מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

כמה שמאי רכוש רשומים בישראל היום והאם יש דרישה לשמאי רכוש?

כמה שמאי רכוש יש

מקצוע שמאי הרכוש מהווה מקצוע משמעותי בעולם הביטוח והוא כולל בעצם את אותם אנשי המקצוע העוסקים בהערכת שווי של רכוש, נכסים ונזקים.

במאמר הזה נענה על כמה שאלות, האם יש לשמאי רכוש עבודה בכלל? כמה שמאי רכוש רשומים בישראל? והאם כדאי להיות שמאי רכוש וחקלאות בישראל? יצאנו לדרך.  

יש רגולציה בתחום שמאות הרכוש?

נקודה אחת בתחום שמאות הרכוש נוגעת לעובדה כי בישראל יש אנשי מקצוע המתהדרים בתואר של שמאי רכוש כשהכשרתם בתחום מצומצמת. כיום בישראל עדיין לא קיימת הסדרה בחוק בכל הנוגע למקצוע זה, כפי שזו קיימת אצל שמאי מקרקעין, רואי חשבון וערכי דין.

השאלה האם יש צורך ברישיון מיוחד בכדי להיות שמאי רכוש בישראל והאם יש רגולציה בתחום עולה יותר ויותר בשנים האחרונות.

כיום יש בישראל אנשי מקצוע המציגים עצמם כשמאי רכוש וזאת מבלי שעברו הכשרה מקצועית מקיפה נוכח העובדה כי אין בישראל חובה ללמוד המקצוע ולא קיימים אמות מידה או כל הסדרה בנושא. הדבר מביא לכך כי סביב מקצוע שמאי הרכוש לא קיימת רגולציה המפקחת על ענף זה, כשמי שנפגעים מכך הם שמאי הרכוש עצמם וכמובן אנשים פרטיים וחברות הזקוקות לשירותיהם של שמאי רכוש מקצועיים.

חלק משמאי הרכוש בישראל מאוגדים תחת קורת גג של מספר איגודים. אלו כמובן פועלים על מנת לקדם אמות מידה וסטנדרטיים מקצועיים בהתאם ליעדים של האגוד בו הם לוקחים חלק, אך הם גם מוגבלים ביכולתם לקדם רגולציה מקיפה ורחבה כפי שמתבקש במקצוע זה.

עבור אלו השואפים להפוך לשמאי רכוש בעתיד, הדבר כמובן מדגיש את הצורך למצוא אכסניה מקצועית ראויה וזאת בכדי שבתוך הואקום שנוצר הם יוכלו להיות בטוחים שבחרו במסגרת לימודי שמאות רכוש הרואה במקצוע שמאי הרכוש כמקצוע חשוב ומשמעותי שיש להתייחס אליו כפי שמתייחסים לשמאי מקרקעין, רואי חשבון ועורכי דין.

כמה שמאי רכוש רשומים קיימים כיום בישראל?

נכון ל-2020 מספר שמאי הרכוש בישראל מצומצם עד מאוד, כשכיום, על פי הערכות של גורמים מקצועיים בענף השמאות, (הערכות בלבד), מדובר על סדר גודל של מאות בודדים של שמאי רכוש, כשבתוכם קיימים שמאי רכוש להם התמחות ברכוש בתחום נזקי חקלאות, שמאי רכוש המתמחים בציוד חקלאי, ציוד תעשייתי, שמאות ימית, נזקי מים , אומנות ועוד.

קיומם של מספר דל שכזה, בישראל מדגיש עד כמה ישנו צורך בהכשרה מקצועית לשמאי רכוש וקורסים לשמאי רכוש, ויצירה של תחומי התמחות מדיסציפלינות שונות.

בנוסף צריך לזכור,  חלק ניכר משמאי הרכוש מועסקים כשכירים בחברות הביטוח המובילות בישראל דוגמת “מנורה מבטחים”, “מגדל”, AIG, “הפניקס” ועוד, כשאלו כמובן שומרים על האינטרסים של חברות הביטוח.

עד כמה יש דרישה לשמאי רכוש בישראל?

שמאי רכוש עוסקים בהערכת שווי של נזקים ורכוש. הערכות אלו מן הסתם מייצרות, על פי נתונים, כמאות תביעות בכל יום הנוגעות אך ורק בתחום הערכת נזקים, בין אם מדובר בהערכת נזק של דירה בבניין, הערכות נזקים בבתי עסק, בתחום החקלאות ועוד.

למול העובדה כי נכון ל-2020 ישנם מאות בודדות של שמאי רכוש בישראל, כשחלק ניכר מהם עובדים כשכירים בחברות הביטוח השונות, הביקוש לשמאי רכוש רחב ומאפשר לכל מי שהופך להיות חלק מהתחום, ליהנות מהיצע רחב של הזדמנויות, בין אם אותו בוגר בחר תחילה להתמקצע במשרדי שמאות מוביל ולבטח אם החליט להפוך עם הזמן לשמאי רכוש עצמאי.

האם כדאי להיות שמאי רכוש וחקלאות בישראל?

אין ספק שקיימות הזדמנויות העסקה רבות – כשכיר וכעצמאי. אך בסופו של דבר, את הבחירה לשנות קריירה, לעשות הסבה או כל בחירה ברמה העסקיתמקצועית, צריכה לבוא עם תכנית ברורה.

אם יש לך כזו,

אם אתה רואה את עצמך משתלב כשמאי רכוש מוביל בישראל,

אם היית רוצה לעושות סוף סוף שינוי קריירה ולעשות הסבה מקצועית למקצוע מרתק ונדרש, הרשם פה עכשיו ותועבר מיד לתחילת ההכשרה.

אה, מבחנים , תרגולים ושיעורים – הכל בפנים.

בהצלחה!

שיתוף

פוסטים נוספים

הצצה לשיעורים שלנו

הי, אפשר להציץ פה על חלק מהשיעורים שלנו. האמת, הסרטון הזה טיפל’ה ישן, אנחנו עובדים על סרטון חדש 🙂 בסרטון הזה רואים קצרצרים מהשיעורים, אבל

אז מה המחירים של לימודי שמאות מקרקעין ?

אז איך זה קורה? בזכות מערכת לימודים מקוונת (LMS) , מערכת הכוללת רשת חברתית, קורסים דיגיטליים, תרגולים, מבחנים והרצאות של מיטב המרצים, הגענו לשיעורי הצלחה מטורפים

אדם על מחשב. כיתוב: איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין

מה המוסדות שבהם אפשר ללמוד שמאות מקרקעין? מה לומדים בשמאות מקרקעין? ומה היתרונות של אפיק? השאלה איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין היא שאלה של הרבה

שלחו לנו הודעה

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות