מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

מהן קרנות מחקות?

מהן קרנות מחקות?

מהן קרנות מחקות? ומדוע הן כה פופולאריות? ומה הקשר ביניהן לגבי קרנות נאמנות? במאמר הבא יסביר לכם הצוות של מכללת אפיק קצת יותר על מהן קרנות מחקות וייתן לכם מידע שימושי בנושא.

קרנות מחקות הן קרנות נאמנות שעל מנת שייצרו תשואה הן מסתייעות בריכוז של כספים של מספר אנשים המעוניינים להשקיע בקרן אחת בה הם בחרו. הכסף המושקע בקרנות מחקות, מושקע על פי תחזיות ומדיניות הקרן תוך שהקרנות המחקות הינם קבועות.

לדוגמא: קרנות מחקות של מדד תל אביב מאה יושקעו רק במכשירים או במניות של מדד זה במטרה לקבל את תשואות המדד. ההבדל בין קרנות מחקות לקרנות רגילות הוא בעיקר בניהול הכספים שמושקעים על מנת לייצר תשואה, כאשר הקרנות המחקות דומות יותר לתעודות סל מקרנות רגילות. בנוסף הקרנות עוקבות אחרי נתונים, מדדים ואינדקסים ללא ניסיון מוקדם של בעל ההשקעה והן קלות להבנות ועם עלויות שכמעט ולא קיימות. העדר העלות מגיע לידי ביטוי בכך שעל קרנות מסוג זה קיימים דמי ניהול נמוכים מאד ולעיתים אף אין דמי ניהול כלל על סוג זה של השקעה.

מה הקשר בין קרנות מחקות וסל נאמנות?

כיום ישנה מגמה להיכנס אל תעודות סל לשוק המקומי עם מחשבה כי משתלם יותר להשקיע במדדים ולצרוך עם קרנות הנאמנות מוצרים שונים. לכן ישנן יותר קרנות מחקות עם סל מורחב. הקרנות, העוקבות אחרי מדדים שונים, אינן תמיד מביאות למשקיע את תשואות המדד למרות הרצון של הקרנות להיות צמודות למדד.

קרנות מחקות נמדדות על ידי מדד מניות אגרות חוב ומשתנים אחרים כאשר ההיקף הרווחי של הקרנות גדל עם הזמן והוא עומד על עשרה אחוזים מתעשיית קרנות הנאמנות בארץ ובעולם.

מה כדאי לדעת על קרנות מחקות?

אם אתם רוצים לבצע סוג זה של השקעה חשוב לדעת כי קרנות מחקות לא נסחרות בכל יום, אלא פעם אחת ביום ובהתאם לשער הסגירה. בצורה זאת ישנה הגבלה על המשקיעים בקרנות. האנשים שמשקיעים בקרנות מחקות אינם יכולים לסחור אם ישנם שינויים ביום הבורסה והם סוחרים בהגבלה. כיום הרשות לניירות ערך עושה מאמצים כדי לגרום לתעשיית הקרנות המחקות ותעודות הסל להיסחר בכל שעות היום ובכך גם להקטין את הסיכונים שבסחר בהן.

בנוסף, למרות שציינו שאין דמי ניהול על קרנות מחקות חשוב לדעת כי ישנה עמלת מכירה ועמלת קנייה על עמלות מסוג זה מה שלא קורה בקנייה ומכירה של קרנות נאמנות רגילות. עם זאת המחיר של קניית העמלות המחקות נחשב טוב למדי והוא מתאים למי שרוצה לבצע השקעה זהירה בקרנות.

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות מקרקעין

שיתוף

פוסטים נוספים

הצצה לשיעורים שלנו

הי, אפשר להציץ פה על חלק מהשיעורים שלנו. האמת, הסרטון הזה טיפל’ה ישן, אנחנו עובדים על סרטון חדש 🙂 בסרטון הזה רואים קצרצרים מהשיעורים, אבל

אז מה המחירים של לימודי שמאות מקרקעין ?

אז איך זה קורה? בזכות מערכת לימודים מקוונת (LMS) , מערכת הכוללת רשת חברתית, קורסים דיגיטליים, תרגולים, מבחנים והרצאות של מיטב המרצים, הגענו לשיעורי הצלחה מטורפים

אדם על מחשב. כיתוב: איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

מה המוסדות שבהם אפשר ללמוד שמאות מקרקעין? מה לומדים בשמאות מקרקעין? ומה היתרונות של אפיק? השאלה איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין היא שאלה של הרבה

שלחו לנו הודעה

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות