מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

כיצד על שמאי מקרקעין לפעול במקרה ובחר להעניק שירותי שמאות בחו”ל?

עבור בעלי המקצועות החופשיים בישראל, קריירה בחו"ל מהווה לא פעם אפשרות ריאלית הטומנת בתוכה הזדמנות חד פעמית לחוות את המקצוע בו בחרו במדינה אחרת.

שמאי מקרקעין בישראל יודעים לומר כי מקצוע השמאות בלא מעט מדינות מערביות קורץ עבורם, הן מהבחינה הכספית, המעמד המקצועי, הסמכויות ואף בנוגע לאופן הסמכתם של שמאי המקרקעין במדינות אחרות דוגמת ארה”ב.

חשוב להכיר מה כוללת ההסמכה בכל מדינה

אם נעבור ונבחן אודות הסמכתם של שמאי מקרקעין במדינות מערביות, נוכל להבחין כי בכל מדינה ישנן דרישות סף שונות המבהירות מי ראשי בכלל להירשם למסגרת לימודי שמאות מקרקעין. ישנן מדינות אשר תדרושנה כי רק בעלי תואר ראשון באחד מתחומי הנדל”ן והכלכלה יהיו רשאים להירשם ללימודי שמאות, כאלו בעלי רקע מוכח בנדל”ן, אלו העוסקים בענפי שמאות אחרים ועוד.

על שמאי מקרקעין מישראל המעוניין להגר למדינה אחרת ולתפקד גם שם כשמאי מקרקעין לבחון ולבדוק לעומק מהן הדרישות להסמכתו של שמאי מקרקעין באותה מדינה. על פי דרישות הסף יוכל, קודם כל, שמאי המקרקעין להבין האם דרישות הסף במדינה אליה הוא שואף להגר מהוות חלק ניכר מדרישות הסף בישראל. במידה וקיים פער בדרישות הסף בין המדינות, קיימת סבירות גבוהה כי על שמאי המקרקעין לעבור מספר הכשרות על מנת שיוכל לקבל רישיון לעסוק בשמאות מקרקעין גם במדינה אליה הוא מהגר.

ביצוע השלמות והכשרות על מנת לקבל רישיון כשמאי מקרקעין במדינה החדשה

ישנן מדינות מערביות שיבחנו את המעמד המקצועי, הניסיון והידע המקצועי של כל שמאי מקרקעין המגיע ממדינה אחרת בכדי להבין אלו הכשרות והשלמות עליו לעבור על מנת לשמש כשמאי מקרקעין גם במדינתם. ברוב המקרים, חלק מאותן הכשרות יידרשו מאותו שמאי לעמוד במבחני שפה על מנת שיוכל לעבוד ולפעול כשמאי מקרקעין באותה מדינה ולהעניק שירות מהוקצע לאזרחים.

במקרים ובהם שמאי מקרקעין מישראל מבינים כי יהיה עליהם לעבור מבחני שפה, בראש ובראשונה כבסיס להכשרתם והשלמתם כשמאי מקרקעין למדינה אליה הם עתידים להגר, חשוב להתחיל בלימוד השפה כמה שיותר מוקדם. למול היותה של ישראל כור היתוך של אזרחים שמקורם ממדינות ותרבויות רבות, ניתן בקלות למצוא מורים כמעט לכל שפה אותה תצטרכו ללמוד מאפס.

לצד לימוד השפות חשוב לברר בדיוק מהן ההכשרות וההשלמות להם אתם נדרשים, בכמה מבחנים מדובר, כמה זמן נמשכות אותן הכשרות, האם ניתן לעבוד בזמן ההכשרות כמתמחים או בעבודה אחרת על מנת להתפרנס ועוד. ככל שיהיה לכם את כל המידע הנוגע לשאלות אלו, כך תוכלו לתכנן ולדעת כיצד לפעול בשנה-שנתיים הראשונות בהגירתכם לאותה מדינה.

הכשרה כשמאי מקרקעין מאפס

ישנן מדינות שאף עלולות לקבוע כי ההכשרה והניסיון שצברתם כשמאי מקרקעין בישראל איננה עומדת כלל בדרישות הסף שיש באותה מדינה. במקרים אלו יידרש מכם להתחיל מאפס ולעבור את מסלול הכשרתכם כשמאי מקרקעין מחדש.

כאן חשוב לבחון כל מקרה לגופו ולראות האם מסלול ההכשרה באותה מדינה מתאים ומקובל עליכם או שהוא מהווה, מבחינתכם, מסלול הכשרה ארוך, מפרך כשלו גם עלות כספית גבוהה.

התייעצו לפני עם גורמים מקצועיים

המרתנו כשמאי מקרקעין במדינה אחרת אינו דבר של מה בכך. על מנת שהמרה זו תעשה באופן היעיל ביותר חשוב לבצע שיעורי בית אודות המדינה אליה אתם עתידים להגר. נסו לאתר במדינה אליה אתם מהגרים ישראלים המשמשים שם כשמאי מקרקעין, להתייעץ עם חברות נדל”ן בישראל הפועלות באותן מדינות, לנסות ולקבל מידע מהגופים הרשמיים של אותה מדינה בנוגע להכשרתכם והסמכתם כשמאי מקרקעין. היכולת לקבל את כל המידע הרלוונטי לפני, יאפשר לכם לבנות תוכנית ברורה וסדורה כיצד תקבלו הסמכתם כשמאי מקרקעין במדינה החדשה ובכך להימנע מעיכובים ואף מצבים בהם תגלו באמצע התהליך כי לא כל המידע היה בידכם.

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות רכוש

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שלחו לנו הודעה

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות