מה זה ביטקוין

מה משמעות המונח ביטקוין, איך משתמשים בו, מה זה כריית ביטקוין, ומה אומר החוק בישראל – ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם חייבים לדעת

אתם כל הזמן שומעים את השם ביטקוין. להשקיע או לא להשקיע? אבל מה זה בכלל? ביטקוין הוא המטבע הדיגיטילי הידוע ביותר וגם הוותיק שבהם. שמו הרשמי Bitcoin והקיצור שלו במסחר BTC. הייחוד של מטבע הביטקוין ואחריו של מטבעות וירטואליים נוספים הוא שהמחיר לא מותאם לסחורה או לגוף מפקח. אלא הוא נקבע רק בהסכמה של רשת משתמשים ממחשבים שונים. תוכלו ללמוד עוד קצת על הנושא במאמר ביטקוין למתחילים ומידע מלא תמצו בקורס מסחר  בביטקוין ובמטבעות וירטואליים.

ביטקוין הוא הלחם של המילים ביט – שהיא יחידת הזיכרון הבסיסית במחשב, סיבית – וקוין. עד היום לא ידוע מי ממציא הביטקוין. הראשון שלמעשה יצר את הביטקוין היה משתמש או קבוצת משתמשים בשם סטושי נקמוטו, ולמרות שכמה אנשים טענו לכתר, עדיין אין ודאות מי זה והיכן הוא התחיל. רק שנה לאחר שהומצא, ב-2008, נעשה בבביטקוין שימוש בטכנולגיית בלוקצ’יין, המתעדת את כל השימוש במטבע מיצירתו ועד לידיים שהוא עובר. הרישום נעשה באמצעות שרשרת בלוקים, ומכאן בלוקצ’יין. 

שם ומייל פה ונשלח לך מיני קורס ופרטים, מתאים?

מהי כריית ביטקוין

יצירת המטבע הדיגיטלי כמטבע עובר לסוחר נקראת כרייה. הכורים הם הראשונים שמאמתים את העסקאות באמצעות כוח חישוב רב, אלגוריתם. הראשונים שמצליחים בכך מקבלים מטבעות ביטקוין. כמו כן הם בודקים שהעסקה מתועדת והמטבע לא מזויף. הם למעשה מחליפים את תפקיד המדינה והבנקים כמפקחים.

איך משתמשים בביטקוין

השימוש בביטקוין נעשה באמצעות ארנק דיגיטלי שבהקשר של ביטקוין מאפשר לעשות עסקאות במטבע גם מרחוק. התוכנה יכולה להיות בטלפון, במחשב נייח או נייד, או בחומרה ייחודית למטבעות דיגיטליים.

השימוש בביטקוין מצריך  גם סיסמה וכן כתובת יעד שאליה מגיע המטבע הדיגיטלי.  הכתובת הזו בנויה כמו סיסמה, כתערובת של מספרים ואותיות, 34-27 תווים. הסחר אף הוא מתנהל במערכת בלוקצ’יין או במערכות אחרות לסחר במטבעות וירטואליים.

יתרונות וחסרונות של הביטקוין

יתרון מובהק של הביטקוין הוא שיש מספר מוגבל של מטבעות ביטקוין שאפשר ליצור. אומנם זה רק כמה מיליונים, אבל  בכל זאת יהיה אפשר לייצר אותם עוד 100 שנה וקצת יותר.

עוד יתרון של הביטקוין שבאמצעות תכנות וחישובים הוא לא יכול לסבול מאינפלציה. הסיבה היא שידוע בדיוק מה מספר המטבעות שצריך כדי לא להציף את השוק. הביטקוין הפך בשנים האחרונות גם נתיב השקעה חלופי לשוק ההון ולהשקעות מסורתיות, כי התשואות בו יכולות להיות גבוהות הרבה יותר. עם זאת הוא גם תנודתי יותר וסובל מעליות ומירידות תכופות. לכן צריך ללמוד את התחום לעומק ולהבין מתי כדאי למכור ומתי לקנות ומתי להמשיך להחזיק. מגבלה נוספת היא שהסחר בביטקוין דורש ידע טכנולוגי מסוים. עם זאת נמצא כיום גם פתרונות הן לאבטחה והן לטכנולוגיה במצורים חלופיים של שוק ההון, כמו קרן נאמנות קריפטו או תעודת סל ביטקוין.

מגבלה נוספת של הביטקוין היא היבטים חוקיים, כמו רגולציה ומיסים השונים ממדינה למדינה ומשפיעים באופן ניכר על התשואה.  

סחר בביטקוין בישראל

בישראל גופים הסוחרים בביטקוין נתונים להסדרה וכן עליהם לשלם מס על רווחי הון. עבור סחר בביטקין בישראל יש לקבל על כך רישיון. עד לא מזמן בנקים סירבו לקבל כספים שמקורם בביטקוין, אך בעקבות פסיקה תקדימית חויבו הבנקים לקבל  2 מיליון שקל שמקורם בביטקוין.

בישראל גם רשות ניירות ערך מבחינה בין מטבעות להשקעה למטבעות לצריכה. המטבעות שנעשה בהם שימוש לצריכה אינם נחשבים נייר ערך. אך המטבעות להשקעה נחשבים כניירות ערך ולכן המיסוי עליהם הוא כמו המיסוי בשוק ההון, 25%. רוצים לדעת יותר? הצטרפו לקורסים שלנו.

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות מקרקעין

שיתוף

פוסטים נוספים

הצצה לשיעורים שלנו

הי, אפשר להציץ פה על חלק מהשיעורים שלנו. האמת, הסרטון הזה טיפל’ה ישן, אנחנו עובדים על סרטון חדש 🙂 בסרטון הזה רואים קצרצרים מהשיעורים, אבל

אז מה המחירים של לימודי שמאות מקרקעין ?

אז איך זה קורה? בזכות מערכת לימודים מקוונת (LMS) , מערכת הכוללת רשת חברתית, קורסים דיגיטליים, תרגולים, מבחנים והרצאות של מיטב המרצים, הגענו לשיעורי הצלחה מטורפים

אדם על מחשב. כיתוב: איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

מה המוסדות שבהם אפשר ללמוד שמאות מקרקעין? מה לומדים בשמאות מקרקעין? ומה היתרונות של אפיק? השאלה איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין היא שאלה של הרבה

שלחו לנו הודעה

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות