מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

מהן אגרות חוב וכיצד סוחרים בהן?

מהן אגרות חוב, ואיך סוחרים בהן?

מהן אגרות חוב, איך סוחרים בהן, האם כדאי להשקיע בהן ולמה כדאי ללמוד על זה

אחד הדברים שלומדים בשוק ההון הוא מהן אגרות חוב. אגרות חוב הינן ניירות ערך אשר מהווים מעין תעודה המעידה על התחייבות לתשלום חוב – הלוואה. אגרות חוב משמשות מעין כלי בעבור גופים גדולים, ובעזרתן הם לווים כספים בסכומי כסף גדולים. אגרות החוב יכולות להיות מונפקות על ידי שני גופים גדולים, שהם חברות ענק וממשלות – אג”ח חברות ואג”ח ממשלה. הגופים הללו נוהגים להנפיק אגרות חוב על בסיס קבוע וזאת על מנת להתנהל באופן תקין. הכסף מאיגרות החוב הוא למעשה הלוואה לחברות או לממשלה כך שיוכלו להמשיך בכיוון הכלכלי שאליו הם שואפים, בין אם זה מוצר נוסף, השקעה נוספת או התייעלות.

להבדיל ממניות, שבהן המחזיקים הם שותפים של החברה, ונושאים ברווחים ובהפסדים, באיגרות החוב המחזיקים נהנים מהריבית.

כיצד סוחרים באגרות החוב?

הבנו מהן אגרות חוב. אבל איך סוחרים בהן? נהוג לסחור באגרות חוב דרך הבורסה. הסחר נעשה בין אגרות חוב אשר עוד לא הגיעו לפידיון, כלומר עדיין לא פדו את חובן. השווי של אגרת החוב בבורסה אינו תלוי אך ורק בשווי הפדיון הצפוי, וישנם גורמים רבים אשר צפויים להשפיע על מחיר נייר הערך. בין הגורמים הללו ניתן למנות את האמון שנותן קהל המשקיעים בחברה אשר הנפיקה את איגרת החוב, הביקוש בשוק ואף שווי הפדיון הצפוי. כל אלה יחדיו גורמים למחיר נייר הערך להיקבע ולהשתנות בהתאם לשינויים דינמיים בשוק מעת לעת.

אדם על גרף בורסה. נושא: מהן אגרות חוב

השקעה באיגרות חוב

דנו במהן אגרות חוב ואיך סוחרים בהן. אבל מה לגבי השקעה באג”ח? אין ספק כי השקעה באגרות חוב זהו תחום רחב למדי אשר יש ללמוד אותו לעומק על מנת להצליח בו. למשל יש להכיר את ההבדלים בין אג”ח ממשלה לאג”ח חברות או קונצרניות. אג”ח ממשלה נחשבות בטוחות וסולידיות יותר, משום שיש פחות סיכון שממשלה תפשוט את הרגל מאשר חברה. עם זאת, התשואות של אג”ח ממשלה לרוב נמוכות יותר. היבט נוסף לעומת מניות הוא שבמקרה של פשיטת רגל נושי איגרות חוב מקבלים עדיפות לעומת בעלי המניות, שנושאים בהפסדים. זו הסיבה שהן נחשבות למסלול בטוח יותר.

אג”ח ממשלתיות

הסברנו מהן אג”ח ממשלתיות. אך גם בהן יש הבדלים, למשל לכמה זמן הן מושקעות ומתי יהיה ניתן למשוך אותן. כמובן שככל שאיגרות החוב סגורות לזמן רב יותר, הריבית גבוהה יותר, כך למשל באג”ח ממשלתיות ל-10 שנים צפויה ריבית נאה יותר ממלוה קצר מועד שזו הלוואה לשנה בלבד או מאגרות חוב ממשלה לחמש שנים. יש גם אג”ח צמודות למדד ואג”ח שקליות שאינן צמודות. יש גם אג”ח עם ריבית משתנה במקום ריבית קבועה.

אג”ח קונצרניות או אג”ח חברות

לאג”ח חברות יש כמה שמות, כמו אג”ח קוצרניות. אג”ח קונצרניות שלא ניתן להמיר במניות נקראות אג”ח סטרייט, להבדיל מאג”ח להמרה. הן נחשבות לאפיק סולידי יותר ממניות ופחות מאג”ח ממשלתיות. עם זאת בשנים האחרונות בשל ריביות נמוכות יש אג”ח עם ביצועים כמו של מניות ולהפך.

איפה לומדים על איגרות חוב

איגרות חוב הן חלק מהנושאים שעליהם לומדים בלימודי שוק ההון. אם תשקיעו מעצמכם ותלמדו בקורסים הנכונים תוכלו להגיע למצב שבו תהיו סוחרים רווחיים בבורסה הישראלית ואף זו העולמית. שימו לב כי הדרך שלכם להצלחה במסחר במניות תלויה בהרבה גורמים, ובראש ובראשנה המוסד שבו תבחרו ללמוד.

כדי שתוכלו להצליח ככל הניתן בעתידכם בסחר בבורסה, מומלץ מאוד שתבחרו בבית ספר המכיל את המורים המקצועיים ביותר. מכללת אפיק היא מוסד כזה. אצלנו תוכלו להגיע להבנה מעמיקה במיוחד בכל הקשור לסחר במניות ואגרות חוב. המרצים במכללה ניחנים בניסיון של עשרות שנים בכל הקשור למסחר בבורסה, כך שתוכלו להיות בטוחים שכל אחד מהם מבין בדיוק על מה הוא מדבר. יתר על כן, לכל שאלה שרק תהיה לכם תוכלו לקבל את המענה הטוב ביותר, מתי שרק תרצו.

הפניה לעמוד שוק ההון. טקסט מקור: מסחר בשוק ההון האמריקאי

על לימודי שוק ההון במכללת אפיק

הירשמו עוד היום לקורס השקעות של מכללת אפיק ותוכלו להתחיל בדרך חדשה. תתחילו ליהנות מחיים טובים יותר, כאלה אשר ניתן להרוויח בהם כסף מהבית וללא בוס על הראש. בעזרת הגישה הנכונה גם אתם צפויים להצליח ולהיות סוחרים ממולחים. אז למה אתם מחכים? התחילו עוד היום על ידי כך שתקראו ככל הניתן על התחום ותוך זמן לא רב כך תוכלו להתחיל ולסחור!

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות