מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

איפה דרושים שמאים בארץ

דרושים שמאים

באילו מוסדות דרושים שמאים בישראל? איפה המקומות הנחשבים ביותר לעבוד כשמאי? והאם משתלם להיות שמאי עצמאי או שכיר? וגם: איך מוצאים עבודה

לימודי שמאות המקרקעין תופסים תאוצה, הביקוש רק גובר, עם זאת עדיין יש מחסור בשמאים וזה מתבטא כמובן בשכר הגבוה. נכון להיום הרבה לא עוברים את הבחינות, אבל בקרוב צפויה רפורמה בלימודי שמאות המקרקעין שתקל את ההסמכה לשמאי המקרקעין. אבל נניח שעברתם את הבחינות ואת  שנת ההתמחות,  ואתם מחפשים עבודה, או שאתם מחפשים מקום להתמחות, איפה דרושים שמאים?

גם הביקוש לשמאי רכוש גובר בשל מחסור בשמאי רכוש מוסמכים. לכן מחפשים אנשים שעברו את לימודי שמאות הרכוש בהצלחה. במאמר זה נענה על השאלה גם איפה דרושים שמאי רכוש.

מקומות שבהם דרושים שמאים

את שמאי המקרקעין אנחנו כמובן מכירים מהבנקים בזמן שאנחנו לוקחים משכנתא. אך שמאי מקרקעין עובדים גם בחברות ביטוח, הן כדי להעריך את שווי הקרקע והן להעריך נזקים. שמאים עובדים גם עם משרדי ראיית חשבון ועם אנשי מקצוע מתחום הנדל”ן כמו יזמים ומהנדסים. הרבה משמאי המקרקעין עובדים בתחילת דרכם במשרדי השמאות, המספקים שירותים הן לחברות והן ללקוחות פרטיים. שמאי מקרקעין משתלבים גם ברשויות המקומיות ובמשרדי הממשלה בתחומים כמו תכנון עירוני, התחדשות עירונית, היטלי השבחה ועוד.  גם במישור הארצי דרושים שמאי מקרקעין לתוכניות בנייה ארציות וכן למוסדות ציבור. רבים פותחים בהמשך דרכם משרדי שמאות וחלק ממשיכים גם לעבוד כמרצים בתחום, למשל במכללת אפיק.

שמאי מקרקעין עוסקים גם בתפקידים ניהוליים – כמו מנהלי תחום נכסים בארגונים גדולים.  ארגונים אלה עובדים במבנים רבים. לכן מנהלי תחום נכסים מטפלים בכל הצדדים הכספיים והמשפטיים של ההשכרה. עוד בתפקידי ניהול הם עוסקים כמנהלי ייזום בתוכניות בנייה כמו פינוי-בינוי והם חלק מהותי בשלב היזמות.

איך לבחור איפה לעבוד

כמו בהרבה מקרים אחרים כדאי לעבוד במקום יציב עם ביקוש. כך למשל כדאי לחפש מקום שיש בו הרבה פעילות ומדורג גבוה על ידי אנשי המקצוע. דירוג כזה הוא למשל  הדירוג של Duns 100 של חברת דן אנד ברדסטריט. אלו  המשרדים:

במקום הראשון ברק פרידמן קפלנר שימקביץ ושות’ המתמחים בין היתר בשומות לבנקים וביטחונות. אחריו במקום השני ירון ספקטור שמאות מקרקעין המתמחה בין השאר בליווי בנקאי. את המקום השלישי תופסים פז כלכלה והנדסה המתמחים גם הם בליווי בנקאי. במקום הרביעי אביב גלעד הנדסה ושמאות מקרקעין, המתמחה בשומות להיטל השבחה. במקום החמישי קמיל טרשנסקי רפאל שרותי נדל”ן המתמחה בין היתר בליווי תכנון.

על פי צפייה בלוחות המודעות כיום רוב הדרישה לשמאים היא במשרדי השמאות ובחברות השמאות הגדולות יותר. לפחות בתחילת הדרך כדאי לעבוד במשרדים ואחר כך לעבוד בחברות שמעניקות עוד שירותים. אפשר גם לנסות לאחר הלימודים לעבוד עם משרדי הממשלה השונים ולגשת למכרזים המפורסמים באתרי המשרדים הממשלתיים, ברשויות המקומיות ובאתר jobis. שימו לב שבחלק מהמקרים דרושים ניסיון וכן השכלה נוספת.

לצד המשכורת בהתאם לידע שלכם וכישוריכם עוד היבט שחשוב לבדוק הוא המיקום. משרדי שמאים פרוסים בכל הארץ וחשוב לשים לב אם השכר מצדיק נסיעות ארוכות.

איפה דרושים שמאי רכוש

שמאי רכוש דרושים בעיקר בחברות הביטוח,  כמו כן בעבר שמאי הרכוש כונו שמאים כלליים, בלוחות הדרושים תמצאו גם את התפקיד שמאי ביטוח. לכן חפשו גם את ביטויים אלו. כמו כן שמאי רכוש כולל כמה התמחויות,כמו שמאי חקלאי ושמאי ימי.  שמאי חקלאות למשל עובדים גם בחברות תשתיות (קראו עוד למה כדאי ללמוד נזקי רכוש וחקלאות). בדומה לשמאות מקרקעין הרבה מעסיקים בתחום הם משרדי שמאים. נוסף על כך שמאות רכוש כוללת גם התמחות בשמאות אומנות ותכשיטים. לכן חברות וחנויות תכשיטים שוכרים שמאי רכוש המתמחים בתחומים אלו,  וכך גם משכונאים ובעלי גלריות. כמו כן נראה ששמאי רכוש עובדים יותר כנותני שירותים עצמאים ופחות במשרדים גדולים.

בנוסף שמאי רכוש עובדים היום בבתי המשפט כבוררים וסוקרי סיכונים.

איפה הכי כדאי לעבוד כשמאי רכוש

חברת הדירוג BDIicoface בדקה איפה הכי כדאי לעבוד בישראל. מתברר שבישראל הייטק לא עומד לבדו בפסגה, ובמאה החברות שהכי טוב לעבוד בהן נמצאות שלוש חברות ביטוח. וחברת ביטוח ישיר היא החברה השלישית בארץ שכדאי לעבוד בה. אחריה הרחק מאחור הכשרה חברה לביטוח במקום ה-32 בארץ, ואילו כלל ביטוח במקום ה-54. 

האם להיות שמאי עצמאי או שכיר

לפני שעונים על השאלה האם להיות שמאי עצמאי או שכיר צריך לענות על השאלה מה מתאים לאישיות שלכם, אישיות עצמאית או בטוחה? האם אתם צריכים את היציבות ואת המשכורת החודשית או שאתם יותר נשמות חופשיות שרוצות לעבוד בקצב שלכם? נראה לנו שאם זו דריסת הרגל הראשונה שלכם בתחום, עדיף קודם ללמוד את המקצוע, את הנפשות הפועלות, ליצור קשרים ורק לאחר מכן לנסות דרך עצמאית.

הסיבה העיקרית לדרך עצמאית היא הפוטנציאל להרוויח יותר ולקבוע את שכרכם. עם זאת, זו לא דרך קלה והיא דורשת יצירת רשת לקוחות, שיווק ושיתופי פעולה. יותר כסף לא אומר יותר מנוחה. אז כפי שהתחלנו, אתם מכירים את עצמכם, אתם יודעים הכי טוב מה מתאים לכם.

איך מוצאים עבודה בשמאות רכוש או בשמאות מקרקעין

קודם כול מכללת אפיק עושה מאמצים לכוון אתכם למשרדים ולחברות הביטוח הפועלים בתחום. אנחנו עובדים עם הארגון לקידום והעשרת שמאים, המלווה במציאת עבודה.  מלבד העזרה של מכללת אפיק תוכלו למצוא משרות בשמאות מקרקעין באתר לשכת שמאי המקרקעין, המפרסם תדיר משרות בתחום שמאות המקרקעין. הן בתחום שמאות הרכוש והן בתחום שמאות המקרקעין תוכלו למצוא משרות בלוחות הדרושים האינטרנטיים הגדולים. כמו כן כדאי לבדוק מכרזים ממשלתיים באתרי המכרזים וכן באתרי הממשלה. דרך נוספת היא לפנות למרצים מובילים שמלמדים אתכם (למאמר המלא: איך למצוא עבודה כשמאי רכוש). 

.

שיתוף

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

אסי אבני על רקע בניניים. כיתוב: שמאות מקרקעין והתחדשות עירונית

מה הקשר בין שמאות מקרקעין וחדשנות עירונית, איך שמאי המקרקעין מעריך את הכדאיות הכלכלית ועוד – ראיון עם יו”ר ועדת הצעירים של לשכת שמאי המקרקעין

אחד התחומים המניבים ביותר בתחום שמאות המקרקעין והנדל”ן הוא התחדשות עירונית. מה משמעות התחום הזה? למה הוא כל כך חשוב? איך מעריכים פרויקטים של התחדשות עירונית? ומה עושים כשיש מחלוקות? אסי אבני עם כל התשובות

הסמכה ממשלתית לשמאות רכוש – האם יש דבר כזה? ראיון עם עמוס רגב, יו”ר ענף החקלאות באיגוד השמאים בישראל

האם יש הסמכה מממשלתית בשמאות רכוש? למרות כל מיני הצהרות על הכרה ממשלתית בלימודי שמאות רכוש, עמוס רגב, יו”ר ענף החקלאות באיגוד השמאים, מבהיר שאין הסמכה מממשלתית לשמאי רכוש ולמה צריך כזו

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות