללימודי שמאות מקרקעין אונליין. במכללת אפיק תנאי הקבלה עבור קורס שמאות מקרקעין אונליין אינם דורשים ציוני מינימום כמו במוסדות אחרים.

מה מקבלים?

בוגרי הקורס אונליין שיצליחו בבחינות הסמכה יקבלו תעודת שמאי מקרקעין.  תעודת שמאי מקרקעין מאפשרת לעבוד במגוון נושאים בתחום, בהם הערכות נכסים, דירות, הערכות של בתי מלון וצימרים, היטל השבחה, מיסוי מקרקעין,  פיצוי בגין הפקעות ועוד. 

התעודה מאפשרת הרבה יותר מרק להעריך נכסים. שמאי נדל”ן משמשים גם בוררים בעסקאות, למשל בנושאי היטל השבחה. דוגמה לכך היא בנושא היטל ההשבחה לרשויות המקומיות. אלו מצויים כיום במחלוקת בעקבות מיזמים כמו תמ”א 38, הפטורים מהיטל, ומיזמים אחרים. תפקיד השמאים חשוב מאוד בהיבט זה. לא פעם בעקבות ההערכה שלהם נקבע פסק הדין. גם בתחום הפקעת הקרקעות שמאי יכול לשמש כבורר על גובה הפיצוי. תעודה של בוגר לימודי שמאות מקרקעין און-ליין כמובן לא שונה משל בוגרי קורסים אחרים.  שמאי מקרקעין גם יכולים להעריך את נזקי הביטוח בעקבות שריפה או שיטפון. 

מה הביקוש לשמאי מקרקעין?

עוד שאלה שעולה בהקשר של קורס שמאות מקרקעין היא מה הביקוש לשמאי מקרקעין, האם תהיה לי עבודה אחרי הלימודים? לשמחתכם, בניגוד לתחומים אחרים, בתחום שמאות המקרקעין יש מחסור. בישראל יש רק אלפים ספורים של שמאים מוסמכים, ומתוכם מספר השמאים הפעילים אפילו קטן יותר. הביקוש הרב לשמאים בתחומים רבים לצד ההיצע הנמוך מאפשר יציבות תעסוקתית ושכר גבוה. קשה למצוא שמאי בלי עבודה. קורס שמאות מקרקעין אונליין מאפשר לכם ללמוד את המקצוע המבוקש הזה מכל מקום, גם אם אין לכם מוסד לימודים קרוב לבית

.

שמאות מקרקעין שכר

אם הביקוש גבוה, כמה מרוויח שמאי מקרקעין? יש תשובה קצרה ותשובה ארוכה. את התשובה הארוכה תוכלו לקרוא במאמר “מה השכר של שמאי מקרקעין“. בגדול, על פי סקר השכר של אולג’ובס שכר ממוצע של שמאי מקרקעין הוא מעל 11 אלף שקל בחודש. אך זהו שכר ממוצע. היבטים נוספים הם ותק והצלחה במקרה של משרד שמאות עצמאי, שיכול להגיע לסכומים גבוהים הרבה יותר.  

משרד שמאות עצמאי קובע לעצמו את המחירים והעמלות, כמו בכל עסק מקצועי כשהביקוש עולה, השכר עולה.  

תמחור להערכת דירה רק מתחיל באלפיים שקל ויכול להגיע גם ל-5,000 שקל ומעלה בהתאם לביקוש ולמיתוג של השמאי.

לאחרונה אישרה מועצת השמאים במשרד המשפטים שבמקרים מסוימים שכר השמאי יהיה מבוסס גם על הצלחה. למשל אם במהלך ערעור משפטי נקבע שללקוח נחסכו 200 אלף שקל בעקבות הערכת השמאי,  השמאי יהיה זכאי ל-20%, עשרים אלף שקל. כך בסופו של דבר המחיר ייקבע לפי ההצלחה ולא לפי איפה למדתם. עם זאת, מוסד טוב עם שיעורי אחוזי הצלחה גבוהים, כמו במכללת אפיק, יאפשר לכם להבין מה דרוש להצלחה.

קורס שמאות מקרקעין אונליין מחיר

שאלת השאלות, קורס שמאות מקרקעין כמה עולה?  המחירים במכללת אפיק מותאמים לתקציב שלכם בכמה מסלולים המתאימים לכל אחד. קורס שמאות מקרקעין אונליין חוסך עלויות ואתם מרוויחים, בכמה מסלולי תשלום:

תוכלו לשלם 499 שקל בחודש למנוי של 24 חודשים, 599 שקל בחודש לתקופה של 18 חודשים ו-699 שקל בחודש לתקופה של 12 חודשים. בכל שיטות התשלום אתם מקבלים גישה מלאה לקורס, לקבוצת הלימוד, ליווי מלא ובניית תוכנית לימודים, ספרי לימוד דיגיטליים וגישה לתרגולים לפני בחינות , מערכת לומדה מקצועית (LMS) בפיתוח של המכללה המאפשרת יצירת קהילה לימודית שיתופית שתכלס עוזרת לעבור את המבחנים.

אלו מחירים מצוינים. במוסדות לימוד אחרים, הדורשים להגיע למכללה או לאוניברסיטה, המחירים יכולים להתחיל ב-15 אלף שקל ואף להגיע ל-20 אלף שקל לקורס, וזה עוד לפני ששילמתם על דלק וחניה.

.

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שלחו לנו הודעה

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות