מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

שמאי מקרקעין בתל אביב – מהן זכויות הבנייה הייחודיות שעליו להכיר? 2024

שמאי מקרקעין בתל אביב יפו מהווה עיר מרכזית בישראל כשבה גם בולטות רבה בכל הנוגע לערך הנדל"ני המגוון שבה. הגיוון הנדל"ני של תל אביב יפו הופך אותה לכזו הדורשת משמאי מקרקעין בעיר לדעת ולהכיר מקרוב אודות מאפייניה הייחודיים.

שמאי מקרקעין בתל אביב זה לא עוד שמאי, שמאי מקרקעין בתל אביב חייב לקחת בחשבון מספר תוכניות שמשנות את השומה שלו, לעיתים מקצה לקצה. 

כפי שכבר נחשפנו קודם, מקצועו של שמאי המקרקעין מאפשר לו לפתח לאורך השנים התמחות ייחודית בתחום. כיום ניתן למצוא שמאי מקרקעין להם מומחיות בבחינת דירות במסגרת המחיר למשתכן, ידע בכל הנוגע לרכישת נחלה במושב וכפי שניתן יהיה לראות בכתבה זו גם שמאי מקרקעין להם התמחות בכל הנוגע למאפיינים הייחודים של הנדל”ן בתל אביב יפו.

כשמאי מקרקעין בתל אביב, מה מאפיין אותה ואת יפו ברמה הנדל”נית?

תל אביב יפו נחשבת לעיר בה קיים גיוון אדריכלי רחב, בין אם בבנייה וקיומם של גורדי שחקים במרכז, מבנים לשימור ואף בנייה צמודת קרקע. לצד אלו קיימים בעיר מתחמי נדל”ן המוכרזים כ”עיר לבנה”, כשבשנת 2003 הגדירו באונסק”ו את אותם מתחמי העיר הלבנה כאתרי מורשת עולמית.

האוכלוסייה בתל אביב יפו גדלה לאורך זמן, מה שמביא לתהליכים רחבים של עיבוי הבנייה וזאת תוך הרצון לשמר בעיר את המורשת האדריכלית הקיימת בה. אי לכך, נדרש משמאי ממקרקעין בתל אביב העובדים בפרויקטים הנוגעים לעיר, להכיר ולשלוט מקרוב בכל התוכניות המגדירות את רמות השימור השונות, כשכל רמת שימור מגדירה ומגבילה אודות ניצול זכויות הבנייה בכל נקודה.

בעלי נכסים בתל אביב יפו אינם מכירים מקרוב את מוגבלויות הבנייה וההרחבות ואף לא מודעים לקיומן של זכויות בנייה נוספות, שיישום שלהם יאפשר להם להניב הכנסה גבוהה הרבה יותר מהנכסים שברשותם. כאן השימוש בשמאי מקרקעין בתל אביב, שמאי לו התמחות בנדל”ן בתל אביב יפו דווקא, קריטית והוא יוכל להעניק לכל בעל נכס בעיר להכיר את מרחב פעילותו וזאת מבלי לבזבז זמן וכסף על הרחבות בנייה אסורות או להימנע מלנצל הרחבות להן לא היה מודע.

מחפשים שמאי מקרקעין בתל אביב? משאירים פרטים ונשלח לכם 3 הצעות לשמאי מקרקעין בתל אביב.

תוכנית המתאר תא5000

תוכנית המתאר תא5000 מבוססת על חלק מ”חזון העיר” של תל אביב יפו כפי שחזון זה אושר בזמנו על ידי מועצת העיר. התוכנית כוללת קווים אסטרטגיים מרכזיים הכוללים שמירה על מעמדה של תל אביב יפו כעיר המהווה מרכז כלכלי ותרבותי, קידומה של העיר עבור כלל תושביה ופיתוח של מרחבים עירוניים אטרקטיביים עבור תושביה והם עבור מבקרים ותיירים מבחוץ.

במסגרת תוכנית המתאר תא5000 נקבעו אילו מקומות בעיר ראויים לשימור ובאילו מקומות ראויים ומאושרים לפיתוח נדל”ני, בין אם בעבור מסחר ובין אם מגורים. בתוך התכוניות יגלו שמאי המקרקעין הוראות והנחיות המתייחסים לנושאי תחבורה, סביבה ושאר היבטים הנוגעים לפיתוחה הפיזי של העיר – תוכנית שעל שמאי מקרקעין בתל אביב להכיר מקרוב.

תוכנית תא 3616א

התוכנית השנייה שעל שמאי מקרקעין בתל אביב להכיר הינה תוכנית תא 3616א. מדובר על תוכנית הקובעת את זכויות הבנייה לבנייה חדשה בעיר ואף זכויות בנייה לתוספות בנייה על גבי בניינים קיימים וזאת תוך שמירה על אופי הסביבה והשאיפה להביא ולהקל על בעלי הנכס בכל הנוגע להליכי התכנון והרישוי.

תוכנית תא 3616א הינה תוכנית המחליפה תוכניות קודמות של תל אביב יפו. התוכנית מטמיעה את  מדיניות התכנון העירונית עבור פרויקטים של חיזוק מבנים מפני רעשי אדמה בהתאם לתוכניות תמ”א 38 הנפוצות בלא מעט אזורים ושכונות בעיר.

ברוב המקרים תוכנית תא 3616א מאפשרת הרחבת בנייה של מבנים בני חמש קומות למבנים בני שש קומות יחד עם קומת גג חלקית ואף למבנים בני שבע קומות וקומת גג חלקית ברובעים מסוימים.

התמקצעות שמאי מקרקעין בתל אביב – יפו ובערים ורשויות מקומיות

חלק משמאי מקרקעין בישראל  בוחרים להתמקצע ולהעניק התייחסות נקודתית למגמות הנדל”ניות והאדריכליות של ערים ורשויות מקומיות בישראל. אלו מאפשרים לאותם שמאים להתמחות במוקדים שונים ברחבי ישראל תוך הכרת תוכניות מתאר שונות אותם ירצו עיריות וגופי ממשל לקדם.

התמחות באזור מסוים וספציפי , כשמאי מקרקעין , היא פלוס אדיר וזאת על אף שכידוע, בנקים שולחים שמאי מקרקעין מתל אביב גם לערים אחרות וכן אין מניעה לרכוש את שירותיו של שמאי מקרקעין  מתל אביב לעבודה בערים אחרות.

רוצים הצעה לשמאות לנכס שלכם? משאירים פה פנייה >>

 

שמאי מקרקעין בתל אביב – אצל המקצוענים
כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

שלחו לנו הודעה

טופס ראשי
הסכמה לתקנון

מדריך להסבה מקצועית למייל,
מתאים?

טופס ראשי
הסכמה לתקנון

נדלן מעניין אותך?
כדאי שנדבר:

טופס ראשי
הסכמה לתקנון
ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות

טופס ראשי
הסכמה לתקנון