מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

קורס מסחר במטבעות וירטואליים – מה ההבדל בין בלוקצ’יין לביטקוין

קורס מסחר במטבעות וירטואליים - מה ההבדל בין בלוקצ'יין לביטקוין - מכללת אפיק 2024

מה ההבדל בין מטבעות וירטואליים, בלוקצ’יין, ביטקוין ומושגים נוספים מעולם הקריפטו?

קורס מסחר במטבעות וירטואליים נקרא בשמות רבים: קורס מסחר בביטקוין, קורס בלוקצ’יין ועוד. מה ההבדלים ביניהם ומה לומדים בהם?

עולם המטבעות הווירטואליים הופך מעולם של משוגעים לדבר, שחיפשו את הדבר הבא, לכלי המשמש חברות גדולות ועסקים רבים. אומנם רוב המסחר בקריפטו הוא באינטרנט, אך גם עסקים קטנים רבים בישראל כבר מקבלים ביטקוין או מטבעות דיגיטליים אחרים.

ועכשיו קצת סדר במונחים: קריפטו או מטבעות קריפטוגרפיים הם שם כולל למטבעות מוצפנים שנדרשת סיסמה. בעזרת הסיסמה אפשר לסחור בהם ולממש אותם. הם נקראים בעברית מטבעות מבוזרים, משום שהשימוש בהם דורש הסכמה מבוזרת של המשתמשים.

אז מה זה ביטקוין? 

ביטקוין הוא למעשה המטבע הדיגיטלי הראשון שבו השתמשו בטכנולוגיה מוצפנת, מבוזרת ובהסכמת המשתמשים. מאז כבר עברו הרבה מים בירקון. היום אפילו מנכ”ל טסלה אילון מאסק מכריז שהוא משקיע בביטקוין.

ביטקוין פתח את הדרך לכולם ונתן ערך באמצעות טכנולוגיה שלא הייתה קודם. מיד היה ברור מה הערך שהיא נותנת. ביטקוין נחשב השקעה אלטרנטיבית, כמו השקעות בנדל”ן, השקעות במט”ח, השקעה באומנות, ולמעשה כל השקעה שהיא לא השקעה נטו בשוק ההון.  הטכנולוגיה בלוקצ’יין היא למעשה הטכנולוגיה המאפשרת את הסחר בביטקוין. 

קורס בלוקצ’יין

קורס בלוקצ’יין הוא כיום שם מדויק יותר מקורס השקעה בביטקוין. הסיבה היא שבלוקצ’יין היא בעצם הטכנולוגיה המאפשרת שימוש בו ובמטבעות דיגיטליים נוספים.  זו טכנולוגיה המאפשרת שימוש בסחר מאובטח ואימות משתמשים. כך הכסף שלכם בטוח יותר.

כיום אמנם יש גם טכנולוגיות אנונימיות לסחר במטבעות וירטואליים. אך אלו נחשבות פחות בטוחות. כמובן שביטקוין הוא לא המטבע היחיד, ובקורס אפשר ללמוד איך להשקיע במטבעות נוספים כמו אתריום, ליטקוין ועוד רבים שגם בהם משתמשים בטכנולוגיה זו. בלוקצ’יין נקראת ככה משום שהיא מבוססת על שרשרת בלוקים מוצפנים בשיטת קוד פתוח במקום מערכת אחת ייחודית שתנהל אותו.

מה לומדים בקורס מסחר במטבעות וירטואליים?

למרות כל השמות הרבים שיש לקורס מסחר במטבעות וירטואליים – קריפטו, בלוקצ’יין, ביטקוין – מסחר במטבעות וירטואליים הוא המדויק ביותר. הוא הרי לא מתאר רק טכנולוגיה אחת או מטבע אחד, אלא את תהליך הסחר וברור מה לומדים בו. כדי להתחיל ללמוד ולקבל רקע אתם מוזמנים לקרוא את המאמרים ביטקוין למתחילים ואיך סוחרים במטבעות דיגיטליים וקריפטו

אבל כדי להתמקצע צריך ללמוד מהמומחים. לשם כך יש את מכללת אפיק. אז מה לומדים? לצד הכרת התחום, המטבעות הווירטואליים המובילים, הטכנולוגיות העיקריות ושיטות הסחר, נלמד גם איך מפיקים רווחים מהסחר במטבעות וירטואליים, מה הטיפים הטובים ביותר, הן לסחר יומי והן לסחר פסיבי.

תלמדו גם איך להשיג מטבעות משלכם, מה השיטות הטובות ביותר להימנע מהפסדים, ובעיקר איך להיזהר מהונאות, כי לצערנו בתחום הזה יש גם לא מעט שקרים ומינופים, אבל בעזרת ידע מהמנוסים תצליחו להימנע מטעויות של מתחילים.

הנושאים העיקריים הנלמדים הם מבוא לעולם הקריפטו, הכרה עם פלטפורמות הסחר העיקריות כולל עלויות ועמלות, איך פותחים ארנק דיגיטלי וממה להיזהר;.מהן הודעות שוק ואיך עובדים לפיהן; מהי כריית מטבעות ואיך נוצרו הכורים הראשונים; פקודות המסחר; תצורות טכניות; זיהוי מגמות בשוק ובעיקר איך להשקיע חכם.

שוק ההון ומסחר מטבעות וירטואליים – קרן נאמנות קריפטו, תעודת סל ביטקוין וחוזים עתידיים

נלמד גם על מגמות חדשות המשלבות בין שוק ההון למסחר במטבעות דיגיטליים, קרן נאמנות קריפטו ותעודת סל קריפטו. כל אלו הם מכשירים פיננסיים המחקים את התנהגות הביטקוין. ההחזקה היא דרך גופי השקעה לגיטימיים מפוקחים, כך שיש יותר ביטחון וגם לא צריך לזכור את הסיסמה. החיסרון הוא שהעמלות גבוהות לעומת אחזקה ישירה של המטבעות. 

תעודות סל ביטקוין הן תעודות הכוללות השקעות בחברות שונות, ובהן גם חברות המחזיקות במטבעות ביטקוין וגם חברות העוסקות בפיתוח הטכנולוגיה עצמה. מניה עוקבת היא למעשה השקעה במניה של קרן או בית השקעות העוקב אחר הביטקוין. דרך אחרת להשקיע היא דרך חוזים עתידיים – חוזים שלפיהם הקונה מבטיח לקנות את הביטקוין, או המטבע הווירטואלי במועד מסוים. החוזים העתידיים הפכו למכשיר פיננסי בעצמם ואפשר לסחור גם בהם.

כל הכלים העוקבים משמשים דרך בטוחה יותר, ופחות תנודתית למי שלא כל כף אוהב סיכונים. גם פחות צריך להתעסק עם טכנולוגיית הבלוקצ’יין, ולא צריך לזכור את הסיסמה. אבל כאמור, העמלות גבוהות ואם רוצים להרוויח יותר, ולנהל את הסיכונים בעצמכם, צריך להתמקצע ולהבין את כל העולם הזה לעומק, ודאי בסחר יומי.

למה ללמוד סחר במטבעות וירטואליים?

ראינו שביטקוין ומטבעות אחרים הם כבר תחומים שמעניינים לא רק משקיעים חדשים ומשוגעים לתחום אלא משקיעים מתוחכמים, בהם האיש העשיר ביותר בעולם אילון מאסק, בתי השקעות וקרנות. לימודי מסחר במטבעות וירטואליים יאפשרו לכם להבין את התחום לעומק ובלי לעשות טעויות.

במכללת אפיק תוכלו ללמוד קורס מקוצר וממוקד בלימודי אונליין בלבד, כמו שסוחרים במטבעות וירטואליים. תוכלו לבצע סימולציות בסחר בלי לסכן את כספכם. מעניין אתכם? אפשר להירשם עכשיו ולהתחיל ללמוד לסחור כמו המקצוענים.

 

Main website contact form
כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

טופס ראשי
הסכמה לתקנון

פוסטים נוספים

תמונת קופיה רושמת. כיתוב: מי מכבד מטבעות דיגיטליים

איפה אפשר לשלם בקריפטו

אחת השאלות לגבי מטבעות דיגיטליים היא אם הם רק להשקעה או שיש להם ערך במסחר? אז מי מכבד מטבעות דיגיטליים? מעסקים קטנים עד תאגידים

מדריך להסבה מקצועית למייל,
מתאים?

טופס ראשי
הסכמה לתקנון
ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות

טופס ראשי
הסכמה לתקנון