מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

תעודת שמאי מקרקעין או רישיון שמאי מקרקעין – מה זה אומר? מדריך 2024

תעודת שמאי מקרקעין או רישיון שמאי מקרקעין מה זה אומר? רישיון שמאי מקרקעין מקבלים לאחר מעבר של 14 בחינות הסמכה ממשלתיות -כל הפרטים פה
מהי תעודת שמאי מקרקעין או רישיון שמאי מקרקעין

אתם רוצים להיות שמאי מקרקעין? להיות מעורבים בעולם המופלא של עסקאות הנדל”ן? להיות מודעים יותר לעולם הביטוח, להעריך שווי של דירות, בתים, מקרקעין? מצוין, אבל איך אפשר להתחיל. קודם כול כדאי לקרוא על לימודי שמאות מקרקעין.

כדי להיות שמאי מקרקעין אתם תצטרכו רישיון שמאי מקרקעין שנקרא גם תעודת שמאי מקרקעין. תעודת שמאי מקרקעין היא בעצם הרישיון שמוכיח שעברתם את בחינות ההסמכה לשמאות המקרקעין בהצלחה וכן שצלחתם שנת סטאז’ אצל שמאי מקרקעין מנוסה. את תעודת שמאי המקרקעין מעניק משרד המשפטים.

שם ומייל פה ונשלח לך את כל מה שצריך לדעת על
לימודי שמאות מקרקעין

Main website contact form

מה ההשכלה הדרושה לשמאי מקרקעין

למאמר מלא: תנאי הקבלה ללימודי שמאות מקרקעין

בעיקרון כל אחד בעל תואר ראשון יכול להיות שמאי מקרקעין, לא משנה מה הוא למד. את לימודי שמאות המקרקעין אפשר להתחיל עוד בטרם סיימתם את התואר. במכללת אפיק תוכלו להתחיל מיד לימודי שמאות מקרקעין אונליין גם ללא תנאי קבלה, כמו תואר, ציון מינימלי וראיון קבלה.

עם זאת, בוגרי אוניברסיטאות מוכרות בארץ יכולים לקבל פטורים מבחינות מסוימות בהתאם להחלטת מועצת השמאים. הקורסים שעבורם מקבלים פטור הם קורסי מבוא שנלמדים בתארים אחרים, בהם יסודות המימון ושימושם בשומת מקרקעין; יסודות מדידה ומיפוי; יסודות הכלכלה חלק א’ – מיקרו כלכלה ומקרו כלכלה; סטטיסטיקה; דינים ועוד. לרשימה המלאה ולבקשת פטור.

מה מקנה תעודת שמאי מקרקעין

תעודת שמאות מקרקעין  או רישיון שמאי מקרקעין מקנה את האפשרות לשמאי המקרקעין לעסוק בכל תחומי המקצוע, שהם הרבה יותר מהערכת שווי דירות. שמאי מקרקעין עוסק גם בהכשרת קרקעות, הפקעת קרקעות, תחומי מיסוי מקרקעין והיטל השבחה – שנעלמים מהעין כשעוסקים בשווי המקרקעין בלבד.

תפקיד שמאי המקרקעין הוא גם גורם חשוב בשוק המשכנתאות. ושמאים מועסקים על ידי בנקים וגופי הלוואות. וכמובן השמאי גם מעריך שווי נכסים. 

שמאי המקרקעין בודק את כל הדברים בשווי הנכס שאינם עולים במבט ראשון. למשל מצבו ההנדסי של המבנה, אם המבנה נחשב חדש או ישן, השפעה של רטיבות, רעשים ועוד.

תפקיד נוסף של שמאי מקרקעין הוא להעריך את הירידה בשווי הנכס עקב שינויי סביבה כמו הוספת אנטנות, בתי ספר, בניינים שלא היו ועוד. לתפקיד זה חשיבות רבה בבית המשפט כאשר רוצים לתבוע על ירידת ערך.

בנוסף, בתוכניות פינוי בינוי, תמ”א 38 והתחדשות עירונית יש שימוש רחב בשמאי מקרקעין.

ממשלת ישראל הסמיכה את שמאי המקרקעין למומחים הבודקים היבטים רבים של כל אחד מהפרויקטים הללו, כך שיהיו הוגנים יותר, יעילים יותר ומקצועיים יותר. הערכת השמאי יכולה להעלות את ערך הנכס עבור התושבים במיזמים מעין אלו.  כמו כן כאמור שמאי המקרקעין עוסק בענייני מיסוי שנעלמים מהעין [למאמר המלא  מה מקנה תעודת שמאי מקרקעין.

לימודי שמאות מקרקעין – תעודה או תואר?

כדי להיות שמאי מקרקעין לא חייבים תואר בשמאות מקרקעין. תואר בתחומים משיקים בהחלט עוזר אבל גם אפשר להסתפק בקורס שבסופו תעודת בוגר. ולאחר המבחנים תקבלו תעודת שמאי מקרקעין מוסמך/רישיון שמאי מקרקעין. היתרון של קורס קצר הוא שהוא ממקד אתכם בבחינות, יש פחות התעסקויות בתיאוריה ויותר במעשה. צריך לזכור גם שהעלויות של תואר הן גבוהות יותר וזמן הלימודים ממושך יותר. 

קורס שמאות מקרקעין אונליין למשל יכול לעזור לכם להחליט אם זה הכיוון שלכם בלי להוציא הרבה כסף, ובלי לבזבז הרבה זמן. אחר כך אם תרצו להתמקצע תוכלו ללמוד קורסים נוספים בתחום ואף להתמחות בנושאים נוספים בתואר ראשון ואפילו בתארים מתקדמים יותר. כך למעשה קורס שמאות מקרקעין הוא נקודת התחלה מצוינת. אפשר להתחיל כאן למטה בהירשמות לקורס. מחכים לכם.

קבלת רישיון שמאי מקרקעין אפשרית , כמובן לאחר הקורס המסכם – קורס יישומים בשומת מקרקעין,

אם בא לכם, אפשר לצפות פה בהמלצות וחוות דעת על לימודי שמאות מקרקעין אצלנו 

Main website contact form
כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

פוסטים נוספים

שלחו לנו הודעה

טופס ראשי
הסכמה לתקנון

מדריך להסבה מקצועית למייל,
מתאים?

טופס ראשי
הסכמה לתקנון
ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות

טופס ראשי
הסכמה לתקנון