מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

המרצים שלנו – סיימון ברטין

סיימון ברטין | עו"ד

סיימון ברטין הוא מרצה בקורס עד מומחה במסגרת ההתמחויות בלימודי שמאות רכוש. הוא מבעלי המשרד סיימון ברטין וגיל נש. הוא יועץ עסקי לחברות ומשמש כמנטור לעסקים קטנים ובינוניים, בתהליכי ובנייה עסקית והתייעלות ופיתוח עסקי. עוה”ד סיימון ברטין הנו בוגר תואר שני במשפטים בהצטיינות, מאוניברסיטת תל אביב. שאלנו אותו על תפקיד עד מומחה ועל הקורס.

 מה הדבר הכי חשוב לדעת בתור עד מומחה?

“בתור עד מומחה בכלל וודאי עד מומחה מטעם בית המשפט עליך לשמור על מקצועיות רבה ויושרה שאם לא כן ההשלכות לכך עלולות להיות הרסניות עבור הקריירה שלך”.

 מה האלמנטים בחוות הדעת שגורמים לשופטים להשתכנע? 

“בתי המשפט בארץ מתרשמים מנתונים וראיות שאינם משתמעות לשני פנים. ככל שאתה כעד מומחה תשמור על מקצועיות שופטים רבים ימנו אותך להיות עד מומחה מטעם בית המשפט”.

 במקרה של סתירה בין שני מומחים, כיצד השופטים מכריעים? 

“בתי המשפט רשאים לנהל דיון חקירות של עדים מומחים בסתירה ולקבוע איזו חוו”ד הם מאמצים ואיזו הם דוחים. דחיית חוו”ד של עד מומחה יכולה להוות אסון לקריירה של המומחה. מידי פעם בתי המשפט פשוט קובעים חוות דעת מכרעת מטעמו של מומחה מטעם בית המשפט”.

 היו מקרים שבהם חוות הדעת של המומחה הייתה רשלנית? 

“רשלנות בחוות דעת קיימת ויכולה להוות אסון לקרירה של המומחה”.

 למה צריך ללמוד קורס עד מומחה? 

“קורס עד מומחה יפתח בפניכם עולם חדש שבו תיחשפו להכנת חוות דעת מקצועית, כולל פורמאט כללי לכתיבה וכן חשיפת הסטודנטים לפסיקות מנחות בבתי המשפט בארץ ואין ספק שמי שיצלח את הקורס, יקבל כלים חשובים לעבודתו וודאי לקידום מעמדו כמומחה”.

קראו עוד: מיהו עד מומחה

 

רשימת מאמרים

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

קרא עוד »

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות