מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

מסחר יומי בביטקוין – מה הסיכונים ומה צריך לדעת?

כל מה שצריך לדעת על סחר יומי במטבעות וירטואליים, סיכונים, תנאי יסוד, זירות מסחר, רגולציה וגם על המסחר בלימודי אפיק

מה זה מסחר יומי בביטקוין? אם אתם רוכשים בביטקוין יש כמה אפיקים שתוכלו להשתמש בהם. שני האפיקים המקובלים ביותר הם מסחר יומי בביטקויון ומסחר פסיבי. המסחר היומי הוא המסחר של המקצוענים. אלו הסוחרים עם היד על הדופק שכל הזמן מזהים מגמות, ובכל יום מחליטים אם למכור או לקנות. היום זה כבר לא מסחר רק בביטקוין אלא במטבעות דיגיטליים בכלל. במאמר זה ניתן לכם מבוא קצר שהוא רק על קצה המזלג. מידע רחב יותר תמצאו בקורס לימודי ביטקוין – קורס מסחר בביטקוין ומטבעות וירטואליים.

לעומתם, סוחרי המסחר הפסיבי מקווים לטוב. אלו משקיעים לטווח ארוך, אחרים יגידו מהמרים. הם שמים את הכסף וברגע שיש צמיחה גדולה מוכרים אותו. אתם צודקים, זה לא שונה בהרבה מסחר במניות או בשוק ההון. גם שם יש מי שמעדיף לחכות עם הכסף ומי שבכל יום עוסק במסחר. ההשקעה היומית בשתיהן דורשת ידע ומקצועית ויחסית לאפיקים אחרים גם מוכנות לסיכון.

שם ומייל פה ונשלח לך מיני קורס ופרטים, מתאים?

 

סיכון במסחר יומי בביטקוין

רוב האנשים מגיעים לסחר יומי בביטקוין רק כי הם רוצים לעשות מיד כסף, אבל ההפסדים בסחר היומי עצומים, כמעט כולם מפסידים. כ-99% אם לדבר במספרים. אם מתחילים ללמוד בלי התמקצעות נלחמים ברובוטים ובסוחרים ותיקים שיודעים את כל הסודות.  כדי ללמוד מהמקצוענים צריך ללמוד מכלכלנים, אנליסטים, אנשים שזה הדיי ג’וב שלהם ולהבין שזה אחד התחומים המסוכנים בשוק. במכללת אפיק אנחנו מספקים את הסחורה. כדי להתחיל תוכלו למצוא כאן מדריך קצר על ביטקוין למתחילים. בכל מקרה באפיק אתם לא צריכים לסכן את הכסף שלכם. יש מסלול דמה וכך תוכלו לראות אם זה בשבילכם.

תנאי יסוד לסחר יומי בביטקוין

לפני שמתחילים כדאי להכיר כמה דברים חשובים. אומנם תלמדו אותם גם בקורס, אבל למה לא לבוא מוכנים?

הבסיס הוא להכיר את זירות המסחר ואת הטכנולוגית שיש היום בשוק, לדעת אילו מטבעות טובים ואילו פחות.

בנוסף צריך לדעת מה הכלים היום לניתוח של המסחר, ומה המגבלות, מה המיסוי ומה הרגולציה לגבי מטבעות דיגיטליים או מטבעות וירטואליים. להלן הפירוט:

בחירת זירת מסחר

יש המון זירות מסחר ויש כמה פרמטרים שבהם זירה נמדדת בהם: בטיחות, משיכות יומיות, זיהוי משתמשים, היבטי משטר, מגוון  מטבעות, נזילות, עמלות ועוד.

בטיחות:  לצד היבטים כמו סיסמאות, הצפנה ואימות משתמשים הדרך הכי טובה לדעת אם זירת סחר היא בטוחה היא אם היא ותיקה ומרובת משתמשים.  כיוון שזירות רבות נפרצות העדות הכי טובה היא הזמן שהן שרדו.

משיכות יומיות:  במסחר יומי בביטקוין אחת השאלות החשובות היא כמה תוכלו למשוך ביום. יש זירות מסחר שבהן יש מגבלה על סכום המשיכה ויש כאלו שבהן תיאלצו להמתין בין משיכה למשיכה.

זיהוי משתמשים: כיום רוב זירות המסחר הגדולות והחשובות דורשות זיהוי משתמשים באמצעות צילום תעודות זהות ועוד. לא כולם אוהבים את זה, יש כאלו שמעדיפים את האנונימיות אבל גם כאן יש סיכון גדול.

משטר: כדאי לסחור במקומות שבהם אין רגולציות, חרמות וסנקציות חדשות לבקרים. העדיפו לסחור במדינות שיש בהן משטר פתוח כמו ארצות הברית, קנדה וישראל.

מגוון מטבעות: אומנם עדיין בוחרים במילה ביטקוין כדי לתאר את הסחר במטבעות דיגיטליים. ככה זה, הראשון זוכה, כמו שיש כאלה שאומרים עדיין פלאפון למרות שעברו לחברה אחרת. אבל כיום יש מגוון מטבעות טובים בעלי ערך והם מאפשרים לכם לשחק במגוון האופציות. לכן העדיפו זירה מגוונת.

נזילות: נזילות חשובה לא רק בסחר קריפטו אלא בכלל. אומנם יש השקעות מניבות עם תשואה יפה אבל שקשה מאוד להוציא מהן כסף בזמן אמת. למשל השקעות באומנות וכן השקעות בשוק ההון בטווחים ארוכים.

אבל שוק הקריפטו הוא שוק נזיל ביותר. הכמות הגדולה של שחקנים, הזירות המתוחכמות יותר ופחות הגבלה על הסחר היומי הפכו את ההמרה למזומן, ולהפך, לקלה יותר. אך זה עדיין גורם שתלוי בזירת המסחר ויש לשים לב לכך.

עמלות: גם העמלות משתנות בהתאם לזירת המסחר. אך בעוד על הפקדה אין עמלות, עמלת משיכת מטבע היא בין 0.5% ל-1%. העמלות לקניית מטבעות דיגיטליים במזומן או אשראי הן גבוהות יותר ומגיעות ל-5%-8%. שימו לב שבסחר יומי יש עמלה על כל מכירה וקנייה. כך בסחר יומי תשלמו יותר עמלות מאשר בסחר לטווח ארוך.

רגולציה ומיסים עם מטבעות ביטקוין ומטבעות וירטואליים אחרים

הפיקוח על מטבעות דיגיטליים בסחר יומי ובכלל הוא בשני היבטים עיקריים: הלבנת הון ומיסוי. עד עתה, בגלל ההיבט של הלבנת ההון, הבנקים סירבו לסחור בביטקוין ובמטבעות דיגיטליים נוספים. אך בקרוב צו איסור הלבנת הון יחול גם על נותני שירות במטבעות מבוזרים בישראל, וכך גם בנקים יוכלו לסחור במטבעות דיגיטליים.

ההיבט השני הוא המיסוי. בישראל חלה חובת דיווח על רווחים מביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים. בישראל מטבעות וירטואליים מוגדרים כנכס, בדומה לנדל”ן, ולא כמט”ח. המס בישראל מתייחס רק לרווחי הון. זה עומד בישראל על 25% וחל רק על הרווח ולא על כל הסכום. כמובן שבכל מדינה יש מערכת מיסוי שונה ונלמד גם את זה.

במסחר יומי יש סיכון. המיסים יהיו גבוהים יותר כי אז הרווחים יכולים להיות מוגדרים כהכנסה מעסק ולא הכנסה מנכס. במקרה זה מס שולי יכול להגיע עד 50% לא כולל תשלומי ביטוח לאומי.

מה לומדים במכללת אפיק?

בקורס השקעה בקריפטו באפיק תלמדו את כל זה. על המטבעות הווירטואליים המובילים, על הטכנולוגיות העיקריות ועל שיטות הסחר המובילות. נלמד את הטיפים הטובים ביותר, לא רק לסחר יומי אלא גם לסחר פסיבי.

תלמדו איך לרכוש מטבעות משלכם,  תכירו את השיטות הכדאיות ביותר להימנע מהפסדים, ובעיקר תלמדו איך לא ליפול להונאות. באמצעות הידע של המרצים המנוסים תצליחו להימנע מטעויות של האנשים העושים את צעדיהם הראשונים בתחום.

נושאים נוספים וחדשים בתחום שתלמדו הם היחס בין שוק ההון לביטקוין ומונחים כמו תעודת סל ביטקוין, מניה עוקבת ביטקוין  וקרן נאמנות קריפטו – למי שפחות אוהב סיכונים ולא הטיפוס של הסחר היומי. תוכלו  ללמוד על זה קצת יותר במאמר “קורס מסחר במטבעות וירטואליים” והרבה יותר בהרשמה ללימודים, כאן למטה.

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות