מרכז ייעוץ והרשמה 1-700-700-741

במילותיו שלו – שמאי הרכוש נאור גבריאלי עונה על השאלות שלנו – מכלל אפיק

חלק מההכשרה ולימוד שמאות רכוש נעשה תוך גם באמצעות היכולת להתרשם, ללמוד ולהתלוות מאלו הנמצאים בתחום שנים רבות.

סטודנטים רבים הבוחנים הצטרפות להירשם ללימוד שמאי רכוש זוכים במסגרת הלימודים ואחריהם לעבוד לצד שמאי רכוש הפועלים בתחום השמאות שנים רבות. אחד משמאי הרכוש היותר ותיקים בדרום הוא נאור גבריאלי העובד בתחום השמאות כבר יותר מ-20 שנים.

לריאיון הוידאו עם שמאי הרכוש נאור גבריאלי >>> 

כמה מעניין ורחב תחום שמאות הרכוש?

גבריאלי משיב ואומר כי תחום שמאות הרכוש הינו תחום “רחב. יש הרבה מאוד תחומים שאנו בעצם נחשפים אליהם יום יום. כל יום הוא למעשה דבר חדש שאנו מגלים ולומדים אותו. זה בעצם מעשיר אותנו ומלמד אותנו לגבי הרבה מאוד נושאים”.

הדינמיות והחשיפה בתחום שמאות הרכוש, אותה מתאר גבריאלי, אכן מתכתבת עם שאלתם של סטודנטים רבים מדוע כדאי ללמוד קורס שמאי נזקי רכוש וחקלאות, כשלשאלה זו התייחסנו גם אנחנו במכללת “אפיק”.

שכרו של שמאי הרכוש

בעבר עסקנו בנושא שכרו של שמאי המקרקעין. גם בתחום שמאות הרכוש, בסופו של יום, נושא זה מעסיק רבים המעוניינים להיות חלק ממנו. לצד ההנאה מהעבודה אנו שואפים לייצר לעצמנו קריירה ועבודה שתעניק לנו ביטחון כלכלי עבורנו ועבור משפחתנו.

שאלה זו הופנתה גם לשמאי הרכוש נאור גבריאלי. גבריאלי מסביר כי מקצוע שמאי הרכוש הינו “מקצוע מתגמל. ככל שאתה עובד יותר ובהיקפים יותר גדולים התגמול הוא בהתאם. גם כשעבדתי כשמאי שכיר הרבה מאוד שנים התפרנסתי מזה בכבוד”.

מציאת האיזון בין חברת הביטוח למבוטח

נושא זה מהווה את אחד האתגרים המשמעותיים לכל שמאי, כשאותו קונפליקט מקבל ביטוי גם אצל שמאי הרכב והוא מהווה חלק מנושא רחב יותר הנוגע לאתיקה מקצועית בתחום השמאות.

בראייתו של גבריאלי הוא אינו “מרגיש שיש מתח מתמיד בין חברת הביטוח למבוטח. יש אמת אחת שאנו צריכים להיצמד אליה גם כשמאים, גם כמבוטחים וגם כחברות (ביטוח) ולאמת הזו יש מחיר ואנו (שמאי הרכוש) אמורים לספק את התוצר. התוצר הוא המחיר. אנו יודעים לעשות את זה. הפעולות שאנו עושים ביושר, בהגינות ובשקיפות לשני הצדדים שאנו עובדים איתם הן פעולות שהן הכרחיות, נדרשות ומבוצעות בפועל”. 

ההתמודדות תחת משבר הקורונה

אין ספק שמשבר הקורונה שפרץ לחיינו בתחילת 2020 יש בו להשפיע השפעה רחבה על תחום שמאות הרכוש. מנגד, גבריאלי טוען שהוא “לא מרגיש השפעה ממשית וישירה בעקבות מגפת הקורונה. אנו עוסקים בנזקים וברכוש. אלו דברים שבעיקר לא נשלטים ולכן אני לא חש בהפחתה שנובעת ממגפת הקורונה ואנו ממשיכים לעבוד באופן סדיר ורציף למרות המגפה”.

עצה לשמאים החדשים ואלו בדרך להפוך לשמאים

ניסיונו של גבריאלי בתחום השמאות במשך יותר מ-20 שנים אפשר לו לצבור במשך אותם שנים תובנות מקצועיות משמעותיות שלבטח יכולות להפוך לעזר עבור שמאים חדשים בתחום.

גבריאלי מדגיש שקודם כל יש “לפעול ביושרה. זה הדבר הראשון שחייב להיות לשמאי”. מעבר לכך מדגיש גבריאלי כי על כל שמאי “לנהל את התיק כמו שצריך, למנות מומחים ולא לחסוך במומחים. מה שאתה לא יודע – זו לא בושה לומר שאלה לא יודע ולהיעזר במומחים שכן יודעים”.

לימודי שמאות רכוש זה תחום ענק המכיל מגוון של מסלולי לימוד, החל מקורס הערכת אומנות ועתיקות ועד לשמאות רכוש וחקלאות, עד מומחה לבית משפט וללא צורך בהסמכה ממשלתית כל שהיא.

השכר של שמאי רכוש משתנה וזה תלוי מאוד בהיקף תעודות ההסמכה שיש לכם.

 

אצלנו באפיק אונליין אתם מקבלים 5 תעודות הסמכה במסלול אחד, וגם המחירים באונליין משתלמים – שזה מטורף, והכל באונליין.

אז אם שאלתם את עצמכם האם כדאי ללמוד את התחום, אז ברור שכן, בין היתר מאחר וזה מקצוע מבוקש, שקל יחסית למצוא בו התמחות , ויש חוסר של שמאי רכוש וחקלאות בישראל ולכן שמאי רכוש דרושים בכל חלקי הארץ ואלו הסיבות האמיתיות ללמוד שמאות רכוש וחקלאות.

לגבי תנאי הקבלה ללימודי שמאות רכוש – זה פה. , וגם אפשר לקרוא איך למצוא עבודה כשמאי רכוש מפה.

 

Main website contact form
כתבות נוספות שיעניינו אותך

שיתוף

שלחו לנו הודעה

טופס ראשי
הסכמה לתקנון

פוסטים נוספים

קורס מזכירות – קבלו המלצה מחנן

שלום לכולם! אני חנן, ואני רוצה לשתף אתכם בחוויה המדהימה שלי מקורס מזכירות במכללת אפיק. אם אתם מחפשים דרך להתקדם בקריירה או לרכוש מקצוע מבוקש, קורס מזכירות הוא בדיוק מה שאתם צריכים.

מדריך להסבה מקצועית למייל,
מתאים?

טופס ראשי
הסכמה לתקנון

ההכשרה המקיפה בישראל

100% אונליין
5 תעודות מקצוע

לקבלת המדריך למייל:

טופס ראשי
הסכמה לתקנון
ליצירת קשר לחץ כאן

צור קשר

יש לך שאלות? צריך עזרה? מנהלי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לך על כל שאלה - הכנס את הפרטים שלך ואנו ניצור איתך קשר במהירות

טופס ראשי
הסכמה לתקנון