מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

לימודי שמאות מקרקעין כמה זמן

לימודי שמאות מקרקעין כמה זמן

כמה זמן לומדים שמאות מקרקעין? כמה זמן עד שמתחילים להרוויח? וגם מה מועדי בחינות ההסמכה בשמאות מקרקעין?

החלטתם שאתם רוצים להיות שמאי מקרקעין, אחרי התואר אתם לא רוצים לעשות שוב מסלול מפרך של שלוש שנים ויותר רק כדי להיכנס למקצוע המבוקש של שמאות המקרקעין. אז כמה זמן נמשכים לימודי שמאות מקרקעין?

יש באפשרותכם ללמוד לתואר בשמאות או ללמוד קורס קצר וממוקד. ברוב מוסדות הלימוד הלימודים נמשכים בין שנתיים לשלוש. מלבדם יש 11 בחינות שצריך לעמוד בהן ולאחריהן שלוש בחינות מסכמות ובנוסף שנת התמחות. במכללת אפיק אנחנו מציעים לימודי אונליין לצד קורסים פרונטליים במכללה ברחובות. זמן הקורס הוא מאה שבועות, שני מפגשים בשבוע, כל מפגש ארבע שעות –  סה”כ 800 שעות. כמובן שבלימודי האונליין אתם מקבלים מינוי שבו תוכלו ללמוד בקצב שלכם, להתחיל בקורסים שנוחים לכם ועוד.

שמאי מקרקעין שכר 

וכמה מרוויח שמאי מקרקעין או ליתר דיוק, כמה זמן עד שתתחילו לראות את הכסף? בתחילת הדרך בזמן ההתמחות מתחילים בשכר המינימום, שעומד היום על 5,300 שקל. לאחר הרישיון  אפשר להרוויח בין 6,000 ל-10,000 שקל, תלוי בהיקף העבודה של המשרד שבו עובדים.  לאחר שלוש שנים, צבירת ניסיון והוכחות בשטח תוכלו לקבל גם 13,000 שקל בחודש. ולאחר שבע שנים גם 15,000 שקל. לפי אתר אולג’ובס, השכר הממוצע של שמאי מקרקעין ל-2021 הוא כ-11,200 שקל בחודש.

יש הבדל בין שכר של עצמאי לשכר של שכיר. בעוד שכיר מקבל את הסכומים המקובלים בשוק, עצמאי יכול להרוויח גם יותר, בהתאם להיקף העבודה שלו, פרסום, לקוחות מרוצים וייחוד עסקי. כך למשל הערכת שווי דירה בלבד מתומחרת כיום בסביבות 5,000-2,000 שקל, תלוי בגודל הנכס. הערכת שווי קרקע למגורים יכולה להגיע גם ל-16 אלף ויותר. ועבור נכסים מסחריים תוכלו גם להגיע לעסקאות של 20 אלף שקל. ככל שיהיו לכם יותר לקוחות, פעילות עסקית וותק תרוויחו יותר. (למידע מלא: מה השכר של שמאי מקרקעין).

כמה זמן בחינות שמאות המקרקעין וההסמכה

כדי לקבל את רישיון שמאי המקרקעין הנכסף תצטרכו לעבור 14 בחינות לא פשוטות, 11 מקדימות ושלוש מסכמות. לבחינה האחרונה “יישומים בשומת מקרקעין” ניתן לגשת רק אחרי שנת ההסמכה ומעבר כל הבחינות הקודמות.

הבחינות נעשות בכל שנה בשני המועדים. למשל ב-2021 כל הבחינות המוקדמות התרחשו בחודשים ינואר-פברואר, ואילו הבחינות המסכמות בפברואר, באפריל ובאוגוסט. קשה לעבור את כל הבחינות, לכן יש אפשרות למועד שני. המועד השני הוא בחודשי יוני-יולי לבחינות המוקדמות, והבחינות המסכמות נערכות בחודשים יולי, ספטמבר, דצמבר.

היתרון של מכללת אפיק הוא שאנחנו מציעים לימודי אונליין, כך שאתם לומדים בקצב שלכם ולפי ההתקדמות שלכם. לפני הבחינות תוכלו לצפות כמה פעמים שתרצו בקורסים ולהבין טוב יותר את נושאי הבחינה. ואפילו אם נכשלים זה לא סוף העולם, תוכלו לצפות שוב בקורסים ולהיעזר בליווי אישי.

למה מכללת אפיק

מכללת אפיק היא הגוף הוותיק ביותר שמספק לימודי שמאות מקרקעין אונליין עם המידע המקיף ביותר בשוק, עם מערכת לימודים מתוחכמת הכוללת תרגולים, מבחנים וסיוע אישי מהמרצים הבכירים ביותר בתחום השמאות. והמחירים? גם כאן מדובר במחירים המתאימים ללימודי אונליין, הנמוכים מאוד ביחס לקורסים בכיתות. רוצים לדעת יותר על המחיר? כל המידע כאן – לימודי שמאות מקרקעין – מחיר הקורס. רוצים לקבל עוד מידע? הירשמו. ממש כאן למטה.  

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות רכוש

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שלחו לנו הודעה

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות