מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

הסיפור המדהים של המתקפה האמריקאית על הביטקוין

יש מלחמות שמתרחשות בשדה הקרב, ויש כאלה שמתרחשות בזירה הפיננסית, והן לא פחות מפחידות.

אחד הסיפורים המדהימים של עולם המטבעות הדיגיטליים פרץ לתודעת הסוחרים לפני מספר שנים, ולמרות שהמדליף הצליח להישאר מחוץ לאור הזרקורים, המידע שהוא חשף עשה את דרכו לפורומים הפרטיים של כמה מסוחרי הביטקוין הגדולים בעולם. 

ההדלפה שעשתה לה כנפיים נגעה לתכנית מגירה סודית של לא אחרת מאשר ממשלת ארה”ב המיועדת ליום הדין של הדולר האמריקאי. הפחד מקריסת ערכו של הדולר הביא את מקבלי ההחלטות להכין תכנית למקרה של בריחת הציבור האמריקאי לעבר מטבעות אלטרנטיביים – וביניהם גם הביטקוין.

 

להשתלט על 51% 

בשביל להבין את הההגיון של התכנית, ואיך בכלל מתקפה אמריקאית על הביטקוין יכולה לעבוד, צריך להבין איך פועלת שרשרת הביטקוין.  

שרשרת הבלוקים של הביטקוין (הבלוקצ’יין) בנויה בצורה כזו שכל עסקה שנוצרת מצריכה 10 דקות של עיבוד, ב-10 דקות האלה חברי הרשת “מאשרים” כי העסקה היא ייחודית, כלומר, שלא נוצר מטבע שכבר זהה למטבע אחר. 

התכנית האמריקאית היתה פשוטה: להשתלט על 51% ממטבעות הביטקוין ובכך לחסל את ההיזון החוזר של השרשרת. כאשר גוף בודד שולט על 51% מהמטבעות, הוא יכול להפריע לתהליך היצירה של בלוקים חדשים, ולמעשה להשתלט על כל תהליך יצירת הבלוקים במערכת. עפ”י ההדלפות, ארה”ב הכינה תכנית לרכישת  51% ממטבעות הביטקוין בעולם… אך נתקלה בבעיה. 

מה שגילו האמריקאים, הוא שמספר מצומצם של סוחרים (“ידיים חזקות”), מחזיקים בכמויות אדירות של ביטקוין ולא יציעו אותם למכירה בשום מחיר. בסופו של התהליך היו סוחרים הגורם העיקרי שעמד בין ארה”ב לבין הכנת התשתית של רכישת מטבעות לקראת אפשרות ההוצאה שלה לפועל בעתיד. 

איפה התכנית הזאת היום? 

הרבה מים עברו בנהר, תעשיית הבלוקצ’יין התפתחה וכיום הביטקוין  כבר אינו השחקן היחיד בשוק. בימים אלה תעשיית הבלוקצ’יין בכלל והביטקוין בפרט הולכים  ומסתמנים כפתרון ולא כבעיה, כאשר מדינות בכל רחבי העולם כבר עושות צעדים ראשונים לאמץ אותה: 

נשיא סין הודיע על נכונותו לאמץ את טכנולוגיית הבלוקצ’יין וגרם בכך לזינוק של 30% במחיר הביטקוין. גם ברוסיה נעשים נסיונות ליישום טכנולוגיית בלוקצ’יין וגם הרשות המוניטרית בסינגפור נכנסה לתמונה. אפילו מדינות בתוך ארה”ב כבר מתחילות לאמץ את הטכנולוגיה החדשנית. 

במצב העניינים הנוכחי נראה שממשלת ארה”ב צפויה להתיישר עם העולם ולא להילחם עם הקדמה. רוצים לצאת לקפוץ על הטכנולוגיה החדשה של המאה ה-21? 

הצטרפו למסלול המלא למסחר במטבעות דיגיטליים >> 

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות מקרקעין

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

טופס ראשי
הסכמה לתקנון

פוסטים נוספים

מדריך להסבה מקצועית למייל,
מתאים?

טופס ראשי
הסכמה לתקנון
ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות

טופס ראשי
הסכמה לתקנון