מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

מה חשוב להכיר בכל הנוגע למגיני ברקים לקראת ההערכות לחורף?

אחד מהנושאים אותם בוחנים ועליהם ממליצים שמאי רכוש, במסגרת נזקי החורף השונים, נוגע לנושא של מגיני ברקים. מדובר על מוצרים פשוטים להתקנה הנמכרים בחנויות המתמחות במוצרי חשמל, כשמוצרים אלו אמורים להבטיח הגנה על המכשירים החשמליים בבתים ובשאר נכסים.

מדוע ישנו הצורך במגן ברקים?

הצורך במגן ברקים קיים למול העובדה כי הברקים מהווים תופעה אקלימית של “הטחת” זרם חשמלי שנפרק מהעננים אל הארץ. הברקים נעים במהירות האור לאחר שענני סערה צוברים מטענים חשמליים שליליים, כשחיכוך שנוצר משחרר אלקטרונים מהאטומים.

למול המרחק שאותם עוברים הברקים ועצם העובדה שברוב המקרים אותם ברקים יפגשו מבנים או עצים ולא בני אדם, פגיעתם ארצה לא תוביל ברוב רובם של המקרים לפגיעה בנפש.

באנר הפניה לקורס שמאות רכוש. כותרת: כמה עולה קורס שמאות מקרקעין

פגיעה של ברקים במבנים, עם זאת, יכולה להוביל לפגיעה במוצרי החשמל אשר מחוברים למערך החשמל בבית ובעצם למערך החשמל בבניין. פגיעת הברקים במבנים עלולה ליצור זרם חשמלי גבוה המתפשט אל תוך המוליכים החשמליים במבנה – לרוב חיווט חשמלי וקווי תקשורת ובכך להביא לתופעה של אספקת מתח חשמלי גבוה בטווח זמן רגעי. אספקת חשמל גבוהה זו גורמת לחלק ניכר מהמכשירים החשמליים להינזק, בשל חוסר יכולתם להתמודד עם אותו שינוי קיצוני באספקת החשמל ובכך להביא לפגיעה והרס המכשיר החשמלי.

מגן ברקים למבנים

שמאי רכוש ונזק ממליצים לרבים לרכוש מגן ברקים למבנים. מדובר על מגן ברקים שאינו מיועד אך ורק למכשיר חשמלי בודד, אלא למגן ברקים שנמצא בחלק העליון של המבנה ולו יכולת הארקה. כך מתאפשר למגן הברקים לבצע פריקה של המטען החשמלי בעת “הטלה” של זרמים חשמליים על ידי ברקים.

כיום, קבלנים רבים דואגים מראש להתקנה של מגן ברקים למבנים וזאת לאחר שפנו לשמאי רכוש ונזקים על מנת לקבל הנחיות ודגשים חשובים במיגון המבנה. גם חברות ביטוח, המעסיקות בתחומן שמאי רכוש ונזק, ממליצות ללקוחותיהם להקפיד על התקנת מגן ברקים למבנים ואף לדאוג לתקינותו לפני כל חורף.

מגן ברקים אישי

לצד מגן ברקים למבנים, האמור לשמור על כלל המכשירים החשמליים בכל הבניין, מגן ברקים אישי מהווה בעצם מפסק חשמלי המתחבר למפסק החשמלי הרגיל, כשאליו מחובר המכשיר החשמלי עליו נרצה להגן.

מגן ברקים אישי מיועד לספק הגנה נגד נחשולי מתח לא רק מברקים אלא גם מתופעות של נפילות מתח. אז מגן הברקים מייצר השהייה של מספר דקות, בהתאם לסוגו והגדרותיו, לפני שייוצר חיבור מחדש של המכשיר לחשמל. עבור מחשבים ביתיים וניידים המחוברים לחשמל מתבצע ניתוק אחראי ללא אובדן הזיכרון.

מגן ברקים מייצב מתח

מגן ברקים נוסף עליו ממליצים שמאי רכוש ונזק, הוא מגן ברקים מייצב מתח. כאן מדובר על מוצר מתקדם יותר ולו הספק חשמלי בייצוב מתח כפול מן ההספק של מגן ברקים אישי העומד לרוב על 1,000 וולט.

מגן הברקים מייצב מתח כולל בתוכו מייצב AVR – מייצב המאפשר העלאה של מתח רשת נמוך בעת הצורך ושמירה על מתח חשמלי אחיד ותקין.

מעוניינים לבחון לאיזה מגן ברקים אתם זקוקים? פנו לשמאי רכוש ונזק

בעלי נכסים, בין אם מדובר על בעלי בתים, משרדים, מפעלים ועוד, יודעים כי בכל הנוגע ליכולת להימנע ולצמצם את נזקי החשמל שונים וביניהם פגיעה של ברקים בעונת החורף, חשוב להזמין לפחות פעם בשנה שמאי רכוש ונזק לנכסים שבבעלותיהם. אז יוכלו שמאי הרכוש לבחון מחדש את ההגנות על הנכס, כשבחינה זו תכלול כמובן את תקינות מגיני הברקים והאם יש צורך להחליף או לשדרג אותם.

כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

פוסטים נוספים

ידיים על מחשב. כיתוב: לימודי אונליין

לימודי אונליין – קורסים מומלצים און ליין 2022-2023

מעוניינים בהסבה מקצועית? חושבים על שינוי בקריירה? זה קל משחשבתם. כאן תמצאו לימודי אונליין וקורסים מומלצים און ליין שיאפשרו לכם ללמוד מהבית בזמן ובתנאים שנוחים לכם, עד לקבלת תעודת הסמכה ורכישת מקצוע..

מחברת עם מספרים ומחשב. כיתוב: מתי משלמים מס רכישה

מתי משלמים מס רכישה? – המדריך המלא

מס רכישה הוא מס אשר נגבה בעת עסקת רכישה של נכס נדל”ן והוא אחד הנושאים הנלמדים בקורס נדל”ן, מיסוי מקרקעין וכן שמאות מקרקעין. מס זה משולם על רכישת זכויות במקרקעין ומטרתו היא להשפיע על שוק

שנחזור אליך לעזרה בבחירת קריירה?

בחר את הקריירה שהכי מסקרנת אותך ונחזור אליך עם כל הפרטים

ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות