מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

תפנית חיובית בפיצויים לחקלאים

מתחילת 2020 בתקופת הקורונה ואף לפני עומדים החקלאים בישראל למול קשיים רבים בכל הנוגע לביטוח מפעל חייהם וזאת לצד נזקים רבים מולם הם עומדים. נזקים שהביאו לפיצויים לא מידתיים שזכו לקבל מהמדינה.

מתחילת 2020 בתקופת הקורונה ואף לפני עומדים החקלאים בישראל למול קשיים רבים בכל הנוגע לביטוח מפעל חייהם וזאת לצד נזקים רבים מולם הם עומדים. נזקים שהביאו לפיצויים לא מידתיים שזכו לקבל מהמדינה.

שמאים בישראל, העוסקים ומכירים מקרוב את תחום החקלאות, יודעים להעיד אודות הקשיים והתסכולים עימם מתמודדים חקלאים בישראל. לאורך השנים נחשפנו בתקשורת הישראלית לקשיים לא פשוטים עימם מתמודדים החקלאים. בין אם מדובר על גניבות של יבול וצאן, פגיעה והשחטה של שדות ומשקים, רשתות שיווק המעדיפות לייבוא יבול מחו”ל, מזג אוויר שאינו מטיב עם הגידולים, פגיעה בעבודה ובגידולים של חקלאים באזור עוטף עזה ועוד. למול כל אלו מתמודדים גם החקלאים עם קושי ממשי ביכולת לבטח עצמם מול חברות הביטוח שמפנות להם עורף ובמקרה הטוב דורשות דמי ביטוח גבוהים מהרגיל.

חקלאים רבים בישראל הפנימו לאורך השנים שבמקרים רבים מדינת ישראל לא תכניס יד עמוקה לכיס על מנת לתת להם את הגב הכלכלי לו הם זקוקים. ישראל, שמתייגת עצמה כאומת הייטק מובילה, שמה יהבה על תחומים אלו כשהחקלאים, שלא בצדק, נדחקים הצידה.

נקודת אור חיובית בחסות תנועת המושבים

באוגוסט האחרון זכו החקלאים בישראל לחדשה חיובית. עו”ד עמית יפרח, מזכ”ל תנועת המושבים יחד עם קרן טרנר, מנכ”לית משרד האוצר, יחד עם מירי סביון, סמנכ”לית רשות המיסים, גיבשו מתווה שכולל בתוכו את תנועת המושבים בכל הנוגע לתיקון החוק לסיוע כלכלי בעקבות נזקי הקורונה.

על מנת להבין משמעות ההחלטה חשוב להבין שבהתיישבות העובדת קיימים עשרות אלפי חקלאים שהם חברים באגודות שיתופיות ונרשמו יחד במסגרת “איחוד העוסקים”. החקלאים מדווחים יחד את דיווחי המע”מ שלהם, כשמנגד כל אחד מהם הוא נישום בפני עצמו ובכך משלם את מיסיו באופן ישיר לרשות המיסים.

בשל חברותם של אותם חקלאים באיחוד העוסקים, שלפעילות זו יש הטבות משל עצמה, החליטו ברשות המיסים שאותם חקלאים אינם זכאים בקבלת פיצויים במסגרת הפעימה השלישית בשל נזקי הקורונה, בהינתן וההכנסה השנתית של איחוד העוסקים עולה על 20 מיליון שקלים.

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות מקרקעין

מה בעצם השתנה על מנת להקל על אותם חקלאים?

בסוף יולי הוחלט כי מגבלת 20 מיליון השקלים שהייתה לחקלאים לרועץ תוגדל למגבלה של 100 מיליון שקלים בשנה. לחץ שהפעיל עו”ד יפרח הביא להעלאת המגבלה לתקרה של 400 מיליון שקלים בשנה וזו אושרה סופית בתיקון לחוק ב-29 ליולי.

הלחץ שהפעיל יפרח אפשר למושבים נוספים ובתוכם חקלאים ליהנות מפיצויים נוספים כשהוא כולל בתוכו מושבים דוגמת נהלל, כפר ויתקין, עין יהב, כפר יהושוע ולכיש בהם אלפי חקלאים. בתוך אותה החלטה ייהנו גם קיבוצים, חברות וארגונים שהם חלק מאיחוד העוסקים.

פעילותו של עו”ד יפרח מהווה עבורו רוח גבית על מנת לקדם יוזמות נוספות ובראשן פיצויי רטרו נוספים לחקלאים שהוא מאמין שמיועדים להם. ברשות המיסים סיכמו המהלך באומרים כי “המתווה של מענק השתתפות בהוצאות קבועות החדש שאושר בחקיקה כולל עסקים עם מחזור של עד 400 מיליון שקל. להבנתנו לאור האמור, רובם המכריע של המושבים ייכנסו לתחולת המענק”.

עו”ד עמית יפרח הוסיף כי מודה לאלון שוסטר, שר החקלאות וישראל כץ, שר האוצר, על ההחלטה הנבונה והצודקת שקיבלו שהוא מבטיח לציבור החקלאים כי ימשיך “לפעול ללא לאות לחיזוק זכויותיהם של חברי המושבעים והחקלאים בכל רחבי הארץ”.

ההודעה על תיקון החוק באתר האינטרנט של תנועת המושבים >> http://www.tmoshavim.org.il/index.aspx?id=4512&itemID=9951

שיתוף

פוסטים נוספים

מהי אספנות, למה אוספים?

אספנות היא פעולה עתיקת יומין בתרבות האנושית. עדויות מורות על מצרים העתיקה בה השושלת הפתולמאית אספה ספרים , בתקופת הרנסנס באיטליה משפחת מדיצי היתה הראשונה שהחלה באיסוף יצירות אמנות והפכו לפטרונים של האמנים ובזאת שחררו את האמנים מתלותם הכלכלית במשפחת המלוכה או הכנסייה. הפריטים שנאספו מהווים תמיד מעין קפסולה של זמן ומעניקים הצצה לאורח החיים בתקופה שנאספו, למאפייני הזמן והמקום.

היועמ”ש קבע: חברות השכרת רכב מחויבות לשאת בכיסוי נזקי הרכוש שגרמו לקוחותיהם לרכבי צד שלישי

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט השתמש בכוח סמכותו בהליך המתנהל בבית המשפט העליון. עמדו של מנדלבליט מכירה בשוקת השבורה של נהגים מהצד השלישי אשר מוצאים עצמם חסרי אונים מול התנהלותן של חברות השכרת רכבים.

מה כולל תפקידו של שמאי הממשלתי הראשי?

אחד מהתפקידים המשפיעים והמשמעותיים בתחום השמאות בישראל הוא תפקידו של השמאי הממשלתי הישראלי. תפקיד שכיום מחזיק בו אוהד עיני אשר פועל כיום במספר מוקדים הנוגעים לתחום השמאות והנדל”ן בישראל.

שמאי מקרקעין שכר – כמה אפשר להרוויח?

אלו המעוניינים לפתח קריירה כשמאי מקרקעין בוחנים, בין היתר, כמה מרוויח שמאי מקרקעין. בין אם מדובר על השכר ההתחלתי של שמאי שהחל דרכו ובין אם בחינה של מדרגות השכר היותר גבוהות אליהן ניתן להגיע בעתיד.

שלחו לנו הודעה

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות