מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

קורס מט”ח, קורס מטח – מה לומדים בו – מכללת אפיק 2024

קורס מט"ח - כל מה שצריך לדעת על מסחר במטבעות, על ההבדלים בין המטבעות ובכלל על מסחר בקורס מטח - מתחילים.

קורס מטח הוא למעשה ראשי תיבות של קורס מטבע חוץ.

אלו המטבעות הזרים כמו דולר, אירו, ליש”ט, יין ואחרים. השקעה במט”ח היא חלק חשוב מתיק ההשקעות. משקיעים רבים הניבו תשואות יפות ממכירת מטבעות חוץ, טרם איבדו את ערכם, או  ידעו לזהות מטבעות צומחים. אם גם אתם רוצים להגדיל את תיק ההשקעות שלכם ולעקוב אחר מה שקורה בעולם כדאי לקרוא על קורס המטח.

מהו קורס מט”ח?

קורס מטח או קורס מט”ח הם לימודים בנושא מטבע חוץ,  מט”ח. הקורס עצמו הינו חלק מלימודי קורס שוק ההון הרחב. והוא מתמקד במסחר של מטבע חוץ. בכל יום אנו קוראים במדורי הכלכלה על המסחר, אך בשביל לסחור במטח יש צורך בידע רחב ומעמיק יותר.

קורס מסחר מט”ח הוא הקורס היסודי והבסיסי ביותר ללימודי שוק ההון ומסחר, בהסתמך על תנודות שערי החליפין של מטבעות החוץ השונים.

למי מתאים ללמוד קורס מט”ח

קורס מטח מתאים בעיקר לאנשים שמתעדכנים כל הזמן מה קורה עם כלכלות העולם, למשל בארצות הברית. לאנשים שחשוב להם לדעת מה ערך הדולר, היורו והליש”ט, אך גם רוצים לדעת על הזדמנויות במטבעות שלא כל כך מדוברים, כמו הדינר הירדני או הרנד הדרום אפריקני. תתפלאו לגלות כמה הזדמנויות יש בכלכלות מתפתחות. גם אתם אנשים אנליסטים עם אהבה לסטטיסטיקות ומספרים, סיכוי רב שקורס מט”ח הוא בשבילכם.

Main website contact form

למה חשוב ללמוד קורס מטח

לימודי מסחר במט”ח הם מסוגי המסחר בשוק ההון החשובים והמרכזיים ביותר, פוטנציאל המסחר במט”ח הוא גבוה, לכן חשוב להבין את החומר הנלמד כמו שצריך. אנו מאמינים שאת קורס מטח צריכים ללמד אנשים מנוסים ומלומדים. כך תוכלו באמת  להבין את החשיבות, את הפוטנציאל ואת דרכי המסחר הטובות ביותר ללימוד מסחר במטח. הלימודים מטרתם להקנות לסטודנטים כלים על מנת לבצע מסחר ולהרוויח בעקבות תנודות שערי החליפין – הבדלי השער בין המטבעות השונים. לימודי מסחר במט”ח למעשה הם פרק שלם בקורס מסחר בשוק ההון. לימודי מטח יעניקו לכם רקע בתחום המסחר באפיק זה, ותוכלו להיכנס לעניינים במהירות.

מה צריך לדעת לפני התחלת קורס מטח – תנאי קבלה

לא נדרש ידע קודם עבור לימודי מסחר במט”ח! לימודי מטח ניתן ללמוד מאפס ואין צורך בידע קודם בנושא הזה או בכל נושא אחר. כמו שציינו, זה הבסיס לקורס שוק ההון שמקנה יסודות טובים בהמשך.

אחת הסיבות שסטודנטים בקורס מט”ח מתחילים את הלימודים היא שאין צורך בידע קודם, ולאחר סיום הקורס נפתחים עולמות של אפשרויות תעסוקה מעניינות ורווחיות.

מה לומדים בקורס מט”ח?

במהלך קורס מטח הסטודנטים לומדים על עולם המסחר במט”ח בשוק ההון. דרכי הפעולה, יתרונות שיטת המסחר, חסרונות שיטת המסחר וידע בסיסי על שוק המט”ח.

מטרת הקורס היא להעניק לסטודנט ידע במושגי יסוד מרכזיים המשמשים בשוק המט”ח. הסטודנטים לומדים איך לבחור השקעה נכונה, איך לבצע אותה בצורה הטובה ביותר ואיך להימנע מטעויות נפוצות של סוחרים מתחילים.

  • מבוא למט”ח
  • ניהול הון עצמי
  • הבנה ותפעול מערכת המסחר
  • מסחר באופציות וריביות
  • ניתוח טכני
  • מינוף
  • גידור סיכונים

לאחר שהסטודנטים לומדים את הנושאים האלה כחלק מקורס מט”ח הם עוברים לשלב הפרקטי של הבנת לוגיקת המסחר והיכרות מלאה עם חדר עסקאות מט”ח ותפקידי העובדים בתחום

זמן הלימודים בקורס

כפי שציינו, קורס מטח הוא חלק מלימודי שוק ההון הכוללים 17 שיעורים. המט”ח הוא חלק מרכזי מהשיעורים. ניתן לצפות בשיעורים בזמן שלכם, בקצב שלכם, לראות שוב דברים שלא הבנתם עד הסוף, ונהפוך הוא, לדלג על דברים שכבר הפנמתם. 

יש מקומות שבהם קורס המט”ח נמשך זמן רב יורת. הדגש שלנו הוא להתמקד במה שחשוב ולעבור לפן היישומי בזריזות עם כל הכלים שאתם צריכים.

לאחר שסיימתי קורס מט”ח – איפה אעבוד?

לאחר סיום לימודים וקורס מט”ח ישנן אפשרויות רבות ומגוונות לעבודה. ניתן לפתח למשל קריירה מעניינת ורווחית כיועץ השקעות ומנהלי תיקי השקעות בבנקים ובשוק ההון (כמובן עם זיקה למט”ח), בבורסה לניירות ערך, חברות ביטוח ועוד.

קורס מט”ח אונליין

לימודי שוק ההון באפיק הם רובם ככולם אונליין. בנוסף לעובדה שלימודים מהבית חוסכים לכם זמן, שאתם יכולים ללמוד בקצב שלכם וכדומה, בשוק ההון ובלימודי מטח זה חשוב אפילו יותר, כיוון שכל המסחר כיום נעשה מהבית ובעזרת סימולציות ומערכות מסחר דמו תוכלו לדעת איפה אתם עומדים.

לימודי מט”ח הם חלק מלימודי שוק ההון במכללת אפיק. מוזמנים ליצור קשר לפרטים נוספים.

Main website contact form
כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

Main website contact form

פוסטים נוספים

מדריך להסבה מקצועית למייל,
מתאים?

טופס ראשי
הסכמה לתקנון
ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות

טופס ראשי
הסכמה לתקנון