מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

למה צריך שמאי מקרקעין?

רכישת דירה כוללת בתוכה התייחסות לנושא תשלום המיסים, המשכנתא ועוד. לצד אלו חשוב כמובן להתייחס לנושא הליקויים בדירה. ליקויים שידיעה שלהם בטרם ביצוע העסקה יכולים להביא לעלות שונה של הדירה ובמקרים אחרים אף לביטול העסקה.

חלק מתפקידם של שמאי מקרקעין בישראל הוא ביכולת להתריע מראש על נזקים עכשוויים כמו גם בעיות עתידיות הנוגעות לדירה בה אנו מתעניינים. הערכת נזקים עכשוויים ועתידיים אודות הנכס על ידי שמאי המקרקעין מאפשרת לנו לקבל תמונה מדויקת של הנכס ולהבהיר לנו מהו שוויו האמיתי בהתאם לאותם בעיות ומפגעים שגילה שמאי המקרקעין.

תפקידו בפועל של שמאי מקרקעין

שמאי מקרקעין משמש בעצם כבלש החוקר את מה שמתרחש וקורה מתחת לפני השטח בכל הנוגע למבנים ונכסים. בפעילות זו מאפשר שמאי המקרקעין לתת הערכת שוויי מדויקת יותר לכל נכס. כזו שתאפשר לנו לדרוש כמוכרים לדרוש סכום המהווה את שווי האמיתי של הנכס או לחלופין כרוכשים – להעניק הצעת מחיר התואמת את מצב הנכס כפי שהוא באמת.

“עבודת הבלשות” של שמאי המקרקעין מגולמת בסופו של תהליך לתוך דו”ח שבו פירוט של כלל העובדות והנתונים, ממצאים שהתגלו על ידו, ניתוחים שביצע בהתאם לאותם נתונים וממצאים ומסקנותיו המקצועיות. הדו”ח אותו מפיק שמאי המקרקעין הינו דו”ח בעל אופי משפטי וניתן להשתמש בו כמסמך במו”מ מול האדם שמוכר לנו את הנכס, כמו גם מול רשויות דוגמת רשות המיסים, משרד השיכון וכו’.

מתי חשוב להזמין שמאי מקרקעין להערכת שווי נכס?

על פניו נראה שיש חשיבות בהזמנתו של שמאי מקרקעין להערכת שווי נכס במקרים ובהם נרצה לרכוש או לשכור דירה או נכס מסוים. כמו שכבר ציינו, חשוב להזמין הערכת שווי נכס אם אנו אלו שמעוניינים למכור הנכס או הדירה שלנו, לבטח אם יש וערך הדירה או הנכס עלה אך אנו לא יודעים להצביע כעת מהו הערך של הנכס ועל כן יש ונדרוש סכום נמוך משוויו האמיתי של הנכס שבידנו. מנגד, אם נדרוש סכום גבוה מידי יהפוך הנכס שלנו לכזה שלא יביא להתעניינות, כשהמתנתו על המדף זמן רב יביא לרתיעה של רבים המעוניינים לרכוש נכס בעל מאפיינים דומים.

בדיקת סביבת הנכס

לצד המעגלים הפנימיים של נכס או דירה אותם בוחן שמאי המקרקעין, הוא לוקח בחשבון  גם את סביבת הנכס וגם זו מקבלת ביטוי והתייחסות בדו”ח אותו הוא מפיק.

בדו”ח שמאי המקרקעין לא נוכל לקבל מידע מודיעיני מדויק מיהם השכנים ליד הנכס ומהם מאפייני ההתנהגות שלהם, אך נוכל לקבל מידע לגבי איכות התשתיות במקום, האם ישנו תכנון בחודשים והשנים הקרובים לחידוש ושיפור של תשתיות או הוספה של תשתיות מתקדמות וחדישות, מה יכלול הנוף מהנכס למול שינויי הבנייה מסביב והאם הנכס נמצא באזור הזוכה למדדים חיוביים במספר רחב של אספקטים.

בדיקה תכנונית של הנכס

שמאי המקרקעין יידע לענות לכם בצורה מדויקת מה מותר ומה אסור לבנות בנכס בו אתם מעוניינים. האם בעתיד נוכל להוסיף מרפסת והאם קיימת אפשרות לשבור קירות ולהפוך דירת שני חדרים לדירת שלושה חדרים כשמשפחתנו תתרחב.

בדיקת ברמה המשפטית

כאן בדיקת שמאי המקרקעין תאפשר לנו לדעת בוודאות מיהם הבעלים החוקיים של הנכס, האם קיים שעבוד על הנכס, כיצד הנכס רשום במנהל המקרקעין, מהם התקנונים הקיימים עבור נכס זה וכל שאלה משפטית אחרת שחשוב לכם להעלות ולהכיר.

ניתן כעת לענות על השאלה האם יש ביקוש לשמאי מקרקעין

מאמר זה עונה בעצם לשאלה האם יש ביקוש לשמאי מקרקעין.

עבודתו של שמאי המקרקעין בהערכת שווי הנכסים מהווה נדבך יסודי ובסיסי עבור אנשים פרטיים וחברות נדל”ן גדולות המעוניינות לקבל מידע מהימן ורחב אודות הנכסים בהם הם מעוניינים. שמאי המקרקעין לעתיד של מכללת אפיק יוכלו לספק למגוון רחב של לקוחות את המידע אודות נכסים וזאת באמצעות קורס גישות ועקרונות בהערכת מקרקעין לצד קורסים נוספים במכללה.

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות רכוש

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שלחו לנו הודעה

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות