מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

תחקיר: באיזו מכללה אחוזי המעבר בשמאות מקרקעין הגבוהים ביותר?

אז מה אחוזי המעבר בשמאות מקרקעין? כידוע, אחוזי המעבר בבחינות שמאות מקרקעין לעיתים נמוכות, עם זאת, יש מכללה אחת , שהחל מ 2017 עושה שינוי ענק לטובה בתוצאות של הסטודנטים, ספויילר - אנחנו :)

תחקיר: באיזו מכללה אחוזי המעבר בשמאות מקרקעין הגבוהים ביותר?

איך מכללה אחת משפרת תדיר את אחוזי המעבר בשמאות מקרקעין? איך קורסים אונליין עוזרים לזה? ומה יש בלימודים באפיק שאין באף מקום אחר?

קליק פה לקריאת הכתבה בכלכליסט >>>

הלם ותדהמה, כך תיארו חברי מועצת שמאי מקרקעין את תחושותיהם לאור תוצאות הבחינה במדידה ומיפוי שהעידו על אחוזי המעבר בשמאות מקרקעין  – הגבוהים לעומת אחוזי המעבר בבחינות הארציות. מניתוח התוצאות עולה נתון מדהים של כ-95% הצלחה לסטודנטים של מכללה ספציפית. חשוב להבין בחלק מהבחינות  אחוזי המעבר בשמאות מקרקעין נמוכים, מאוד, בייחוד הבחינה המסכמת שבשנים קודמות אחוז העוברים בה עמד רק על קצת יותר משליש. באפיק מאמינים שאם הידע מאורגן נכון,, עם הסברים טובים וכמובן מערכת תרגול נוחה וזמינה, אין סיבה לא לעבור את הבחינות.

שם ומייל פה ונשלח לך את כל מה שצריך לדעת על
לימודי שמאות מקרקעין

Main website contact form

בעקבות התוצאות בוצעו מספר בדיקות עומק של כלל נבחני המכללה מהם עלו נתונים חסרי תקדים של 93% הצלחה לעוברים את קורס יסודות התכנון העירוני ו-75% להנדסת בניין והנדסה אזרחית.

הנתון המפתיע ביותר עם זאת, שמור ככל הנראה לבחינת מיסוי המקרקעין. מסתבר כי כשליש מבין העוברים את הבחינה הארצית השתייכו לאותה מכללה בדיוק – מכללת אפיק – אשר זכתה לכתבה מיוחדת באתר “כלכליסט”

כותרת מעיתון: מכללת אפיק מציגה שיעורי מעבר מרשימים בקרב תלמידה. כתבה על אחוזי מעבר בשמאות מקרקעין

שיטת “המעטפת” המשפיעה על אחוזי המעבר בשמאות מקרקעין

כיצד מצליחה מכללה אחת מרחובות לעשות במשך שנים את מה שאחרות מתקשות בו, להגדיל את אחוזי המעבר בשמאות מקרקעין? בראיון לכלכליסט סיפר מנכ”ל המכללה אלי קאופמן את סוד ‘המעטפת’.

“בכל בחינה יש שני גורמים עיקריים שיקבעו אם תצליח או תיכשל” הוא מסביר, “הראשון הוא ללמוד עם מרצה שמכיר טוב את העדכונים שמתרחשים בבחינות, מרצה שחי את המקצוע, והדבר השני הוא היכולת ללמוד את החומר בצורה מסודרת בקצב שלך”.

על הגורם השני מציב קאופמן דגש עיקרי. “מי שמגיע ללמוד שמאות מקרקעין הוא בדר”כ איש עסוק והרבה פעמים יש לו ילדים או קריירה אינטנסיבית, במכללות אחרות אנשים כאלה בדר”כ מוותרים באמצע, אבל אנחנו מצליחים לשמור אותם כי אנחנו היחידים שמציעים להם מסלול לימודים אונליין שבו הם יכולים לחלק את הזמן שלהם בצורה נוחה”.

אלי קאופמן, מייסד ומנכ
אלי קאופמן, מייסד ומנכ”ל מכללת אפיק

“עוגן משמעותי בהכשרת שמאי העתיד”. המנכ”ל אלי קאופמן.

עדויות מהשטח

מי שהרימו גבה לאור השיטה החדשה של מכללת אפיק סברו תחילה כי מסלול לימודים ארוך אינו מתאים ללימודי אונליין, אך התוצאות ועדויות הסטודנטים שינו את דעתם. דוגמא טובה לסטודנט שכזה הינו אורי סופר, אדריכל ומהנדס אזרחי מחברת א.ס. נדלניסט אדריכלות, שמאות וייעוץ.

“לפני שנרשמתי עשיתי לא מעט בדיקות, בירורים והתייעצויות”, הוא משחזר. “בחינות המועצה הן אתגר לא פשוט, ומבחינתי היה קודם כל חשוב למצוא מסלול שיאפשר לי להתמודד איתן בהצלחה, זו הסיבה היחידה שבחרתי ללמוד אונליין.”

אורי סופר. “ללמוד אונליין מכל מקום ובכל זמן”. (צילום: באדיבות א.ס. נדלניסט אדריכלות, שמאות וייעוץ)

מפאת אורח החיים עמוס והלו”ז הצפוף מספר אורי כי הוא לא היה מסוגל לקחת פסק זמן מהעבודה. “להתייצב להרצאות פרונטליות בכל שבוע זה בלתי אפשרי” הוא אומר, “המסלול המקוון סיפק לי את הגמישות ללמוד במקום ובזמן שמתאימים לי”.

העתיד של לימודי שמאות המקרקעין

על רקע הביקוש העז לשמאי מקרקעין, יעקבו כעת הנבחנים על המשך הצלחתה של מכללת אפיק לאור הישגיה בתחום אחוזי המעבר בשמאות מקרקעין. מסלולים אלה להכשרת שמאי מקרקעין מהווים יעד מרכזי לאקדמאים המעוניינים לשפר את שכרם ולהיכנס לשוק הנדל”ן בדלת הראשית, והמכללה שמה לעצמה ליעד להגיע לכל סטודנט בכל מקום בארץ.

“התפקיד שלנו הוא להנגיש את הלימודים לכולם ולעזור להם לעמוד בדרישות הקפדניות של התחום”, מסכם קאופמן. “זו הסיבה שפתחנו קו ישיר למי שמעוניינים ללמוד במסלול האונליין מכל מקום בארץ”. המכללה מבקשת מכל מעוניינים לפנות אליה  בלחיצה על הקישור והשארת פרטים ומבטיחה לחזור לכולם.

סטודנטים מצטיינים באפיק

אחוזי המעבר בשמאות מקרקעין, הגבוהים לאין ערוך,  מאפשרים הצטיינות של סטודנטים. רבים. אומנם הרבה מאחוזי המעבר קשורים לשיטות הלמידה הייחודיות של אפיק, בה הושקעה חשיבה, כסף וזמן בכדי שהלימודים יהיו מאורגנים, מהירים ויעילים, אך כבוד גדול מגיע גם לסטודנטים המצטיינים. הם משקיעים, לומדים, את כל החומר, מתרגלים ומתייעצים .כך למשל סיפר לנו אמיר היימן, בעל ציון 95 במדידה ומיפוי לעומת 79.4 בארצי:

“אני חושב שהמרצים באפיק פתוחים, ומאוד חשוב להם לעזור לך. הם הרבה יותר שמים דגש על אחוזי המעבר, והם רוצים לעזור לך להגיע למבחנים מוכן”. גם איתן כלפון שקיבל 90 בהנדסת בניין לעומת 67 בארצי אמר דברים דומים:

“הדגש באפיק הוא שמכינים אותך לבחינות. למשל הבחינה במיסוי, שהייתה הכי קשה, וקיבלתי בה ציון מעולה”.

להרשמה ללימודי שמאות מקרקעין לחצו כאן >>

Main website contact form
כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

שלחו לנו הודעה

טופס ראשי
הסכמה לתקנון

מדריך להסבה מקצועית למייל,
מתאים?

טופס ראשי
הסכמה לתקנון
ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות

טופס ראשי
הסכמה לתקנון