מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

ביטקוין הגדרה – קורס מסחר במטבעות וירטואליים

אדם עם ביטקוין ביד. כיתוב: ביטקוין הגדרה

בקורס מסחר במטבעות וירטואליים נדבר בין  היתר על ביטקוין הגדרה, שווי ושימוש ועוד.  מה זה בכלל הדבר הזה? מה זה הדבר הזה שמשגע את העולם? שאף אחד לא יודע להסביר מה זה. זה המטבע הדיגיטלי המבוזר הראשון בעולם. 

תוכלו לקרוא גם כאן מה זה ביטקוין.

מה זה מטבע

לפני שנדבר על ביטקוין הגדרה, שווי שימוש ועוד אסביר כל אחת מהמילים שציינתי.  מה זה מטבע? מטבע זה בעצם כלי שאנחנו יכולים באמצעותו לסחור. אנחנו היום עובדים, מרוויחים כסף, מרוויחים מטבעות, מחר אנחנו יכולים לקנות עגבניות, לקנות מכונית ולקנות כל דבר שאנחנו רוצים. ובעצם המטבע הוא כלי שמשמש אותנו במה שנקרא אגירת העבודה להיום ושימוש בה למחרת. למה? כי פעם היה דבר שנקרא ברטר,  לא היו מטבעות, אז היו סוחרים עם סחורות. קח את הכבש שלי, תביא לי עגבניות וכו’. כדי שהמטבע ייחשב מטבע טוב, הוא צריך להיות נייד, הוא צריך להיות אמין והוא צריך להיות ניתן לחלוקה. מה זה אומר ניתן לחלוקה? ניתן לחלוקה זה אומר שאם למשל  לי יש רק כבש אחד והוא שווה כנראה יותר מעגבנייה אחת, ואני רוצה לקנות כמה דברים אני לא יכול לחלק את הכבש. לכן אנחנו צריכים מטבע שיהיה אפשר להשתמש בחלקים שלו. ככה נקנה 0.1 ביטקוין אני אקנה איתו משהו אחר. וזה בעצם ניתן לחלוקה. ערך המטבע זה שיווי משקל בין ההיצע לביקוש.

 

ביטקוין הגדרה של מטבע של דיגיטלי

הביטקוין הוא מטבע דיגיטלי. מה זה אומר מטבע דיגיטלי? זה אומר שאין לו קיום פיזי. הוא נמצא ברשת, באינטרנט והוא לא נמצא כמו מטבעות שאנחנו מכירים היום בצורה פיזית. הוא נמצא למשל בארנק דיגיטלי   

כמו  כן אין גוף מדיני ששולט בו. זה עניין של ביזור. ביזור זה אומר שאין חברה שמנהלת את הדבר הזה. אין ביטקוין בע”מ. אין חברה, אין איזה מישהו שעומד מאחורי הדבר הזה ומנהל את הסיפור הזה. זה נקרא ביזור. והדבר הזה הוא בעצם מונע תלות בצד שלישי. היום אנחנו תלויים בבנקים כדי שיתנו לנו לעשות את מה שאנחנו רוצים, זה דברים טובים ורעים. אנחנו נדבר על היתרונות והחסרונות בהמשך. אבל היתרון של הביזור הוא שאין לנו תלות בצד שלישי וזה יכול להוריד לנו הרבה עלויות שנלוות לדבר הזה.

הביטקוין הומצא על ידי סטושי נקמוטו. אף אחד לא יודע מי זה. אומרים שהוא יפני. אומרים שזו קבוצה, שאולי זה לא בן אדם אמיתי. לא באמת יודעים מי זה. אבל הבן אדם הזה החליט להיכנס לכל הדבר הזה שנקרא ביטקוין כי הוא ראה איזו בעיה שנמצאת באותו זמן בשנת 2008. הוא ראה איזו בעיה שהוא כתב את מה שנקרא מסמך ה- “white paper”. white paper זה מילה שאנחנו נדבר עליה הרבה בקורס, או בתרגום חופשי לעברית זה מסמך לבן. והדבר הזה הוא בעצם מסמך שמציג את כל הדברים של הפרויקט או החברה שעומדת מאחורי זה ומציג את עיקרי הדברים ואיך הדבר הזה שהם רוצים להביא אותו לקיום הולך לקרות. איך הם הולכים ליישם את הדבר הזה שנקרא ביטקוין, אז הוא פרסם את מסמך ה-white paper ב-2008. והוא הסביר מה זה. 

תמונת ביטקוין הגדרה במאמר

שם ומייל פה ונשלח לך מיני קורס ופרטים על ביטקויין - הגדרה,, מתאים?

Main website contact form

ביטקוין הגדרה של קוד פתוח

לביטקוין הגדרה גם של קוד פתוח. כלומר הביטקוין שוחרר כקוד פתוח, קוד פתוח מה זה אומר? זה אומר שהוא נכתב כקוד בשפת תוכנה שכל מי שמבין ויודע לקרוא שפת תוכנה יכול לראות איך זה עובד ולמה זה טוב. הוא יכול לראות אם יש פערים ואם יש בעיות ואם יש פה ניסיון לגנוב או הונאות וזה אחד הדברים החשובים בעניין של הקוד הפתוח. ואם יש מטבע שהוא ללא קוד פתוח אז כדאי מאוד להתרחק מהדבר הזה, כי אתם לא יודעים מה עומד מאחורי זה ויש עם זה בעיה. אז הביטקוין הוא קוד פתוח ביטקוין מורכב מצמד מילים, ביט וקוין. קוין הגדרנו מה זה, זה מטבע. וביט זה סיבית, זה ספרה בינארית 0 ו-1. ומזה בנוי ביטקוין. 

ביטקוין היסטוריה

באוגוסט 2008 עלה לאוויר הדומיין bitcoin.org דומיין זה “www” זה כתובות האינטרנט. ובינואר 2009, רשת הביטקוין החלה לפעול לראשונה לאחר שסטושי נקמוטו כרה  את הבלוק הראשון. נסביר במאמרים הבאים מה זה כרייה. 

מה זה בלוקצ’יין אינפו?  בלוקצ’יין אינפו זה אומר שלכל מטבע שהוא בנוי על הבלוקצ’יין יש אופציה לרשום את הכתובת לא כולם מראים את הכתובת, יש כאלה מסווגים, אבל אתם יכולים לרשום את הכתובת שלכם כמו שאני היום רוצה להעביר לבן אדם לחשבון הבנק שלו. אז הביטקוין מאפשר לרשום את הכתובת של מישהו, ולראות את כל ההיסטוריה של ההעברות בעבר שהוא עשה. כל מה שהוא עשה בעבר. וזה ככה עוד משהו שנותן לנו אמינות, בעצם כל העסקאות מתועדות בבלוקצ’יין. וכולם יכולים לראות את זה. 

 גם אתם עכשיו יכולים להיכנס לבלוקצ’יין ולראות את ההעברה הראשונה שעשה אותה בשנת 2009. בשנת 2009 ג’נסיס אוף ביטקוין. ג’נסיס זה בראשית בעברית. הביטקוין הראשון, הכרייה הראשונה, והוא העביר 50 ביטקוין לארנק שלו שזה ארנק שעד היום דרך אגב, אנשים מעבירים לו חלקיקי ביטקוין כי הם כנראה מתלהבים מזה שבשנת 2009 זה היה הראשון. אתם יכולים לראות ממש את התאריכים. 3.1.2009 הוא התחיל להעביר את הביטקוין. ואם רוצים אפשר ללכת למעלה ואתם רואים את הבלוק מספר 0. אם אני ארשום 1, אני אראה את בלוק מספר 1. היום אנחנו נמצאים בערך ב-500 אלף בלוקים. ואנחנו נסביר בהמשך מה זה בלוקים בלוק מספר 1, ואם אני ארשום אני יכול להגיע עד לבלוק של היום, אם אני אלחץ בקישור בבלוקצ’יין אני יכול לראות את הבלוקים האחרונים שנכרו. 

באנר ללימודי מטבעות דיגיטליים

למה התחיל הביטקוין?

אז דיברנו על ביטקוין הגדרה, קוד פתוח, ביזור היסטוריה, אבל למה התחיל הביטקוין? אז הרבה אומרים שהוא הגיע בגלל שהיה את המשבר ב-2008. יכול להיות שהוא זיהה שהולך לבוא משבר אבל קשה להאמין. היו כל מיני אזכורים לפני זה לטכנולוגיה שנקראת בלוקצ’יין או לדברים שהם דומים בקונספט, אבל המטבע הראשון בסוף היה הביטקוין. ככה שלדעתי זה לא היה קשור למשבר. אבל חשוב באמת להבין רגע מה היה ב-2008. והשאלה שנשאלת היא האם הכסף באמת שלנו? כי היו המון אנשים בשנת 2008 שהיה להם כסף שנמצא בהשקעה בפנסיה, שהם צברו במהלך החיים שלהם. וכל השווקים ירדו בשיעור 50 אחוז, גם אגרות חוב, בגלל זה אין דבר כזה שאין סיכונים. גם אגרות חוב סולידיות ירדו בשיעור 50 אחוז, אגרות חוב ממשלתיות שנחשבות מאוד מאוד בטוחות, ירדו 40 ו-50 אחוז, ואז הכסף באמת שלנו, הכסף שהיה לאנשים בתוך הבנקים, נעלם.  היו בנקים שפשטו את הרגל ואנשים לא ידעו איך הם הולכים לראות את הכסף שלהם, אז בגלל זה יש לנו את הביטקוין שזו אפשרות להעביר כסף מתי שאנחנו רוצים למי שאנחנו רוצים, לאן שאנחנו רוצים ברחבי העולם, ואף אחד לא יגיד לנו אל תעשה את זה. 

למימוש הביטקוין יש סדר דברים שצריך לקרות. אנחנו צריכים לעשות 1, 2, 3, 4, כדי שנוכל להעביר את הדבר הזה למישהו אחר. אבל הכסף הזה הוא שלנו, ואף אחד לא יכול לקחת לנו אותו, אלא אם כן ינסו לגנוב. ואנחנו נדבר בקורס מסחר מטבעות וירטואליים  על איך מונעים את הגניבות האלה. אז זה ככה פחות או יותר על הביטקוין, לדעתי הוא לא נוצר מזה, אבל זו כן נקודה שהיא חשובה לסיפור הזה שעליו נלמד בקורס. 

 

לסיכום, תחום הביטקוין ומסחר במטבעות וירטואליים מעניין אותך? מקליקים, ממלאים פרטים ומתחילים מיד בקורס 100% אונליין! כולל מבחנים ותרגולים. 

מוזמנים לבדוק יותר על קורס מסחר במטבעות וירטואליים

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

Main website contact form

פוסטים נוספים

תמונת קופיה רושמת. כיתוב: מי מכבד מטבעות דיגיטליים

איפה אפשר לשלם בקריפטו

אחת השאלות לגבי מטבעות דיגיטליים היא אם הם רק להשקעה או שיש להם ערך במסחר? אז מי מכבד מטבעות דיגיטליים? מעסקים קטנים עד תאגידים

חיפוש

מדריך להסבה מקצועית למייל,
מתאים?

טופס ראשי
הסכמה לתקנון
ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות

טופס ראשי
הסכמה לתקנון