מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

מהי תעודת סל ביטקוין ותעודת סל קריפטו? כל מה שחשוב לדעת

תעודת סל ביטקוין ותעודת סל קריפטו נשמעים כמו מושגים מעולם אחר בבורסה? אז זהוא, שלא. העתיד כבר כאן ותעודות הסל שמחכות מטבעות דיגיטליים כבר פה.
תעודת סל ביטקוין

חדש על המדף - תעודת סל שמחקה את הביטקויין - מה זו תעודת סל ביטקוין, תעודת סל קריפטו, מה המוצרים היום בשוק העוקבים אחר ביטקוין, ומה בכלל ההבדל בין קרן סל לתעודת סל - מתחילים.

היום זה כבר ידוע שלמרות התנודות האחרונות הביטקוין כאן כדי להישאר. לא רק ביטקויון אלא גם מטבעות דיגיטיליים ווירטואליים אחרים. עם זאת הסחר היומי בביטקוין מסוכן מדי, ודאי בתקופה זו. לכן הומצאה תעודת סל ביטקוין וקרן סל ביטקוין. בנוסף כלי חדש שנקרא תעודת סל קריפטו.  – מכשירים עוקבי ביטקוין כמו מניה ביטקוין.  אלו מאפשרות למעשה להשקיע בביטקוין ולהיחשף למחיר שלו דרך שוק ההון המסורתי. חוסכים את כאב הראש של פתיחת חשבון בזירת מסחר, זכירת סיסמאות, רכישת מטבעות ואבטחה. מאמר זה הוא על קצה המזלג. מידע מלא יינתן בקורס לימודי ביטקוין.

Main website contact form

אז מה זה למעשה תעודת סל קריפטו ותעודת סל ביטקוין?

תעודת סל ביטקוין ותעודת סל קריפטו היא למעשה חלק מהמכשירים הפיננסיים העוקבים אחר המחיר של הביטקוין. אין השקעה ישירה במטבע. תעודת סל ביטקוין או קרן סל ביטקוין היא למעשה אחזקת סל מניות של חברות באותו תחום או תחומים משיקים. בתחום תעודות הסל  ביטקוין

בתאריך ה 11.1.24 , ארה”ב אישרה קרנות סל העוקבות אחר המטבע הדיגיטלי ביטקויין – אין ספק שזו בשורה מדהימה לסוחרים והמשקיעים בחבי העולם.

בנוסף, הרשות לני”ע בארה”ב אישרה להשיק קרנות ETF שיאפשרו השקעה במטבע באופן ישיר.

כאשר הרווח שלה עולה גם הרווח שלנו עולה כבעלי מניות – הנחשבות גם הן מניה עוקבת ביטקוין.

חשיפה אחרת  של מניה עוקבת ביטקיון היא השקעה בחברות שמשקיעות בפיתוח טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

מה זה בלוקציין?

זו הטכנולוגיה המאפשרת את הסחר בביטקוין ובמטבעות דיגיטליים אחרים.

מניה עוקבת ביטקוין היא גם של חברות אחרות הן חברות העוסקות בכריית הביטקוין ומטבעות וירטואליים נוספים.

כיום רוב תעודת הסל על ביטקוין ותעודות סל קריפטו נמכרות בבורסה האמריקאית. קרנות הסל ותעודות הסל נבדלות מקרנות הנאמנות בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים. קרנות הנאמנות הן חברות שרכשו מטבעות קריפטוגרפיים, ובהם ביטקוין. הן מציעות נגדם מניות, אך הן עוסקות בכל ענייני הניהול והאבטחה באופן אקטיבי.

מה ההבדל בין קרן סל לתעודת סל?

בסך הכול קרנות סל ותעודות סל הן מוצרים דומים. בישראל גם חלה רפורמה שהפכה את כל תעודות הסל לקרן סל. שני המוצרים אמורים לספק את תשואת המדד. במקרה שלנו מדד החברות העוסקות או משקיעות בביטקוין – בעלויות נמוכות. שני אלו הם מכשירים פסיביים שבהם בוחרים סל חברות בשביל ביזור מספק ופחות סיכון. זאת בניגוד לקרנות הנאמנות שמנהלות את המניות אקטיבית ועוסקות בסחר, מכירה וקנייה.

התעודה היא למעשה הבטחה של מנפיק התעודה לקבל את התשואה על המדד. ההנחה היא שברוב המקרים אי אפשר להכות את המדד. לכן במקום לרכוש מניות של כל חברה בנפרד רוכשים תעודת סל. כלומר משקיעים בתחום ולא בחברה יחידה.

קרנות הסל – שהן הכלי העיקרי לעקוב אחר מניות בעולם – אינן מבטיחות תשואה. בקרנות הסל וגם בתעודות הסל סוחרים בכל יום המסחר, לעומת קרנות הנאמנות שבהן סוחרים פעם ביום. ההבדל העיקרי הוא שאת תעודות סל מנפיק תאגיד. כך המחזיקים במניות היו חשופים לאובדן הנכסים אם המנפיק היה פושט את הרגל. בקרנות סל יש פחות סיכון כי אין התחייבות של המנפיק וגם אם הוא פושט את הרגל המשקיעים ממשיכים להחזיק בנכס. כיום למעשה אין כמעט תעודות סל  אלא רק קרנות סל. אך למרות הפיכתן של תעודות סל לקרנות סל ממשיכים להשתמש במונח.

השקעה בביטקוין דרך מניות עדיף מתעודת סל קריפטו?

נוסף על תעודת סל ביטקוין אפשר להיחשף למחיר הביטקוין גם דרך השקעה ישירה במניית חברה העוסקת בביטקוין – מה שכיניו מניה עוקבת סבטקוין. שנת 2020 הייתה שנה טובה לביטקוין ולמטבע הדיגיטלי אתריום, שעלו ב-304% ו-471% בהתאמה. המניות שהניבו את התשואות הגבוהות ביותר ב-2020 הן המניות של החברות שעוסקות בכריית הביטקוין. כמה מהן כמו Bitfarms השיגו תשואות של מעל 400% ברבעון האחרון של השנה. כריית קריפטו היא למעשה התשתית המאפשרת את הטכנולוגיה של סחר במטבעות וירטואליים, את האבטחה הדרושה ויצירת מטבעות חדשים. כריית המטבעות דורשת כמות עצומה של מחשבים. לצד חברות הכרייה הניבו גם תשואות תלת ספרתיות חברות המשקיעות בביטקוין וכן חברות העוסקות בפיתוח הטכנולוגיה.

סוגי קרנות סל ותעודת סל ביטקוין

כאמור, כיום יש כמה קרנות סל (לשעבר תעודות סל) המשקיעות בחברות שמרוויחות מהשקעה טכנולוגית פיננסית בקריפטו או מכרייה. הנה כמה מהן:

קריפטוס

קרן הסל קריפטוס היא אולי הקרן הידועה ביותר במעקב אחר ביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים. את הקרן יצרו כמה אקדמאים, אנליסטים וכלכלנים בשוויץ. הקרן עוקבת אחר מדד CCI30. קרן קריפטוס הייתה מקרנות הסל הראשונות שאפשרו השקעה מפוקחת במטבעות וירטואליים.

מה התנאים לרכישת תעודת סל קריפטו?

ההשתתפות בתעודת סל קריפטו נכון להיום,  מחייבת השקעה מינימלית של 100,000 דולר. דמי הניהול השנתיים של הקרן הם רק 0.99% ואפס עמלת ביצועים. לדברי המייסדים זו הקרן הזולה בשוק.

Amplify Transformational Data Sharing ETF (BLOK)

בלוק היא הקרן שהניבה ב-2020 את התשואה הגבוהה ביותר מבין קרנות הסל או תעודות הסל העוקבות אחר ביטקוין בארצות הברית, עם רווח שנתי 55.4%  ותשואת דיבידנד שנתית של 1.32%. החברה עוסקת בעיקר בטכנולוגיות של שיתוף מידע, בדגש על בלוקצ’יין

Reality Shares Nasdaq NexGen Economy ETF (BLCN)

 זו גם  קרן  סל שהגיעה לנתונים מדהימים השנה עם תשואה של 55%  ודיבידנד שנתי של 0.56%. 

סוד החברה הוא השקעה בכל חברות הטכנולוגיה הגדולת שמשקיעות בכריית הביטקוין ובטכנולגיית הענן המאפשרת אותה: מיקרוסופט, סמסונג, פייפאל,ג’יי פי מורגן וגם חברות מוכרות פחות.

לסיכום, יש כיום כמה אפשרויות להשקיע בביטקוין: ישירות במטבע, דרך מניה ספציפית, דרך קרנות נאמנות, חוזים עתידיים או דרך מכשירים פסיביים כמו קרנות ותעודות סל, שבהן הסיכון נמוך ודמי הניהול נמוכים יחסית. לאוהבי המסלול הסולידי.

Main website contact form
כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

טופס ראשי
הסכמה לתקנון

פוסטים נוספים

מדריך להסבה מקצועית למייל,
מתאים?

טופס ראשי
הסכמה לתקנון
ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות

טופס ראשי
הסכמה לתקנון